Talizman z zaświatów. Beata

Okładka książki Talizman z zaświatów. Beata Ewa Zienkiewicz
Okładka książki Talizman z zaświatów. Beata
Ewa Zienkiewicz Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Talizman z zaświatów (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Talizman z zaświatów (tom 1)
Novae Res
2016-02-26
2016-02-26
literatura polska

Troszkę zawiodła mnie treść tej książki. Do sięgnięcia po nią skłoniło mnie to, co przeczytałam na tyle okładki. Niestety, zapowiedź okazała się prawdą tylko po części. Książka jest w zasadzie o niczym, tytułowa Beata bezbarwna (żeby nie powiedzieć - nijaka),nawet pojawiające się w jej mieszkaniu satyry nie poprawiają odbioru całości. Nie sięgnę po część drugą, szkoda mi czasu.

1965

Bajka dla trochę większych dziewczynek. Całkiem sympatyczna bajka. Wredni koledzy w pracy, dziwni sąsiedzi, satyry i magiczny pierścień. Pierwszy tom magicznej serii na tyle mi się spodobał, że kiedyś sięgnę po drugi tom.

Przeczytane, ale nie do końca... Zmęczone pół książki... dalej nie dałam rady. Zdecydowanie nadajemy na różnych falach i nie mogłam dalej czytać... miałam wrażenie, że to jakiś bełkot, ani lekkie, ani zabawne, ani wciągające. Wszystko jakieś wymuszone i wydumane.
Czytam naprawdę różności, rzadko kiedy się poddaję, ale tutaj poległam:)

Czytam naprawdę różności, rzadko kiedy się poddaję, ale tutaj poległam:)

Świetna książka ,fajnie się czyta.
Momentami trzyma w napięciu by za chwilę nas
rozbawić .Zabawne sytuacje z dozą humoru .
Trzymające w napięciu oskarżenia.
Szczęśliwe zakończenie za sprawą magicznego kółeczka.
polecam

Świetna książka ,fajnie się czyta.
Momentami trzyma w napięciu by za chwilę nas
rozbawić .Zabawne sytuacje z dozą humoru .
Trzymające w napięciu oskarżenia.
Szczęśliwe zakończenie za sprawą magicznego kółeczka.
polecam

Książka ciekawa. Jednak elementy fantastyczne do mnie nie przemawiają. Miały zapewne wzbogacić książkę, ale można było się spokojnie bez nich obejść. Jednak sięgnę po drugą cześć.

Bardzo sympatyczna książka,lekka,łatwa i przyjemna:)Główna bohaterka otrzymuje pierścień,który odmienia całe jej życie o 180 stopni. Przyznam szczerze, że chętnie sięgnę po drugą część

Beata to typowa singielka z problemami tego stanu☺☺☺ nieoczekiwana moc pozwala jej zdobywać "świat" a przy tym nie zabraknie smiesznych sytuacji. Bardzo przyjemna pozycja...

Ciekawa, nie jest to dzieło wybitne, ale miło ją się czyta. Polecam szczególnie jako lekką, wakacyjną lekturę.

Bardzo przyjemna i lekka książka z gatunku literatury kobiecej. Napisana z polotem, szybko się czyta. Perypetie głównej bohaterki są faktycznie zabawne, a nie tylko sztucznie na takie kreowane. Dodatek świata fantastycznego jest bardzo subtelny, a jednocześnie nadaje smaczku całej powieści. To jedna z tych książek, przy której nikt nie będzie się nudził. Może być zrozumiana zarówno jako lekka literatura kobieca, bez głębszego sensu - czyta się wówczas bardzo przyjemnie. Przy odrobinie chęci znajdziemy w niej głębsze, drugie dno dotyczące stosunków międzyludzkich, codziennego dnia i dwulicowości ludzi, których uznajemy za przyjaciół. Mam nadzieję, że drugi tom będzie równie przyjemny.
Pełna recenzja: http://dlalejdis.pl/artykuly/talizman_z_zaswiatow_tom_1_beata_recenzja

Cóż to, cóż to się stało! Koniec świata jest bliski! W przeciągu miesiąca przeczytałam drugą książkę z działu literatury kobiecej. I co więcej – nie było źle. Muszę chyba znaleźć termometr i sprawdzić, czy wszystko ze mną w porządku… Żartuję, oczywiście. Pogoda nie zachęca przez większość czasu do spacerów, więc czas wolny od nauki do sesji spędzam zaczytana w fotelu. W tym roku przeczytałam już prawie dwadzieścia pozycji i jestem z siebie niesamowicie dumna. Tak zaczynać rok to ja mogę codziennie! Ale do rzeczy. Przychodzę dzisiaj do was z książką „Talizman z zaświatów. Tom I Beata” Ewy Zienkiewicz. Od razu zapowiadam, że jestem w posiadaniu drugiego tomu i nie zawaham się go użyć ;) Tymczasem trochę o pierwszej części.

