Obudź się, Kopciuszku

Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Czy widzisz, jak śnieg skrzy się za oknem? Zaparz herbatę, otul się kocem i zakochaj się w zimie. Alicja jest samotną, młodą lekarką, która całkowicie poświęca się swojej pracy. Zamknięta w sobie i wycofana stroni od towarzystwa ludzi. I chociaż z pozoru wydaje się twarda i nieprzystępna, tak naprawdę skrycie marzy o miłości. Jej życie zmienia się, gdy przyjaciele Alicji zabierają ją do...

Jej życie zmienia się, gdy przyjaciele Alicji zabierają ją do Zakopanego. Tam, podczas sylwestrowej nocy, poznaje jego – przystojnego ratownika TOPR. Ku jej zaskoczeniu w towarzystwie Michała czuje się nad wyraz dobrze. Jej myśli przestają obsesyjnie krążyć wokół pracy, a zaczynają skupiać się na mężczyźnie, który staje się kimś więcej niż zwykłym znajomym.

Czy Alicja obudzi się ze snu i zawalczy o miłość?

Obudź się, Kopciuszku to nowa powieść Natalii Sońskiej, która poruszy niejedno serce.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

jousna | 2017-02-25

To moje pierwsze spotkanie z Natalią Sońską. Książka „Obudź się Kopciuszku” to 100% literatura kobieca. Co prawda przewidywalna - ale wiadomo, że bajka o Kopciuszku musi skończyć się dobrze :) Pełna uroku, wiary w prawdziwe uczucie, przyjaźń. Leciutka i cieplutka.
Opowiada o młodej lekarce Alicji – pracoholiczce, która podczas sylwestrowego wyjazdu ze znajomymi do Zakopanego odnajduje miłość swojego życia – ratownika górskiego Michała. Alicja powoli „dojrzewa do poważnego związku”. I choć nie obejdzie się bez przeszkód na drodze rozwoju uczucia i wahań głównej bohaterki, miłość oczywiście rozkwitnie i czeka nas na końcu dobre zakończenie. Piękna sceneria książki – Zakopane zimą, jest dużym atutem książki. Polecam.

Jestem raczej pozytywnie zaskoczona, myślałam, że będzie gorzej.

Trwam w uporze czytania nowych polskich autorek i do tej pory odkryłam cztery petardy, czyli Katarzyna Berenika Miszczuk, Wiesława Bancarzewska, Ałbena Grabowska i Danka Braun. No i jeszcze ostatnio zapunktowała Edyta Świętek świetną Nocą Perseidów.

Natalia Sońska na półkę ulubionych nie wskoczyła i raczej do niej nie wrócę. Ogólnie czytało mi się nieźle, szczególnie opisy Zakopanego przypadły mi do gustu, ale to raczej przez sentyment do miejsca a nie kunszt autorki.

Troszkę w tym wszystkim zabrakło tego czegoś, nie powiem talentu, bo autorka chyba ma takowy ale jeszcze nie rozruszany. Historia sztampowa, główna bohaterka po przejściach rodzinnych, niestety te retrospekcje do przeszłości wyszły słabo. Oczywiście główna bohaterka musi mieć przyjaciela geja jak w porządnym tvn-owskim serialu.

Góral Michał mógł być ciacho ale też jakoś się rozmył. Sceny miłosne mdłe, gorąco mi się nie zrobiło a powinno.

Ogólnie...

Kasiek | 2016-12-07
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Następna klimatyczna książka autorki i podobnie jak "Garść pierników, szczypta miłości", czytana przeze mnie w przedświąteczny długi ponury wieczór. Nie tylko wciąga na kilka dobrych godzin, ale przede wszystkim optymistycznie nastraja.
Fabuła może nie jest szczególnie oryginalna i zapewne można jej zarzucić przewidywalność, ale nie ma to znaczenia, gdy historia opisana jest w tak wspaniały sposób. Nie bez znaczenia na pewno jest fakt, że akcja dzieje się w naszej rzeczywistości, a fabuła jest na tyle realna, jakby wszystko toczyło się obok nas. Nie ukrywam, że Boże Narodzenie i Sylwester w Zakopanem budzą wspomnienia, a wędrówki górskie tęsknotę za szlakami. Mieszkając nad morzem nie mam takiej możliwości jak bohaterka z Krakowa, aby co rusz "wyskoczyć" w góry. Już samo tło wydarzeń sprawiło, że książka przypadła mi do gustu.
Historia Alicji od samego początku wydała mi się ciekawa. Dzięki temu, że autorka nie doszukiwała się w jej przeszłości jakichś szczególnie drastycznych...

