Droga do przebaczenia

Wydawnictwo: Białe Pióro
Droga do przebaczenia
droga do Ukojenia, romans, obyczajowa,

Po zimie Ukojenie znów budzi się do życia, wprowadzając zamęt w codzienność mieszkańców, a to, co na początku wydawało się nieistotne, nabiera zupełnie nowego znaczenia. Przyszłość Julity rysuje się w nieciekawych barwach. Znajomość z Katarzyną Malinowską – która po powrocie do Ukojenia wzbudziła niejedną sensację i poskromiła nieokrzesanego Pawła Niedźwiedzkiego – pomaga, jednak nie na tyle,...

Przyszłość Julity rysuje się w nieciekawych barwach. Znajomość z Katarzyną Malinowską – która po powrocie do Ukojenia wzbudziła niejedną sensację i poskromiła nieokrzesanego Pawła Niedźwiedzkiego – pomaga, jednak nie na tyle, by dziewczyna odnalazła swoją pewność siebie. Julita nie zamierza zmieniać swojego życia i ze sceptycyzmem podchodzi do szalonych pomysłów swoich trzech przyjaciółek, które usiłują jej pomóc. Niespodziewanie okazuje się, że Ukojenie skrywa mroczne sekrety, które starają się wydostać spod płaszcza sielskości. Brat Julity nagle znika, ściągając na głowy mieszkańców zagrożenie i pozostawiając siostrę z nierozwiązanymi tajemnicami. Gdy do jej drzwi puka nieznajomy, dziewczyna zdaje sobie sprawę, że nie jest gotowa na śmierć i jeszcze wiele chciałaby zmienić.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobialepioro.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwobialepioro.pl/

awiola | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

"Przecież wiadomo, że jeśli chodzi o te sprawy, to Malinowska stodoła jest bezsprzecznie najskuteczniejszym sposobem na poczęcie".

Mała, prowincjonalna mieścina zrodzona w wyobraźni Katarzyny Łochowskiej, czyli Ukojenie, w pierwszym tomie ukazującym losy jej mieszkańców, przyniosła mi prawdziwe ukojenie od codzienności i prozy życia. Byłam więc niezmiernie ciekawa, cóż autorka przygotowała dla swoich czytelników w drugiej części. Zadanie przed nią niełatwe, gdyż ciężko wymyślić po raz kolejny tak zabawne gagi, jak afera ślimakowa czy dojenie byka. Na szczęście i przy tej lekturze, uśmiech praktycznie nie schodził z mojej twarzy.

Katarzyna Łochowska to pochodząca z małej miejscowości w województwie mazowieckim, studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W 2014 r. autorka zadebiutowała dziełem pt. "Czekając na odkupienie". Jest pasjonatką książek, które pochłania nałogowo, prowadzi popularnego bloga pt. "Nałogowy...

Gąska | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

Na moim zegarze dochodzi północ, a ja nie mogę zaczekać choćby do rana by podzielić się z Wami moją opinią. Właśnie skończyłam czytać książkę i jestem niezwykle urzeczona. Sięgając po nią myślałam, że będzie ona piękną, romantyczną opowieścią z nutą melancholii i uroczymi krajobrazami w tle. Tym czasem dostałam to, co lubię najbardziej: przezabawną historię z wątkiem kryminalnym.

Moją największą miłością wśród tysięcy bohaterów, które poznałam w świecie literackim, są szajbnięte kobiety – niezdarne, pyskate, nieustannie pakujące się w kłopoty, ale jednocześnie posiadające na swój sposób urok osobisty. Julita dokładnie taka jest. Kiedy jej brat zakłóca jej spokojne, szare, poukładane życie, informując ją, że wpadł w kłopoty i prosząc o przechowanie ważnej dla niego koperty, kobieta nie wie jeszcze co ją czeka. Na jej progu staje zbir, który wzbudza w bohaterce sprzeczne emocje, przecież powinna się go strzec, a nie w nim zakochiwać. W Ukojeniu – zabitej deskami wiosce zaczyna się...