Ewa Zienkiewicz – z wykształcenia architekt, z zamiłowania autorka powieści. Ukończyła Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej. Pracowała m.in. jako nauczycielka, urzędniczka i urbanistka. Od 2000 roku mieszka w Warszawie. Pracuje w Wydziale Planowania. Jej powieść Dzieciaki ze skraju miasta wyróżniona została dyplomem honorowym Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W wolnych chwilach najchętniej towarzyszy mężowi w wyprawach wędkarskich, ostatnio do krajów Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Powieść „Talizman z zaświatów. Tom I Beata” niektórzy z was mogą kojarzyć pod innym tytułem „Beata, czyli wszystko staje się łatwe, kiedy ludzie cie kochają” wydaną przez Oficyna Wydawnicza ŁOŚGRAF.

Beata, nieatrakcyjna singielka, czuje się zastraszona. Szef chce ją wyrzucić z pracy, przyjaciele zdradzają, sąsiedzi napastują, w dodatku policja oskarża o zamordowanie starego kolekcjonera sztuki. Kiedy przypadkowo w ręce Beaty trafia magiczne kółeczko wywołujące stan zakochania, nienawiść jej wrogów w komiczny sposób przeradza się w szalone uwielbienie. Wartka akcja, pełna nieoczekiwanych zwrotów i niesamowitych sytuacji, chwilami zaskakuje czytelnika, chwilami pobudza do śmiechu. Każdy z nas miewa w życiu takie problemy jak Beata i każdy z nas marzy czasami, by móc je rozwiązać w równie niekonwencjonalny sposób jak ona… To lektura, dzięki której można znaleźć chwilę wytchnienia od trosk.

Powieść to jeden wielki rollercoaster. Już na samym wstępie mamy przewrotny prolog w formie epilogu – wiemy od razu, jak mniej więcej skończy się historia, chociaż nie znamy szczegółów, jak do tego doszło, co jeszcze mocniej pogłębia ciekawość. Idealne rozwiązanie dla niecierpliwców. Bogate opisy są genialnie skonstruowane. W prosty i nienarzucający sposób pokazują nam świat przedstawiony. Główna bohaterka jest dobrze nakreślona i łatwo jest się z nią identyfikować. Trochę przypomina to historię z cyklu „od zera do bohatera”. Bohaterowie drugoplanowi są trójwymiarowi i żywi. Akcja toczy się w tempie błyskawicy i jest raczej jednoliniowa – cała fabuła wiruje wokół Beaty i nie rozgałęzia się na boki. Nie jest to filozoficzna powieść o szukaniu miłości i szczęścia w życiu. Zaliczyłabym ją raczej do kategorii radosnej wizji tego, jak mógłby wyglądać świat, gdyby uchyliły się drzwi do innych rzeczywistości, ale bez przesadnego pójścia w fantasy. Połączenie literatury kobiecej z lekkim kryminałem i elementami fantasy, a to wszystko osadzone w swojskim krajobrazie polskich urzędów i blokowisk. Znalazłam w końcu autorkę literatury kobiecej, którą mogę czytać z przyjemności i polecać z czystym sumieniem.

Zachęcam gorąco do lektury wszystkie kobiety, które chciałyby odetchnąć nieco od rzeczywistości. Czyta się niesamowicie szybko i przyjemnie, dlatego szczególnie polecam na podróż – w dwie strony chapnie się na raz całość bez problemów.

„Płacz przyniósłby ulgę, tymczasem cierpiała katusze. „Teraz naprawdę oszaleję – pomyślała skrajnie przerażona. – Autoagresja występuje zawsze, kiedy nienawiść do ludzi, żal za doznane krzywdy i inne agresywne myśli zwracają się przeciwko człowiekowi, który je odczuwa. W skrajnych przypadkach mogą być przyczyną wylewu lub ataku serca. A ja po prostu zaraz zwariuję. Znajdą mnie zidiociałą, niepoczytalną, zwiniętą w kłębek. A potem zamkną na zawsze w jakimś domu opieki dla bezdomnych. Boże, pomóż… Woda mnie uratuje. Mięśnie zwiotczeją, napięcie opadnie, agresja rozpłynie się w wodzie! Trzeba wejść do wanny”.

• 2016
  • Kocik 💙💛💙