Obudź się, Kopciuszku

Czwarta Strona
literatura polska
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Przeczytana w jeden dzień. Przyjemna chodź sporo ma nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności .

Książka podobała mi się bardzo. Ciekawa historia w klimacie zimowym, górskim, świątecznym. Bardzo miło ją wspominam.

Szczerze? Nudna... bardzo nudna. Jakbym siedziała za weneckim lustrem i oglądała czyjeś życie. Wstajesz, robisz kawę, jesz, idziesz do pracy. Niby jest Zakopane, ale nie ma klimatu, niby jest miłość, ale mdła; niby jest rodzina góralska, ale nie ma tradycji. Podsumowując, mdła.

"Tatrzańska magia unosiła się wokół niej, wśród stukotu kopyt i dźwięków góralskich melodii."

Choć nie mamy zimy, a ja nie mieszkam w górach to dziś idealnie wczuwam się w klimat powieści "Obudź się Kopciuszku" Natalii Sońskiej. Przeczytałam ją po raz drugi po ponad rocznej przerwie. I ponownie mnie urzekła. Do książek tej autorki mogę wracać po kilka razy i nigdy mi się...

Jak na ciepły, górski romans w idealnie bajkowej aurze, świetnie wyszły tu poważniejsze wstawki retrospekcyjne głównej bohaterki, ukazujące pełniej jej historię i jej ciężkie, przyziemne dylematy uczuciowe. Autorka umiejętnie wplotła gorzką rzeczywistość ludzkich wyborów w słodką i momentami zbyt gęstą, czułą opowieść. Styl nie jest jakiś zabójczo wygodny, momentami zbyt...

Romantyczna historia Pani doktor, która jak typowy introwertyk-stroni od ludzi i ucieka w pracę oraz ratownika górskiego, który również wiele poświęca swojej pasji a zarazem pracy.
Głowna bohaterka za namową przyjaciół spędza z nimi sylwestra w Zakopanem, trochę alkoholu, noworoczny klimat i zapomina się na moment budząc uczucia, które dawno w sobie uśpiła.
Bardzo żałuję,...

Można powiedzieć, że letnią porą u mnie klimat zimowy. Jednak Pani z biblioteki bardzo chciała mi coś wypożyczyć. Padło na "Obudź się, Kopciuszku". Ciężko wypożyczać książki przez okienko. A u Was jak działają biblioteki?
Co do książki to ja lubię książki naszych polskich autorów. Lekka, przyjemna do czytania. Lubię przeplatać je pomiędzy książkami rozwojowymi. Tym razem to...

Książka, która poruszy każdego bez wyjątku.

Zdecydowanie pojechałabym w góry tak pięknie je autorka opisała, nawet znalazłam ślady uroku w Zakopanem 😀
Reszta książki to zgrabna historia o potrzebie miłości i przynależności.
Polecam

Dyskusje