The Hammer of Thor
LubimyCzytać

Młot Thora znów zaginął. Bóg piorunów ma niepokojący zwyczaj gubienia swojej broni – najpotężniejszego oręża w dziewięciu światach. Tym razem jednak stało się coś poważniejszego: młot wpadł w ręce wroga. Jeśli Magnus Chase i jego przyjaciele nie odnajdą szybko młota, światy żywych pozostaną bez ochrony przed inwazją olbrzymów. Rozpocznie się Ragnarök i dziewięć światów stanie w płomieniach....

Jeśli Magnus Chase i jego przyjaciele nie odnajdą szybko młota, światy żywych pozostaną bez ochrony przed inwazją olbrzymów. Rozpocznie się Ragnarök i dziewięć światów stanie w płomieniach. Niestety jedyną osobą, która może wynegocjować zwrot broni, jest najstraszliwszy wróg bogów – Loki. A cena, jakiej za to żąda, jest bardzo wysoka.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Opinie czytelników (2006)
MarCyśka | 2018-03-14
Przeczytana: 14 marca 2018

Zauroczyłam się w mitologii nordyckiej. Magnus Chase wraz z Hearthstonem lądują na liście moich "ulubionych bohaterów", zaś Loki na tej drugiej liście "ulubionych złych charakterów". Książka pełna akcji, magii i humoru. Syn Frejra doskonale podsumował jego przygodę w tym tomie: "Opowiedziałem więc Thorowi o wszystkim: jak oszukano nas, żebyśmy udali się do grobowca upiorów po miecz Sköfnung, jak następnie pognaliśmy do Alfheimu po kamień Sköfnung, wspięli się na Bifrost, żeby zrobić sobie selfie z Heimdallem, i jak zagraliśmy w kręgle, żeby wydobyć informację od Utgarda-Lokiego."
Thor jak zwykle zgubił młot i Magnus wraz z przyjaciółmi muszą go odzyskać, by nie doprowadzić do końca świata. Muszą również zapobiec ceremonii ślubnej! Nie wszystko jednak idzie po ich myśli i największy wróg zdołał uciec. Magnus więc poprosił o pomoc kogoś, kogo dobrze już znamy ;)
Polecam i od razu zabieram się za trzeci tom.

Kasia | 2017-04-13

Geniusz Riordana polega na tym, że swobodnie łączy mitologię z czasami współczesnymi. I to wszystko ma sens. Dodatkowo w jego książkach jest dużo humoru, a akcja jest naprawdę szybka, więc nie można się nudzić.
Jednak w tej książce zabrakło mi czegoś nowego. Oczekiwałam, że Riordan mnie czymś zaskoczy. Tego nie było.
Jednak warto przeczytać, bo jest potencjał na genialną część trzecią.

Weronika | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Daję osiem gwiazdek głównie ze względu na sentyment jaki mam do książek Ricka Riordana. O ile pierwszą częścią byłam zachwycona, to ta mnie nieco rozczarowała. Jednak "Młot Thora" ma też swoje zalety.

Zacznijmy od pozytywów. Po pierwsze bardzo mi się spodobała postać Alex. Taka typowa, pyskata i niezależna postać z mocnym charakterem. Wielkim plusem był też jak dla mnie fakt, że do ekipy pomagającej Magnusowi dołączył człowiek. To zupełna nowość w porównaniu z poprzednimi seriami Riordana, co mnie mile zaskoczyło. Mimo, że momentami cała grupa - półbogowie, elf, krasnolud i człowiek - strasznie przypomina mi Drużynę Pierścienia z "Władcy Pierścieni" Tolkiena, to i tak chętnie czytałam rozdziały gdzie ze sobą współpracowali. Kolejna zaleta - postać Hearthstone'a, która mnie urzekła już w pierwszym tomie. Jak dla mnie to jedna z najlepiej wykreowanych przez Ricka postaci i bardzo się ucieszyłam, że w tym tomie mieliśmy przybliżoną jego historię sprzed poznania Magnusa i Blitza....

Fantasy-Bestiarium | 2017-09-14

„Młot Thora” po raz kolejny przenosi nas w wykreowany przez autora świat, który łączy w sobie mitologię ze światem współczesnym. Rick Riordan pisze niezwykle udane książki młodzieżowe, pozwalające przenieść się w magiczny i niezwykły świat potężnych bogów. Książki są naszpikowane po same brzegi humorem, wartką akcją i ciekawymi bohaterami, dzięki czemu nie sposób się nudzić.

Młot Thora przepadł bez wieści, a bóg piorunów, mieszkaniec jednego z dziewięciu światów, zrobi wszystko, aby odnaleźć swój potężny oręż. Jednak Mjölnir dostał się w ręce nieprzyjaciela i tylko Magnus Chase wraz z przyjaciółmi może go odzyskać. Jeżeli broń szybko nie trafi z powrotem w ręce Thora, ziemia stanie się łatwym celem dla krwiożerczych olbrzymów. Ragnarök nadciąga nieubłaganie, a jedynym ratunkiem ludzi i bogów staje się Loki, podstępny oszust i kłamca.

Jest to kolejna książka Riordana, sprawiająca, że skończyłem lekturę w błyskawicznym tempie. Postać Magnusa przypadła mi do gustu i z wypiekami na...

