Szczęście za dodatkową opłatą

Wydawnictwo: Sonia Draga

Małżeństwo Teda i Elinor Mackey, zgodny dotychczas związek czterdziestolatków, dopada kryzys. Elinor przez przypadek podsłuchując pewnego dnia rozmowę telefoniczną męża, dowiaduje się tego, czego każda kobieta na pewnym etapie życia...obawia się najbardziej jej mąż ma romans. z instruktorką fitness, niejaką Giną. Jednak po latach nieudanych prób spłodzenia potomka, wypełnionych testami owulacyjnymi, inseminacjami i zabiegami in vitro, Elinor nie jest już zdolna do wielkiej rozpaczy. Ku własnemu zdziwieniu odkrywa, że jedynym, wszechogarniającym ją uczuciem jest litość. Niezwłocznie doprowadza do konfrontacji, podstępem zwabiając kochankę męża do domu, i choć Ted po jej sprytnej interwencji zrywa z Giną, ich problemy nie znikną przecież z dnia na dzień. Małżonkowie wiedzą, że czeka ich długa walka. Czy romans Eda był tylko zauroczeniem i czy ta dwójka naprawdę jest sobie pisanaa

Marlena | 2016-01-29

Miłość ,zdrada przysłowiowy trójkąt...Nie jest to książka wybitna, ani jakoś niesamowicie wciągająca to obraz psychologiczny, lektura, która niektórych może porywać, innych znudzi chociaż zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło to jednak książka nie powaliła mnie na kolana.

mclola20 | 2015-09-17
Na półkach: 2015, Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 17 września 2015

Genialna książka. W lekki, przystępny dla czytelnika sposób ukazuje małżeńskie problemy widziane oczami męża, żony, kochanki i osób z ich najbliższego otoczenia. Oprócz tego dochodzi również temat bezpłodności i wszystkiego co z tym związane...
W tej książce każdy znajdzie coś dla siebie, może się utożsamiać z każdą postacią, próbować się wczuć w sytuację każdej z nich.
Polecam nie tylko kobietom!:)

Jaguś | 2012-09-13
Przeczytana: 13 września 2012

Czego pragniemy, będąc dziećmi? Nieograniczonego dostępu do słodyczy, braku zadań domowych, dłuższych wakacji... Gdy jest się dzieckiem, wszystko jest proste i łatwe.. Czego pragniemy, osiągając pełnoletniość? Chcemy zrobić karierę, mieć dom z basenem, oszczędności na lokacie, szczęśliwą rodzinę i dziecko..
"Szczęście za dodatkową opłatą" to historia Elinor, Teda i Giny. Elinor i Ted mają prawie po czterdzieści lat i są kilka lat po ślubie. Rozpaczliwie pragną mieć dziecko, bo tylko tego brakuje im do szczęścia. Mają piękny dom z ogrodem, oboje robią karierę, mają siebie nawzajem. Przez rozgoryczenie spowodowane kolejnymi nieudanymi próbami zajścia w ciążę, Elinor odsuwa się od męża. Ted, by zagłuszyć swój własny ból spowodowany porażkami, zaczyna prowadzić zdrowszy styl życia i oddaje się uprawianiu sportu. W klubie fitness poznaje Ginę. Przebojową, wysportowaną, seksowną trenerkę, z którą niebawem nawiązuje romans. Gdy przypadkiem dowiaduje się o tym Elinor, doprowadza do...

wiejskifilozof | 2013-12-30

Co robić ? Co robić, gdy ma się się 40 na karku nie ma się dzieci, a mąż omawia się z jedną z najpiękniejszych kobiet ...przynajmniej w mieście.
Cóż nie tak wyobrażała sobie swój dzień Elinor.Przypadkowa podsłuchana rozmowa i wyszło szydło z worka.Ted,ma kochankę.Ale jako na po prostu cud miód, o słodkim imieniu Gina.
Dobra stało się, mąż zdradza trzeba coś z tym zrobić.Sama Elinor rzuca się w wir romansu.
A dlaczego, nie czasy płakania w poduszkę dawno minął.Do mamy nie wróci.Nadal jest atrakcyjną kobietą i niech męża boli, że potrafi jeszcze kogoś przyciągnąć.
Ted, tym razem spotyka się z Gina i jest synem Tobym.Aż, tu jak grom z jasnego nieba spada wieść,że Elinor jest w ciąży.
Tu przerwę i zachęcę do czytania.Bo warto, a finał jest niesamowity.

