Nic nie trwa wiecznie

Okładka książki Nic nie trwa wiecznie
Maureen Lee Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

O tym, co oczywiste

666 428 114

Ciepła, idealna na obecne czasy. Czyta się miło i bardzo wciąga.

Ciepła, idealna na obecne czasy. Czyta się miło i bardzo wciąga.

2041

Ciekawa saga rodzinna. Mnóstwo postaci, wrażeń, emocji, łez szczęścia i nieszczęścia, miłości, dobra i zła. Samo życie.
Nazwisko Autorki, jak zawsze, gwarantuje dobrą lekturę.

Nazwisko Autorki, jak zawsze, gwarantuje dobrą lekturę.

Bardzo wzruszająca jak chyba większość powieści Mauren lee.

Bardzo wzruszająca jak chyba większość powieści Mauren lee.

Przeciętne, powierzchowne czytadło dla lubiących lekturę bez większych emocji. Czyta się lekko, łatwo, szybko. W momencie kiedy umiera jedna z bohaterek - emocji brak. Także dla mnie literatura z gatunku- PZ (przeczytam/zapomnę).

acha- styl narracji jak dla przedszkolaka; naiwnie, cukierkowo.

acha- styl narracji jak dla przedszkolaka; naiwnie, cukierkowo.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

oj, trochę się wymęczyłam czytając tę książkę. "wrześniowe dziewczynki" tej samej autorki są o niebo lepsze. Tu drętwe dialogi, postacie kobiet jakieś przerysowane. Diana odpuszcza przyszłej bratowej i ustępuje jej z własnego domu, Vanessa zajada swój stres, Brodi pozwala zniknąć córce narkomance i nie robi nic w tym kierunku, żeby ją odnaleźć i pomóc. Małoletnia panienka z dzieckiem znika i nie szukają jej rodzice i wszyscy są jacyś tacy trochę sztuczni. Zawiodłam się na tej książce.

Książkę czytało się dobrze ,ale...
bez żadnego napięcia i bez wypieków na twarzy.
Historia czterech kobiet bardzo ciekawa ,ale... taka nie realna(choć sama z chęcią zamieszkałabym w takich" Kasztanach").
Powieść lekka i przyjemna gdyby...nie zakończenie.,ale jak sam tytuł nam sugeruje-Nic nie trwa wiecznie.

Książkę czytało się dobrze ,ale...
bez żadnego napięcia i bez wypieków na twarzy.

Lekka, przeczytałam w trzy dni, po prostu idealna. Nieprzewidywalna, a bałam się ze taka będzie.

Babska literatura, ale jakże inna od książek naszych polskich autorek. Kiedy czytałam tę książkę ogarniał mnie wielki spokój. Fabuła trochę w stylu angielskiej "flegmy", pomimo tego ciekawa. Niestety, nie zabrakło dramatu, ale takie jest przecież życie. Bardzo żałowałam, kiedy skończyłam. Chciało się być i trwać z bohaterami tej książki. Ciepła, optymistyczna i relaksująca opowieść - polecam.

Życie płynie, dzień za dniem ucieka. Wszyscy narzekają, że za szybko, że ciągle są w jakimś pędzie. Mylą się dni tygodnia, człowiekowi się wydaje, że dopiero się kładł spać i znowu się kładzie. Za szybko, oj, za szybko ucieka czas.
Ale wśród tych dni są chwile radości, szczęścia, smutku. Jednym wszystko idzie jak po maśle, drugim jak po grudzie.
Z takimi poturbowanymi przez życie mamy do czynienia w tej powieści. Cztery kobiety, których los nie oszczędza zamieszkują w jednym domu z przepięknym, ale zaniedbanym ogrodem. Właścicielką jest Brodie, kobieta zamężna, matka dwójki dorosłych dzieci, które wychowała z wielką miłością i poświeceniem. Niestety nie przełożyło się to na ich dorosłe życie. Syn ciągle otwiera nieudane interesy, a córka jest narkomanką. Uczucie, jakie dzieliła z mężem bardzo zbladło i wszystko wskazuje na to, że małżeństwo należy do przeszłości. Brodi przenosi się do domu swojego dzieciństwa. Pierwszą lokatorką jest młoda około dwudziestoletnia Diana, która swoje młode życie poświęciła braciom. Matkowała im, opierała, gotowała i wychowywała po tym, gdy matka ich zostawiła, aby układać sobie życie. Diana kocha braci, kocha ludzi i życie. We wszystkich widzi samo dobro, ale musi czuć się potrzebna. Niestety, gdy najstarszy brat przyprowadził do domu swoja ciężarną dziewczynę, dla Diany zabrakło miejsca w rodzinnym domu. Vanessę porzucił narzeczony w dniu ślubu i kiedyś piękna, zgrabna dziewczyna, teraz stała się bardzo otyłą kobietą, której trudność sprawia wejście po schodach. Również stan ducha Vanessy jest okropny przez co jest bardzo burkliwa i nieufna wobec ludzi.Najmłodsza lokatorka starego domu to zaledwie czternastoletnia Rachel, która pojawiła się z maleńkim dzieckiem na ręku. Uciekła od matki, która chciała ją zmusić do oddania dziecka do adopcji.
Kobiety mieszkają kilka lat pod jednym dachem i następuje w nich przemiana. Vanessa chudnie i wychodzi z depresji, Diana upewnia się, że jest nadal bardzo potrzebna braciom, Rachel, mimo wielu prób rozdzielenia jej z ojcem dziecka, jest szczęśliwa i z duma prezentuje swoja córeczkę. A Brodie odnajduje szczęście i miłość. To tak w skrócie o fabule. Bo nie o fabułę tu chodzi. Mnie przykuła atmosfera tej książki, jej nastrój. Postaci, zarówno te główne, ale również drugoplanowe są żywe, z krwi i kości. Ich radości i smutki prawdziwe. Najprawdziwsza jest jednak przyjaźń łącząca bohaterki, bezinteresowna pomoc i empatia, która wycieka ze stronic powieści. Wspólne wymyślne posiłki, seanse starych filmów z przygotowaniami jak do wielkiego balu,pogaduszki w ogrodzie. Wzajemna opieka, myślenie o drugim człowieku. Można powiedzieć sielanka. Jednak w tym danym im czasie każda z nich dojrzewa powtórnie. Dojrzewa do życia, miłości. Nabiera dystansu do samej siebie. Miło jest obserwować jak nieufność zmienia się w pełne zaufanie.
I gdy tak się wydaje, że teraz to już samo szczęście, zdarza się wypadek, który ponownie wstrząsnął życiem bohaterek.

Z takimi poturbowanymi przez...

Nie jest zła aczkolwiek trochę mnie rozczarowała. po zachwytach mamy i siostry nad "Wrześniowymi dziewczynkami" oczekiwałam czegoś lepszego. A tu tematyka współczesna, momentami trochę wieje infantylizmem...no ale w sumie można przeczytać. Typowo kobieca literatura.

Dodaj cytat z książki Nic nie trwa wiecznie