Czerwona sofa

Wydawnictwo: Sonia Draga

Podróż Anny, narratorki powieści, to opowieść o mężczyznach, przeczytanych książkach, krajobrazach i rozstaniach, o wszystkim, co skryło się w zakamarkach pamięci. Wyprawa rosyjską koleją do kochanego niegdyś mężczyzny, to próba schwytania latawca, utraconych uczuć, idei i utopii, czasu zawieszonego między wczoraj, dziś i jutro.

Ola | 2011-03-08
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 08 marca 2011

Piękna książka o przemijaniu, nie bez kozery pozwolilam Sobie wstawić cytat z książki.
Przemijanie - to podróż, jaką odbywa gł bohatera koleja transsyberyjska do "ukochanego", to ludzie, których spotyka i ich dramaty.
Przemijanie to tytułowa "Czerwona sofa" i starsza kobieta Clemence, która tęskni za ukochanym Paulem, ktory nie żyje juz od 50 lat.
Jakokolwiek nie przepadam za tego typu książkami - tak ta urzekła mnie Swoja delikatnością, refleksjami, z przeszlości gł bohaterek. Tu nic nie jest na siłe - wszystkie wspomnienia i refleksje - zdaja się byc na miejscu ... i to zakończenie. Niewatpliwie warta do przeczytania - w wolniejszej chwili pozycja.

Urszula | 2012-05-03
Przeczytana: maj 2012

Jest to jedna z tych książek,która skłania do refleksji i powoduje,że człowiek cofa się myślami wstecz i wspomina własne minione już przeżycia.

Monika Bandura | 2013-08-03

Ciepła, wzruszajaca książka. Podróż do zimnego Irkucka.
A miłość.... sama nas znajduje!

Aga | 2011-07-09
Przeczytana: 06 lipca 2011

Książka posiadająca swój własny klimat, podróż na Syberię by odnaleźć dawną miłość i konfrontacja ze starością i śmiercią, książka wbrew pozorom nie komentuje co zostawia nam swobodę interpretacji, co mi jak najbardziej odpowiada.

AleksandraMaria | 2012-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2012

Podróż w głąb Rosji i w głąb siebie pozwala odkryć prawdziwą wartość życia i spotkania z drugim człowiekiem.

Monika Góźdź | 2010-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2010

przeczytalam chyba w godzine ciekawa opowisc choc spodziewalam sie czegos wiecej

czytankianki | 2012-01-05
Przeczytana: 05 marca 2010