Czekam na ciebie całe życie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
È una vita che ti aspetto
83-7384-248-9

Samotny trzydziestoletni mężczyzna, dzielący swój czas między pracę, spotkania z kolegami i podboje miłosne, pewnego dnia dowiaduje się, że nie umie żyć. Że jego obsesje, stany lękowe i nieudane związki z kobietami wynikają właśnie z tej podstawowej nieumiejętności. Nie bez trudu rozpoczyna wewnętrzną podróż, próbując nauczyć się kochać siebie i życie. Mniej pracuje, więcej myśli, spełnia swoje marzenia. Przychodzi także czas, by spotkać tę jedyną, na którą czekał całe życie, dla której chciał być księciem z bajki... Dowcipna i przenikliwa powieść o spóźnionym dorastaniu.

wiech | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Zabawna, dowcipna, napisana z wdziękiem. Męska opowieść o męskich problemach. Czytałam z uśmiechem na ustach.
Młody paranoik odkrywa nagle, że nie dolega mu strach przed śmiercią, ale strach przed życiem. Taka popularna choroba nazywana „Brakiem życia”.
Musi nauczyć się żyć - żyć naprawdę. Pokonać swoje fiksacje. Pokonać fobie. Zmienić się totalnie. – Dorosnąć?
Autor ma fantastyczne poczucie humoru. Chwilami śmiałam się w głos. Uwielbiam takich pisarzy.

Nuda, pustka, kryzys, lęki… to dziś częste problemy emocjonalne wielu z nas. O tych problemach jest ta książka. - Dla każdego. Nie tylko dla facetów. ;)

Wojciech Gołębiewski | 2015-09-17
Przeczytana: 16 września 2015

DOBRA ZABAWA!!!
Fabio Volo (ur.1972 – oryg. Bonetti), pisarz, aktor i prezenter telewizyjny; omawianą książkę wydał w 2003. Jest to dowcipne przedstawienie problemów współczesnego człowieka. Jak wiadomo, najpotężniejszym uczuciem jest STRACH. W przypadku bohatera - autora diagnozę stawia przyjaciel – lekarz (str. 20-21):
" twój problem to nie strach przed śmiercią, ale strach przed życiem... ..Twoje leki, twoje niepokoje biorą się stąd, że egzystujesz, a nie żyjesz... ..Jeśli chcesz być szczęśliwy, jeśli chcesz być wolny, naucz się kochać. Kochać i pozwalać się kochać. Twoje życie jest teraz pozbawione miłości. Nie kochasz swojej pracy, nie kochasz żadnej kobiety, nie kochasz sam siebie. W konsekwencji - nie kochasz świata".
Święta prawda, ale na to trzeba "luzu", o który trudno w trakcie nieustannego "wyścigu szczurów". Zestresowany bohater uświadamia sobie, że... ...

Kasiula30 | 2016-03-06
Przeczytana: 2011 rok

Świetna książka o każdym z nas, o tym jak dojrzewamy do bycia szczęśliwym. Od pierwszych stron czytasz i czujesz, że coś Cię łączy z głównym bohaterem. Trzydziestoletni mężczyzna po kolejnym ataku paniki i kompletnego bezsensu swojego życia, zaczyna poszukiwać odpowiedzi. Pewien, że jest śmiertelnie chory, postanawia udać się wreszcie do lekarza. Ten stawia mu dość szokującą dla niego diagnozę - ku jego zdziwieniu ( i chyba lekkiemu rozczarowaniu ;))okazuje się, że choruje na brak życia. Diagnoza okazuje się bardziej bolesna niż rak, bo jak nauczyć się nagle żyć? Ta diagnoza stawia naszego bohatera w sytuacji kiedy musi stawić czoła samemu sobie i swoim największym lękom. Stopniowo wprowadza zmiany, które wcale nie są takie proste...

Fabio Volo napisał naprawdę świetną książkę, która uświadamia nam co tak naprawdę w życiu jest ważne, przypomina a może i niektórych uczy jak żyć i być szczęśliwym :) i czym jest to szczęście. Książka nie jest typem życiowych przemyśleń rodem z...

Trafiłem na nią niechcący, ale od pierwszych stron mnie porwała. Specyficzny język pisania, powiedziałbym, że "mocno ciosany". Przeżywałem z autorem każdą chwilę i każde rozmyślenie, a tych jest tu sporo. Książka jest niejako duchowym i filozoficznym przejściem bohatera. Wiele cennych spostrzeżeń i wiele cennych wniosków. Z chęcią do niej wrócę, Każdemu facetowi szukającemu sensu.

BetiFiore | 2013-01-09
Przeczytana: 2012 rok

znienawidzony jako facet, który łapie się wszystkiego. Jednak dla poczytania sobie dla relaksu, czasami dla paru "złotych myśli", które już niby kiedyś słyszeliśmy, a może sami je wymyślilismy. Polecam głównie kobietom :)

Nathalie22112 | 2015-03-27

Bardzo ciekawa literatura. Książka jest napisana lekko. Można w niej znaleźć wiele wartych przemyślenia sentencji. Tyle prawd psychologicznych w tak krótkiej powieści.. Wręcz niewiarygodne. Polecam szczególnie na niedzielne popołudnie.

MadziaR | 2010-10-21
Przeczytana: 2006 rok

Świetna książka o dojrzewaniu bohatera, który pewnego dnia dowiaduje się, że tak naprawdę nie potrafi żyć. Płynie z niej przesłanie, że warto zmienić swe życie i dojrzeć, ponieważ właśnie wtedy korzystamy z niego w pełni.

malutka2101 | 2013-02-13
Przeczytana: 08 lutego 2013

Ksiazka, ktora otwiera oczy na nas samych. O szacunku dla samego siebie, o koniecznosci zaakceptowania i pokochania siebie przed poznaniem prawdziwej milosci. Ksiazka ktora trzeba po prostu przeczytac.

Mucha | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

O duchowym dojrzewaniu. Złote myśli, trochę wytarte, ale potrzebne. Czasem przydługie opisy przeżyć, ale daje radę :)

Aniszon | 2016-02-23
Przeczytana: 20 lutego 2016

Interesująca!
Lekko i z humorem o tym co siedzi w męskiej, "dojrzewającej" głowie.