Ale się porobiło

Seria: Jej Portret
Wydawnictwo: Rebis
Good Grief
wdowa

Sophie Stanton zaledwie po trzech latach szczęśliwego małżeństwa traci męża, który umiera na raka. Żałobę chce przeżyć godnie, być wdową z klasą, szczupłą i opanowaną, elegancką i pełną wdzięku. Zamyka się jednak w domu i popada w apatię, a ukojenie przynosi jej tylko znoszony narciarski sweter ukochanego męża i lody. W odzyskaniu równowagi i powrocie do normalnego życia pomaga jej emocjonalnie zagubiona nastolatka, dzięki której Sophie uświadamia sobie, że pocieszenie może przynieść ofiarowywanie go innym.

Anna | 2015-11-06
Na półkach: 2015, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 06 listopada 2015

Świetna! Bardzo długo czekałam na nią w bibliotece, aż się doczekałam - warto było tak długo czekać. Piękna, wzruszająca historia o stracie, żałobie, nowym początku. Wiele jest książek, poruszających problem wdowieństwa itd, ale rzadko są to historie udane. Tutaj nie mogłam się oderwać - czy to czytając o powolnym, krok po kroku, powracaniu do życia, czy też gdy bohaterka w depresji przebywała na ,,planecie szlafrok,,. Gorąco polecam - tym, którzy przeżyli stratę bliskiej osoby, i tym, którzy mają to jeszcze przed sobą.

Kasia | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Muszę przyznać,że książka bardzo udana! Pięknie ukazuje problem wdowy,jej zmagania,troski i codzienne życie. Dopieszczona przez autorkę w każdym calu. Chylę czoła i polecam każdemu,kto ma ochotę przeczytać zmagania młodej wdowy.

Bosy | 2013-08-14
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Nie jest to książka, która można sobie ot tak otworzyć , przeczytać i przejść do porządku dziennego. Każdy z nas przeżył lub może przeżyć śmierć bliskiej osoby, nieuleczalną chorobę. Nie potrafimy przewidzieć co nas w życiu może spotkać i jak zareagujemy. Sophie, głównej bohaterce zmarł mąż zaledwie po trzech latach małżeństwa. Ostatnie zmagania z chorobą, przesiadywanie w szpitalu, walka o życie wryło się w jej pamięć, pozostawiając głęboką ranę. Czy uda jej się pogodzić ze stratą , czy zacznie normalne życie? Czy znajdzie się ktoś bardziej wymagający pomocy, ktoś kto pomoże w otrząśnięciu się z wiecznej żałoby? A może miłość pomoże w powrocie do rzeczywistości? Celowo namieszałam, żeby zachęcić do przeczytania.
Autorka pokazuje wszystkie stadia zamknięcia się w sobie, ucieczki od rzeczywistości, beznadziejności życia. Ciężka lektura, ale wciągnęła mnie tak, że musiałam przeczytać do końca. Polecam

Klaudia | 2012-11-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2012
Przeczytana: 22 listopada 2012

W tej powieści odnajdywałam siebie. Całkiem niedawno przechodziłam przez rozstanie z mężczyzną, którego kocham. Gdy czytałam zwierzenia bohaterki książki, czułam jakbym czytała o sobie i rozumiałam motywy jej zachowania... Ale zacznijmy od początku.

Sophie była mężatką przez 3 lata. Nagle jej mąż zmarł. Miał raka. Kobieta się załamała, przecież starali się o dziecko, przecież mieli dom, przecież się kochali, przecież on był całym jej światem i dopiero co przywykła do myśli, że ma męża...

Po jego śmierci, kobieta się załamuje. Nie obchodzą ją codziennie czynności - przecież nie ma już dla kogo ładnie wyglądać, jest na tyle zdesperowana, że jeździ do pracy w szlafroku i kapciach - królikach. Sprzątanie? Po co zaprzątać tym sobie głowę, lepiej leżeć na kanapie i nic nie robić. Świat mógłby dla niej nie istnieć.

W pewnym momencie, z pomocą bliskich, decyduje się sprzedać dom, przeprowadza się do przyjaciółki, a tam... poznaje nie tylko faceta, ale i nastolatkę, która zmaga się z...

katka_94 | 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

Książka ta leżała u mnie na półce od dłuższego czasu, nie wiem za bardzo jak się tam znalazła i nie przyciągała za bardzo mojego zainteresowania. Nie wiedziałam nawet o czym jest, kilka razy zerknełam tylko na okładke, która wydała mi się nie zbyt ciekawa, a tytuł dość infantylny.
Oczywiście stare powiedzenie "nie ocenia się książki po okładce" znowu się sprawdziło. Powieść zaskoczyła mnie pozytywnie. Autorka drobiazgowo opisuje nam wszystkie stadia żałoby. Szokuje, a jednocześnie pokrzepia. Bohaterka będąc na samym dnie w końcu podnosi się i walczy o siebie i swoje życie. Pomimo iż jest to ciężka historia o ciężkiej tematyce to daje nadzieje. Pokazuje jak pomogając innym możemy pomóc sobie.

Zaczytana_Aga | 2015-08-23
Przeczytana: 23 lipca 2011

Czytałam wieki temu! Pamiętam jednak, że ciężko było mi utożsamić się z którąkolwiek z bohaterek.

annikap | 2016-10-28
Przeczytana: wrzesień 2008