Kasiek | 2014-09-18
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 17 września 2014

Książka o miłości i zdradzie. Sama zdrada ukazana jest oczami każdego z uczestników, a mianowicie żony, męża i jego kochanki. Do tego dochodzą także uczucia macierzyńskie oraz punkt widzenia dziecka. Do końca nie wiadomo jakie będzie zakończenie. Czytając ją można miło spędzić czas.

Natasza | 2013-04-16
Przeczytana: kwiecień 2013

Książka opowiada historię i życie współczesnego małżeństwa, Teda i Elinor Mackey. Po latach bezustannej walki jakim jest bezpłodność oraz życiem wypełnionym testami owulacyjnymi, zabiegami inseminacji i in vitro, małżeństwo zaczyna przeżywać kryzys. Problem bezpłodności doprowadził małżonków do skupienia się tylko na jednym. Elinor zaczęła postrzegać się jako maszynę gotową do przyjęcia zarodka podanego w zabiegu in vitro. Natomiast Ted służył wyłącznie do podania i oddania swojego nasienia...
Historia jakże smutna i prawdziwa. Uświadamia czytelnika przez jaki proces musi przejść potencjalna para,która ma problemy z poczęciem drogą naturalną, swojego potomka.
Zakończenie książki całkowicie mnie zaskoczyło - ponieważ nie wiadomo jaką decyzje podjęła Elinor.

Julieta13 | 2015-07-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Szczęście za dodatkową opłatą-zastanawiałam się ,co się kryje za tym tytułem.Żeby być szczęśliwym-w miarę szczęśliwym-Trzeba wiele wycierpieć.Tak się dzieje w małżeństwie Teda i Elinor.Oboje cierpią,bo taki los,bo sami siebie ranią nawzajem,bo odchodzą i wracają.Nie spodziewałam się że książka mnie wciągnie ,bo nie wygląda na taką.ot historia kolejnego,małżeństwa,któremu rożnie się układa.Choć jestem trochę zawiedziona zakończeniem-bo jak dla mnie troszkę jest niejasne i tak jakby,każdy mógł sobie wymyślić swoje własne zakończenie.Może tak ma być?...

Molica_książkowa | 2013-12-02

Daje tej ksiazce ocene dobra, poniewaz pomimo faktu iz jest to dosc powszechna historia, wciagnela mnie. Prawde powiedziawszy pewnego razu zapomnialam ja zabrac z pracy i bylam bardzo niepocieszona. Ksiazka dla mnie niesie jakies ukojenie... moze dlatego ze traktuje o sprawach takich codziennych, zyciowych, o sprawach jakie kazdy z nas moze doswiadczyc. I moze wlasnie na zwyklosc sprawia, ze zapomnialam o wlasnych problemach, a przenioslam sie w swiat ksiazki.
Ksiazka warta przeczytania w zimowy sniezny dzien.

Blu | 2012-05-23
Przeczytana: 23 maja 2012

Na początku książkę ciężko mi się czytało ale z upływem przeczytanych stron mnie wciągnęła, ogólnie polecam

Aileen20 | 2013-04-28
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

Elinor i Ted to pozornie normalne małżeństwo, wspólny dom, wspólne życie. Brakuje tylko jego podstawowego elementu i wypełnienia jakim jest dziecko. Dla niektórych dziecko, to prosta sprawa... Starasz się o nie i jest. Jednak nie w tym przypadku. Miesiące prób, lata starań, in vitro, poronienie. Wszystko na nic. Nie uda się.

Elinor oddala się od Teda, zamyka w sobie. Ted ucieka z domu na siłownie, gdzie poznaje Ginę, z którą nawiązuje romans.

Historia trojga ludzi, w jednej książce. Powieść o zagubieniu, szukaniu drogi, swojego miejsca w tym świecie. Godzenia się z własnym losem, szczęścia z tego co się ma.

Nie jest to książka wybitna, ani jakoś niesamowicie wciągająca, ale warta przeczytania. Wzbudza przemyślenia.