Diane_Rose | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Katarzyna Łochowska ma niesamowity talent do opowiadania lekkich historii, w zabawnym tonie. Nie wzbudzają w nas one strachu, a rozbawiają do łez i pozwalają się odprężyć. Nie są jednak infantylne, chociaż przyznaję, że zbiegi okoliczności są trochę naciągane.

Droga do przebaczenia to kolejna powieść o polskiej wsi, która z lekkim humorem i trochę naciąganym wątkiem kryminalnym, opowiada historię miłości, która jest wynikiem bardzo wielu zbiegów okoliczności i magicznej stodoły Państwa Malinowskich.

Szczerze polecam zarówno Drogę do przebaczenia, jak i pierwszy tom "Droga do Ukojenia", jako odprężające lektury, które pomagają nam przenieść się do polskiej wsi, w której wcale nie jest nudno.

Całość: http://www.recenzjezpazurem.pl/2016/08/przedpremierowo-katarzyna-ochowska.html#more

Molinka Książkowa | 2016-09-09

"Droga do przebaczenia" Katarzyny Łochowskiej to kontynuacja powieści "Droga do ukojenia". Autorka i tym razem nie zawiodła swych czytelników dostarczając wielu emocji i zwrotów akcji.

Rafał, brat głównej bohaterki - Julity znika w nieznanych okolicznościach sprowadzając na mieszkańców Ukojenia ogrom niebezpieczeństw. Mężczyzna zostawia siostrze list i pod żadnym pozorem nie pozwala zapoznać się z jego treścią. Dziewczyna nie potrafi zrozumieć wielu spraw więc gdy do jej drzwi puka nieznajomy mężczyzna nie jest gotowa na odejście. Sielanka znika a Julita, która do tej pory z dystansem podchodziła do życia i pomysłów swych przyjaciółek teraz postanawia zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i przeżyć niezapomniane chwilę. Czy zakompleksiona kobieta i nieziemsko przystojny gangster to dobrane połączenie? Czy metamorfoza bohaterów wyjdzie na...

Dominika Szałomska | 2016-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2016

Muszę przyznać, że jestem zaskoczona tą książka, bo nie byłam pewna czego oczekiwać po niej. Okładka raczej nie zdradzała zbytnio fabuły, opis jest tajemniczy, a ja musiałam zaufać, że Kasia zrobiła kolejną dobrą powieść. Czytało się lekko i szybko, sama Droga... nie ma zbyt dużo stron, ale moim zdaniem nadrabia treścią. Książka jest pełna humoru, zabawnych momentów, ale także zawiera kryminalny wątek, nieoczekiwany przeze mnie, byłam ogromnie zaskoczona i nieco przestraszona, gdyż niezbyt przepadam za książkami kryminalnymi lub z nimi związanymi. Moje obawy jednak zostały uspokojone, gdyż mamy zagadkę, niebezpieczeństwo, ale także gorący romans, który mogłoby się wydać nie ma szans przetrwać.
Cała recenzja na stronie http://dominika-szalomska.blogspot.com/2016/11/128-recenzja-ksiazki-droga-do.html

MoznaPrzeczytac | 2016-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Książka „Droga do przebaczenia” to bardzo przyjemna lektura z gatunku literatury kobiecej, która bardzo szybko i całkowicie wciąga czytelnika w swój świat. Mimo, że książka dzieje się w sielankowej miejscowości, czytelnik trzymany jest w napięciu do samego końca ze względu na wydarzenia jakie mają miejsce. Tym samym, czytając nie można się nudzić...

Pełna recenzja książki na stronie:

Paulina | 2016-09-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016
Przeczytana: 15 września 2016

Katarzyna Łochowska zdecydowanie stała się jedną z moich ulubionych polskich pisarek młodego pokolenia. Drugie spotkanie z Ukojeniem mnie nie rozczarowało, a podarowało wiele wybuchów śmiechu, sympatyczne jak zawsze bohaterki i miło spędzony czas :) Zapraszam do mojej recenzji: http://dlalejdis.pl/artykuly/droga_do_przebaczenia_recenzja

Ewa | 2017-10-08
NaWidelcu | 2016-10-21