Talizman z zaświatów. Beata

Cykl: Talizman z zaświatów (tom 1)
Wydawnictwo: Novae Res
literatura polska
NovaeRes

Beata, nieatrakcyjna singielka, czuje się zastraszona. Szef chce ją wyrzucić z pracy, przyjaciele zdradzają, sąsiedzi napastują, w dodatku policja oskarża o zamordowanie starego kolekcjonera sztuki. Kiedy przypadkowo w ręce Beaty trafia magiczne kółeczko wywołujące stan zakochania, nienawiść jej wrogów w komiczny sposób przeradza się w szalone uwielbienie. "– Coś dużo pani wie o tych...

"– Coś dużo pani wie o tych kosztownościach – powiedział jadowicie śledczy i aż pobladł z wściekłości. – Mówiłem, że prędzej czy później odkryjemy motyw morderstwa. I nie myliłem się. Radzę pani przyznać się już teraz. To będzie okoliczność łagodząca, chociaż według mnie pani zasługuje na najwyższy wymiar kary. Ludzie z chciwości popełniają najpodlejsze czyny. A pani co, źle może było? Niezależna, żadnych dzieci na utrzymaniu, ładne mieszkanie, stała praca. Po co sięgać po cudze?
– Chyba pan zwariował! – wykrzyknęła Beata. – Ja nie mam nic wspólnego z tym morderstwem! Nawet mi przez myśl nie przeszło, że to złota figurka.
– Nie będę tracić czasu. Następnym razem przyjdę z nakazem aresztowania – zapowiedział śledczy i skierował się do wyjścia".

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/talizman_z_zaswiatow_tom_i_beata,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/talizman_z_zaswiatow_tom_i_beata,druk

Beata | 2017-09-02
Przeczytana: 02 września 2017

Przeczytane, ale nie do końca... Zmęczone pół książki... dalej nie dałam rady. Zdecydowanie nadajemy na różnych falach i nie mogłam dalej czytać... miałam wrażenie, że to jakiś bełkot, ani lekkie, ani zabawne, ani wciągające. Wszystko jakieś wymuszone i wydumane.
Czytam naprawdę różności, rzadko kiedy się poddaję, ale tutaj poległam:)

Agacha | 2017-09-11
Na półkach: Przeczytane, 2017, Legimi
Przeczytana: 11 września 2017

Bajka dla trochę większych dziewczynek. Całkiem sympatyczna bajka. Wredni koledzy w pracy, dziwni sąsiedzi, satyry i magiczny pierścień. Pierwszy tom magicznej serii na tyle mi się spodobał, że kiedyś sięgnę po drugi tom.

Biblioteczka Rudej | 2016-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Bardzo sympatyczna książka,lekka,łatwa i przyjemna:)Główna bohaterka otrzymuje pierścień,który odmienia całe jej życie o 180 stopni. Przyznam szczerze, że chętnie sięgnę po drugą część

sarablack | 2019-01-24
Przeczytana: styczeń 2019

Troszkę zawiodła mnie treść tej książki. Do sięgnięcia po nią skłoniło mnie to, co przeczytałam na tyle okładki. Niestety, zapowiedź okazała się prawdą tylko po części. Książka jest w zasadzie o niczym, tytułowa Beata bezbarwna (żeby nie powiedzieć - nijaka), nawet pojawiające się w jej mieszkaniu satyry nie poprawiają odbioru całości. Nie sięgnę po część drugą, szkoda mi czasu.

Joanna | 2016-06-06
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Ciekawa, nie jest to dzieło wybitne, ale miło ją się czyta. Polecam szczególnie jako lekką, wakacyjną lekturę.

Paulina | 2016-04-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Bardzo przyjemna i lekka książka z gatunku literatury kobiecej. Napisana z polotem, szybko się czyta. Perypetie głównej bohaterki są faktycznie zabawne, a nie tylko sztucznie na takie kreowane. Dodatek świata fantastycznego jest bardzo subtelny, a jednocześnie nadaje smaczku całej powieści. To jedna z tych książek, przy której nikt nie będzie się nudził. Może być zrozumiana zarówno jako lekka literatura kobieca, bez głębszego sensu - czyta się wówczas bardzo przyjemnie. Przy odrobinie chęci znajdziemy w niej głębsze, drugie dno dotyczące stosunków międzyludzkich, codziennego dnia i dwulicowości ludzi, których uznajemy za przyjaciół. Mam nadzieję, że drugi tom będzie równie przyjemny.
Pełna recenzja: http://dlalejdis.pl/artykuly/talizman_z_zaswiatow_tom_1_beata_recenzja

elka333 | 2017-02-12

Książka ciekawa. Jednak elementy fantastyczne do mnie nie przemawiają. Miały zapewne wzbogacić książkę, ale można było się spokojnie bez nich obejść. Jednak sięgnę po drugą cześć.

Cóż to, cóż to się stało! Koniec świata jest bliski! W przeciągu miesiąca przeczytałam drugą książkę z działu literatury kobiecej. I co więcej – nie było źle. Muszę chyba znaleźć termometr i sprawdzić, czy wszystko ze mną w porządku… Żartuję, oczywiście. Pogoda nie zachęca przez większość czasu do spacerów, więc czas wolny od nauki do sesji spędzam zaczytana w fotelu. W tym roku przeczytałam już prawie dwadzieścia pozycji i jestem z siebie niesamowicie dumna. Tak zaczynać rok to ja mogę codziennie! Ale do rzeczy. Przychodzę dzisiaj do was z książką „Talizman z zaświatów. Tom I Beata” Ewy Zienkiewicz. Od razu zapowiadam, że jestem w posiadaniu drugiego tomu i nie zawaham się go użyć ;) Tymczasem trochę o pierwszej części.

Ewa Zienkiewicz – z wykształcenia architekt, z zamiłowania autorka powieści. Ukończyła Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej. Pracowała m.in. jako nauczycielka, urzędniczka i urbanistka. Od 2000 roku mieszka w Warszawie. Pracuje w...

Basia | 2017-08-06
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Świetna książka ,fajnie się czyta.
Momentami trzyma w napięciu by za chwilę nas
rozbawić .Zabawne sytuacje z dozą humoru .
Trzymające w napięciu oskarżenia.
Szczęśliwe zakończenie za sprawą magicznego kółeczka.
polecam

torebka | 2016-10-26
Przeczytana: 21 października 2016

Beata to typowa singielka z problemami tego stanu☺☺☺ nieoczekiwana moc pozwala jej zdobywać "świat" a przy tym nie zabraknie smiesznych sytuacji. Bardzo przyjemna pozycja...