Dom przy Parku Książąt

Tłumaczenie: Agnieszka Klonowska
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
House by Princess Park
literatura piękna

Kiedy panna Olivia Jones urodziła dziewczynkę, ta została od razu oddana do klasztoru. Był pamiętny rok 1918, a dalsze koleje losu Ruby i jej potomków były równie burzliwe jak historia XX wieku. I choć Ruby od najmłodszych lat wiedziała, że najbardziej nie lubi gotowania, prania, prasowania i sprzątania, to życie jakby uparcie skazywało ją na takie obowiązki. A większość z nich wypełniła w domu przy Parku Książąt w Liverpoolu. To miejsce było jak zaczarowane dla jednych cudne, dla innych przeklęte.

motyl43 | 2014-08-17
Przeczytana: sierpień 2014

"Najbardziej druzgocące momenty w życiu przychodzą nagle i nieoczekiwanie. W jednej chwili wszystko wydaje się normalne, aż tu nagle ni stąd, ni zowąd życie wchodzi w zakręt i od tej pory nic już nie jest tak jak przedtem" Maureen Lee.
Życie Ruby pełne było zakrętów, lecz miłość, rodzina, przyjaźń i dom przy Parku Książąt powodowały, że szczęśliwie wychodziła na prostą. Wspaniała książka, godna polecenia. SZUKAJCIE. PRZECZYTAJCIE. POLECAM. " Łap liść i pomyśl marzenie" Maureen Lee . Będę jesienią liście łapała, marzenia szeptała i do książki myślami wracała.

Monika | 2013-02-17
Przeczytana: luty 2013

Właśnie takie sagi rodzinne uwielbiam !!! Książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością.
Jest to historia wielopokoleniowej rodziny, której głównymi bohaterkami są kobiety - Ruby najstarsza z rodu opiekuje się wszystkimi, pielęgnuje ognisko rodzinne i chroni je przed złem, zapominając przy tym o własnych potrzebach i marzeniach.
Wszystkie kobiety walczą z przeciwnościami losu, szukają szczęścia i miłości - czy im się uda ? przeczytajcie - Polecam !!!
Ja na pewno sięgnę po inne pozycje Maureen Lee

| 2011-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2011

Oj, tak!

Jedna noc i książka połknięta żywcem!

Na powieść trafiłam zupełnie przypadkiem w niedawno otwartym antykwariacie. Kupiłam ją z przekory, ponieważ na okładce miała napis: "Najsłynniejsza autorka brytyjskich sag", a ja z chęcią obsiewam tego typu slogany.

Pomyłka...

Nie czytałam wcześniej Maureen Lee i to był błąd. Moim zdaniem jest ona angielskim odpowiednikiem Paulliny Simons, dosłownie!

Kilka pokoleń kobiet mieszka w domu przy Parku Książąt. Wspólnie cieszą się z sukcesów i odnoszą porażki - jak w życiu. Fantastyczny przekrój przez kolejne dekady XX w., opis zmieniających się czasów, świata filmu i muzyki, mody. Tylko jedno pozostaje niezmienne: pragnienie miłości.

Anka | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Uwielbiam takie historie: barwne, wielowątkowe z nieszablonowymi bohaterami i nieprzewidywalnymi zdarzeniami. Polecam wszystkim serdecznie.

Beata | 2013-03-20
Przeczytana: 19 marca 2013

Na tle burzliwych przemian XX wieku z uwagą śledzimy losy Ruby, która zaraz po urodzeniu została odebrana matce i oddana do klasztoru. Ruby to drzewo, jej rodzina to konary, a przyjaciele to gałęzie. I tak jak drzewo chwieje się podczas burzy i broni przed połamaniem, tak Ruby całe życie strzeże i opiekuje się bliskimi podczas burzliwego, bogatego w przemiany prawie całego stulecia. Poruszająca (ale nie ckliwa), wciągająca saga.

Magda | 2012-11-27
Przeczytana: listopad 2012

Rewelacyjna historia. Bardzo lubię czytać takie ciepłe opowieści o rodzinie i ich perypetiach na tle historycznym. Polecam gorąco na jesienno - zimowe wieczory!

agusia2101 | 2013-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Książka rewelacyjna, poprostu nie mogłam sie od niej derwać. Jest to saga rodzinna, która przedstawia kilka pokoleń kobiet. Trzeba ją przeczytać, bo naprawdę warto. Dawno tak super ksiązki nie czytałam . POLECAM!!!!

agpela | 2015-02-20
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: luty 2015

Luuubię takie sagi. I główna bohaterka - niby silna kobita, ale jakieś tam błędy popełnia. W ogóle dużo tu prawdziwych postaci, których losy są takie... życiowe, nie sprawiające wrażenia "papierowych".

Monika | 2014-11-05
Przeczytana: 04 listopada 2014

Nazwisko Maureen Lee usłyszałam jakiś czas temu, ale dopiero teraz sięgnęłam po jej powieść obyczajową „Dom przy Parku Książąt”. Jest to historia rodziny Ruby O`Hagan. Z jednej strony smutna, z drugiej mądra i pouczająca, dlaczego? Otóż Ruby narodziła się z grzesznego związku Olivii i Toma. Należy pamiętać, że młoda niezamężna dziewczyna, która zaszła w ciążę na początku ubiegłego stulecia była postrzegana jako zakała rodziny. Przynosiła jej wstyd i hańbę szczególnie, gdy wywodziła się z tzw. dobrego domu. Ruby została siłą odebrana matce i oddana na wychowanie do klasztoru. Nie była jednak pokorną wychowanką; nie chciała robić w życiu tego, do czego przygotowywała nauka w klasztorze. Dziewczynka z ulgą przyjęła wiadomość, że zamieszka u niejakiej Emily Dangerfield. Na rękę było jej, że kobieta traktuje ją trochę jak maskotkę, wypełniacz czasu. Jednak przewrotny los sprawił, że Ruby musiała gdzie indziej szukać swojego miejsca. Druga wojna światowa przyniosła bohaterce zmiany, a...

książek: 1984