Stokrotka | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Alicja Zakrzewska jest typem pracoholiczki, która ucieka od przeszłości, biorąc nadliczbowe dyżury w szpitalu. Każdą Wigilię i wszystkie ważniejsze święta spędza na oddziale wraz z pacjentami. Jest samotna, zamknięta w sobie i wyjątkowo ostrożna i nieufna wobec ludzi. Stopniowo, głównie dzięki retrospekcjom, poznajemy przyczyny takiego zachowania pięknej pani doktor. Sylwester w Zakopanem spędzony w gronie przyjaciół i nieznajomych odmieni jej życie.
Powieść „Obudź się, Kopciuszku” spełniła moje oczekiwania. Klimat świąt, akcja rozgrywająca się w mroźnych i zasypanych śniegiem Tatrach, góralskie zwyczaje i potrawy, budzący sympatię bohaterzy i przystojny ratownik TOPR-u. To wszystko sprawiło, że książka okazała się interesująca, zapewniła mi miły relaks. Polecam osobom, które nie wzdragają się na hasło: literatura kobieca.

Jeżeli ktoś chce przeczytać współczesną baśń o Kopciuszku, to ta powieść na pewno spełni jego oczekiwania.
Mnie na początku nie porwała a to za sprawą głównej bohaterki.
W ogóle nie mogłam zrozumieć jej postępowania. Kobieta dorosła, ceniony lekarz a zachowuje się jak dziecko. Samotna, zamknięta w sobie, pracoholiczka marzy o szczęściu, ale jak ma go znaleźć skoro nigdy nie ma czasu, żeby wyjść z przyjaciółmi i trochę się zabawić.
Początkowo myślałam, że jej postępowanie jest związane z traumą z przeszłości, że została zgwałcona, porzucona czy też poroniła. Ale okazało się, że ona ma żal i pretensje do ojca, bo ten znalazł sobie inną kobietę i rozwiódł się z jej matką. Wini go również za jej śmierć, chociaż to był wypadek w górach a nie samobójstwo i nikt nie kazał jej wspinać się po górach.
Gdy wreszcie decyduje się na wyjazd do Zakopanego na Sylwestra, też zachowuje się jak dziecko. Pierwszy pocałunek z ratownikiem górskim, którego polubiła i już ucieczka na bosaka, w mrozie i...

Asiek | 2017-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2017

Uwielbiam takie zaskakujące i miłe pierwsze spotkania z autorami.
Książka rewelacyjna.
Cudownie rozgrzewa w te mroźne, zimowe wieczory.
Polecam serdecznie.

Agnieszka | 2017-03-03
Przeczytana: 28 lutego 2017

Czy warto postawić na miłość?

Są ludzie, którzy żyją w zbudowany przez siebie własnym świecie. Codzienna rutyna, powtarzalność tych samych zajęć, dzień podobny do dnia daje im poczucie kontroli nad własnym życiem. To właśnie tu w swojej „ochronnej bańce” czują się najlepiej i nie chcą nic zmieniać. Jednak czy aby na pewno właśnie takiego potrzebują i takiego życia dla siebie pragną? A może jest coś, co skłoniło każdą z tych osób do ucieczki przed światem.

Alicja jest cenioną i lubianą przez wszystkich panią doktor. Sensem i treścią jej życia jest praca. Jedyne czym żyje i o czym myśli to problemy pacjentów. Młoda kobieta dosłownie nie ma życia prywatnego. Jest osobą wycofaną i zamkniętą w sobie. Stroni od spotkań towarzyskich, a każde święta spędza na dyżurze w szpitalu. Tylko tam czuje się na swoim miejscu. Trawiona poczuciem krzywdy, straty i zdrady nie potrafi uporać się z przeszłości, a tym samym pójść naprzód. Życie naszej bohaterki wydaje się stać w martwym punkcie.
Jednak...

Tatiasza Aleksiej | 2017-03-07

Przyjemna książka, bardzo przewidywalna, nie porwała mnie jednak.
Główna bohaterka bardzo mnie irytowała, jej częsty płacz, ucieczki... Sama nie wiem...
Pozytywne opinie skłoniły mnie aby po nią sięgnąć, niby wszystko tak jak lubię, ale czegoś mi zabrakło...

Gosia | 2017-01-20
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Alicja - młoda pani doktor pracuje w Krakowie kiedy wyjeżdża ze znajomymi na sylwestra do Zakopanego przypadkowo poznaje Michała - ratownika TOPR. Między nimi rodzi się uczucie, lecz znajomość zostaje nagle przerwana. Jak potoczą się ich dalsze losy i czy będą razem koniecznie musicie przeczytać.

andzia12 | 2017-02-06
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Niesamowita!!!

Fantastyczna książka w scenerii zimowych Tatr. Historia o pokonywaniu własnych uprzedzeń.
Alicja jest przykładem samotnej kobiety, której całe życie jest związane z pracą. Wyjazd na Sylwestra i poznanie ratownika TOPR-u są przełomem. A miłość, pomimo żę wydaje się niemożliwa przyczynia się do pogodzenia się z przeszłością przez Alicję.

Książka jest bardzo wciągająca. Jak dla mnie idealna na zimowy wieczór.

Polcam!