È una vita che ti aspetto

Wydawnictwo: Mondadori
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-88-04-60716-8
literatura włoska
włoski
Agnieszka

Questo libro parla di Francesco che non era felice e invece poi sì. Finito. Un ragazzo di oggi, un trentenne qualunque, con un lavoro stressante, storie di sesso con ragazze diverse, la paura di restare fuori dal branco, la difficoltà di comunicare con i genitori, il rimpianto e il ricordo dell'infanzia, il rito delle canne e il mito dell'amicizia, quella vera. Un ragazzo che un giorno si...

Questo libro parla di Francesco che non era felice e invece poi sì. Finito.
Un ragazzo che un giorno si accorge di esistere senza vivere davvero, e decide che così non va. Con una buona dose di coraggio e tanta autoironia affronta la depressione, l'ipocondria, il torpore esistenziale.
Come? Chiedetelo a Francesco. E a Ilaria. Perché non vorremmo anticiparvelo, ma in questa storia c'è anche un lieto fine... Fabio Volo esplora con un linguaggio semplice il complesso mondo interiore di tutti e di ognuno. E racconta come nessun altro l'umorismo, le folgorazioni e le malinconie struggenti di un ragazzo normale.

źródło opisu: http://www.librimondadori.it

źródło okładki: http://www.librimondadori.it

wiech | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Męska opowieść o męskich problemach. Zabawna, dowcipna, napisana z wdziękiem. Czytałam z uśmiechem na ustach.
Młody paranoik odkrywa nagle, że nie dolega mu strach przed śmiercią, ale strach przed życiem. Taka popularna choroba nazywana „Brakiem życia”.
Musi nauczyć się żyć - żyć naprawdę. Pokonać swoje fiksacje. Pokonać fobie. Zmienić się totalnie. – Dorosnąć?
Autor ma fantastyczne poczucie humoru. Chwilami śmiałam się w głos. Uwielbiam takich pisarzy.

Nuda, pustka, kryzys, lęki… to dziś częste problemy emocjonalne wielu z nas. O tych problemach jest ta książka. - Dla każdego. Nie tylko dla facetów. ;)

Wojciech Gołębiewski | 2015-09-17
Przeczytana: 16 września 2015

DOBRA ZABAWA!!!
Fabio Volo (ur.1972 – oryg. Bonetti), pisarz, aktor i prezenter telewizyjny; omawianą książkę wydał w 2003. Jest to dowcipne przedstawienie problemów współczesnego człowieka. Jak wiadomo, najpotężniejszym uczuciem jest STRACH. W przypadku bohatera - autora diagnozę stawia przyjaciel – lekarz (str. 20-21):
" twój problem to nie strach przed śmiercią, ale strach przed życiem... ..Twoje leki, twoje niepokoje biorą się stąd, że egzystujesz, a nie żyjesz... ..Jeśli chcesz być szczęśliwy, jeśli chcesz być wolny, naucz się kochać. Kochać i pozwalać się kochać. Twoje życie jest teraz pozbawione miłości. Nie kochasz swojej pracy, nie kochasz żadnej kobiety, nie kochasz sam siebie. W konsekwencji - nie kochasz świata".
Święta prawda, ale na to trzeba "luzu", o który trudno w trakcie nieustannego "wyścigu szczurów". Zestresowany bohater uświadamia sobie, że... ...

Kasiula30 | 2016-03-06
Przeczytana: 2011 rok

Świetna książka o każdym z nas, o tym jak dojrzewamy do bycia szczęśliwym. Od pierwszych stron czytasz i czujesz, że coś Cię łączy z głównym bohaterem. Trzydziestoletni mężczyzna po kolejnym ataku paniki i kompletnego bezsensu swojego życia, zaczyna poszukiwać odpowiedzi. Pewien, że jest śmiertelnie chory, postanawia udać się wreszcie do lekarza. Ten stawia mu dość szokującą dla niego diagnozę - ku jego zdziwieniu ( i chyba lekkiemu rozczarowaniu ;))okazuje się, że choruje na brak życia. Diagnoza okazuje się bardziej bolesna niż rak, bo jak nauczyć się nagle żyć? Ta diagnoza stawia naszego bohatera w sytuacji kiedy musi stawić czoła samemu sobie i swoim największym lękom. Stopniowo wprowadza zmiany, które wcale nie są takie proste...

Fabio Volo napisał naprawdę świetną książkę, która uświadamia nam co tak naprawdę w życiu jest ważne, przypomina a może i niektórych uczy jak żyć i być szczęśliwym :) i czym jest to szczęście. Książka nie jest typem życiowych przemyśleń rodem z...

Trafiłem na nią niechcący, ale od pierwszych stron mnie porwała. Specyficzny język pisania, powiedziałbym, że "mocno ciosany". Przeżywałem z autorem każdą chwilę i każde rozmyślenie, a tych jest tu sporo. Książka jest niejako duchowym i filozoficznym przejściem bohatera. Wiele cennych spostrzeżeń i wiele cennych wniosków. Z chęcią do niej wrócę, Każdemu facetowi szukającemu sensu.

BetiFiore | 2013-01-09
Przeczytana: 2012 rok

znienawidzony jako facet, który łapie się wszystkiego. Jednak dla poczytania sobie dla relaksu, czasami dla paru "złotych myśli", które już niby kiedyś słyszeliśmy, a może sami je wymyślilismy. Polecam głównie kobietom :)

Nathalie22112 | 2015-03-27

Bardzo ciekawa literatura. Książka jest napisana lekko. Można w niej znaleźć wiele wartych przemyślenia sentencji. Tyle prawd psychologicznych w tak krótkiej powieści.. Wręcz niewiarygodne. Polecam szczególnie na niedzielne popołudnie.

MadziaR | 2010-10-21
Przeczytana: 2006 rok

Świetna książka o dojrzewaniu bohatera, który pewnego dnia dowiaduje się, że tak naprawdę nie potrafi żyć. Płynie z niej przesłanie, że warto zmienić swe życie i dojrzeć, ponieważ właśnie wtedy korzystamy z niego w pełni.

malutka2101 | 2013-02-13
Przeczytana: 08 lutego 2013

Ksiazka, ktora otwiera oczy na nas samych. O szacunku dla samego siebie, o koniecznosci zaakceptowania i pokochania siebie przed poznaniem prawdziwej milosci. Ksiazka ktora trzeba po prostu przeczytac.

Mucha | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

O duchowym dojrzewaniu. Złote myśli, trochę wytarte, ale potrzebne. Czasem przydługie opisy przeżyć, ale daje radę :)

Aniszon | 2016-02-23
Przeczytana: 20 lutego 2016

Interesująca!
Lekko i z humorem o tym co siedzi w męskiej, "dojrzewającej" głowie.