Mniejsze zło

Wydawnictwo: Vizja Press&IT
A lesser evil
836028332X
mniejsze, zło, literatura piękna

Po ośmiu miesiącach małżeństwa rozumiała już, że Dan do szczęścia potrzebuje tylko jednej rzeczy. Mógł nie mieć pieniędzy, mógł jeść byle co i pracować dłużej i ciężej niż inni, nie skarżąc się ani słowem, jak długo czuł, że jest kochany. (...)Rozejrzała się ze wstrętem po mieszkaniu, zastanawiając się, jak przetrwa te kilka tygodni, nim znajdą sobie coś odpowiedniejszego. Po prostu nie mogła mieszkać z tymi okropnymi pomarańczowymi zasłonami i bez dywanu na podłodze, a jednak Dan potrafił udawać, że to pałac...

źródło opisu: nota wydawcy

wiejskifilozof | 2015-10-18

Dziwna książka.Bo z jednej strony,to chyba taka literatura o której pisze się rzadko.Z drugiej,bywa i tak.Że te książki,których się właściwie nie zna.Mogą być naprawdę bardzo fajne.
Tak jest i z Mniejszym Złem.
Książka na początek,jest zwykłym romansem.Ot poznanie dwojga ludzi.
Jest Bristol rok 1962.Przez pierwsze parędziesiąt stron,nic ciekawego się nie dzieje.
Aż,tu nagle prawdziwa bomba.Zaczyna się akcja,jak z dobrego kryminału.
Kiedy w grę wchodzi sprawa molestowanie dzieci.Książka nabiera tempa.
Ale według mnie,nie utrzymuje do końca.
Niestety,akcja jakby nie co siada przy końcu.
Tak więc,przeczytałem koniec.I szybko zapomniałem,o czym on był.
Jeżeli miałbym oceniać,tylko środek książki.To ocena była by wysoka.A tak,za całość tylko dobra.

dzjustyna | 2012-03-22
Na półkach: Przeczytane, Porzucone
Przeczytana: 22 marca 2012

Na około 80 stronie zadałam sobie pytanie- co to do cholery jest?
Czy jest to wina autorki czy tłumacza, który zwyczajnie spartolił swoją pracę? Kto to u licha wydał?
Książka dobrze się zapowiadała, ale niestety doczytałam tylko do 80 str. resztę przekartkowałam i czytając jedno zdanie co parę stron, byłam w stanie odgadnąć, jak skończy się książka (oraz wszelkie "rewelacje" po drodze). Zupełnie niczym w kiepskim serialu.
Denne dialogi, płaskie postacie, składnia zdania przypomina historyjkę pisaną na kolanie przez dziewczynkę w szkole podstawowej.
DNO.

Ata77 | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Dość naiwny -jeśli może być naiwny?-styl pisania, sama zaś historia opowiedziana przez autorkę jak najbardziej niestety może być prawdziwa. Książka jednak "płaska" bez większych emocji. Jeszcze się zastanawiam czy mi się podoba.

Ewcia123450 | 2012-03-20

Wiele wątków, niektóre banalne inne przerażające. Brutalne wydarzenia połączone z losami idealnej pary. Sama postać Fifi doprowadzała mnie do szalu przez całą książkę. Ale to tylko taki minus.

Ewelinna | 2010-09-01
Przeczytana: 01 września 2010

Niby z początku niepozorna, ale akcja się rozkręca z czasem. Problemy głównej bohaterki i jej świeżo poślubionego męża oraz ich sąsiadów są dość ciekawe.

yulucifer | 2014-06-30
Przeczytana: 12 lipca 2014

Piekna ! Marze wlasnie o takiej milosci...

Wiesia | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014