Rachel3 | 2016-10-07

Ogromne rozczarowanie. Nawet po miernej części pierwszej oczekiwałam przynajmniej przyzwoitej historii, a dostałam coś w rodzaju fanfika z papierowymi, coraz bardziej zastereotypowanymi postaciami, nudną, przewidywalną fabułą (w dodatku jakieś 3/4 książki to fillery), oraz Lokim sprowadzonym to bardzo przeciętnego Big Bad - mimo że jego przedstawienie w poprzednim tomie obiecywało o wiele więcej. Poważnie, jak można zepsuć taki archetyp i z boga oszustw zrobić prostolinijnego złoczyńcę, który odkrywa wszystkie swoje karty, bo... powody? A to, że główni bohaterowie tak się martwią jaki to z Lokiego okropny przeciwnik tylko sprawia, że zaczynam się poważnie zastanawiać nad poziomem ich IQ.

A tak poza tym - możliwy spoiler - bardzo niezgrabny foreshadowing na kolejną część. Ktoś chce się założyć, że Sigyn odegra ważną rolę w pokonaniu Lokiego? :P

Fantastic | 2017-08-01
Na półkach: 2017, R. Riordan ^^, Przeczytane
Przeczytana: 24 lipca 2017

Rick Riordan to już kultowy autor, Każdy człowiek, który lubi czytać książki powinien przeczytać chociaż jedną powieść spod jego pióra.
Dla mnie pan Riordan jest najlepszym autorem umie połączyć humor z niezwykłym światem. Czytając Magnusa Chase'a po prostu nie mogłem oderwać się od książki. jest to chyba najlepsza seria pana Riordana. Znaczy CHYBA, bo "Kroniki rodu Kane" jeszcze nie ogarnięte ;) Polecam z 10-gwiazdkową gwarancją.

Amarisa | 2016-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2016

„Młot Thora” to doskonała kontynuacja cyklu przygód Magnusa Chase’a, po którą bez wahania sięgnąć powinni nie tylko miłośnicy twórczości Riordana, ale wszyscy czytelnicy pragnący przeczytać historię, która jest jedną wielką przygodą – od pierwszej do ostatniej strony. Doskonała rozrywka i gwarancja poprawy humoru – oto czym jest ta książka. Zdecydowanie polecam!

Pełna recenzja na moim blogu. Zapraszam:

Książkoholik14 | 2017-02-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 13 lutego 2017

Drugi tom magicznej serii z mitologią nordycka w tle.To już moja piętnasta książka tego autora,a radość płynąca z czytania jego powieści wcale nie maleje.Wręcz przeciwnie, doceniam styl pisania Ricka Riordana. To co w wykonaniu innych pisarzy mogło by się wydawać żenujące ,co mogło by uchodzić za zbyt nachalny zabieg uwiarygodnienia wieku nastoletniego bohatera ,jest istotą wyjątkowości Riordana .
Każdy fragment książki pełen jest przygód oraz osobliwego humoru do którego przyzwyczaił swoich czytelników autor. Zabawne tytuły rozdziałów oraz żartobliwe wymiany zdań pomiędzy bohaterami ,to wszystko tworzy wesołą, pozytywną aurę. Wpływ na tak pozytywny odbiór powieści ma niewątpliwie wykreowanie bohaterów ,głównie Magnusa ,którego kocham za jego sarkastyczne docinki i pewną dozę satyryczności.
Riordan bazując na mitologi nordyckiej stworzył powieść ,która pełna jest niezwykłych przygód oraz...

Przemek | 2016-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Solidny Riordan, ale pierwsza część zrobiła na mnie silniejsze wrażenie. Być może to trochę dlatego, że autor niejako wystrzelał się z wątków mitologicznych poprzednim razem i teraz zostało ich mniej.

Zasadniczy wątek opiera się na kradzieży młota Thora, nawiązującej do mitologicznej historii o olbrzymie Thrymie, który w zamian za młot chciał poślubić Freję (która z kolei nie chciała o tym słyszeć i Thor musiał przywdziać suknię ślubną). Z innych kwestii mitologicznych, pojawiają się konkursy u Utgarda Lokiego (dobre) oraz wspomnienie kłótni Lokiego i Asów, nieźle opisane jest jego miejsce uwięzienia. Ale tu kończy się zapas wątków stricte mitologicznych. Uzupełnia je historia przeklętego złota karła Andwariego, znana z mitologizującego poematu o Fafnirze i Zygfrydzie. Fajny jest też opis Alfheimu, ale obawiam się, że tutaj bardzo wiele musiała wypełnić fantazja autora.

A co się dzieje? Thor zgubił swój Mjollnir (nie pierwszy raz), a Loki uknuł na tym intrygę, dzięki której ma...

Ejemka | 2016-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2016

Jestem świeżo po skończeniu tej książki i moja pierwsza myśl: arcydzieło!
Rick Riordan jest moim ulubionym autorem i uwielbiam obserwować, jak jego twórczość rozwija się i staje jeszcze bardziej rozbudowana i przemyślana; ta pozycja jest dowodem takiego właśnie rozwoju.
Zawsze staram się patrzeć obiektywnie i znajdywać gorsze strony każdej książki, ale tym razem jest to wyjątkowo trudne. Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to lekkie wyidealizowanie głównego bohatera: o ile pozostałe postaci mają wyraźnie pokazane wady i słabości, Magnus posiada ich znacznie mniej (na szczęście nadal nie jest idealny).
Zdecydowanie na plus oceniam zróżnicowanie postaci i kultur; każdy bohater/ka ma w sobie coś, co mocno go/ją wyróżnia, od wyglądu i wyznawanych wartości po wady i lęki. Nowa postać jest tego idealnym przykładem.
Akcja jest prowadzona bez zbędnych przyspieszeń czy spowolnień - autor nie przeciąga czasu oczekiwania przed ważnymi wydarzeniami (przede wszystkim walkami) ani nie...

zobacz kolejne z 1996