Wyjątkowe czasy

Wydawnictwo: Rebis

Akcja trzech opowiadań toczy się w tym samym miejscu, na Manhattanie, lecz w różnych epokach. W maszynie opisuje zderzenie człowieka z przytłaczającą rzeczywistością industrializacji. W Dziecięcej krucjacie powrześniowy Nowy Jork zmaga się z falą zamachów terrorystycznych. Nietypowa piękność roztacza antyutopijną wizję podróży międzyplanetarnych i kontaktów ziemian z mieszkańcami innych planet. Wszystko to przesycone jest poezją Walta Whitmana, amerykańskiego wieszcza i wizjonera, którego wiersze wywarły ogromny wpływ na życie bohaterów każdej z tych historii. Wyjątkowe czasy to poruszająca refleksja nad losami Ameryki, rozwojem ludzkości i kryzysem społeczeństwa.

| 2014-11-30
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 30 listopada 2014

Trzy historie dziejące się w różnych przestrzeniach czasowych, które łączy miasto podlegające zmianom, bohaterowie opowieści zafascynowani poezją Walta Whitmana oraz przedmioty, które mimo upływu lat ciągle trwają. Całość mogłaby być naprawdę bardzo dobra gdyby nie trzecia opowieść, dlatego zabieram jedna gwiazdkę.

majkabally | 2012-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Zbiór trzech opowiadań.
Ostatnie opowiadanie najsłabsze, ale dlatego, że nie lubię takich futurystycznych...
Natomiast 2 pierwsze bardzo dobre - literatura, która polecam, choć nie chwyciła mnie tak, jak się tego spodziewałam.

Kinga | 2013-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

3 opowiadania, z których zdołałam przeczytać zaledwie jedno. Jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że się porządnie wynudziłam. Oprócz tego, że książka ta w ogóle mnie nie zaciekawiła, to nie uważam również, żeby były w niej zawarte jakieś głębsze myśli, które mogłyby mnie zmusić do zastanowienia. Być może nie rozumiem przesłania, ale wiem, że to po prostu jest coś, co nie jest dla mnie.

marika474 | 2014-07-31
Przeczytana: lipiec 2014

Przeczytałam tylko dwa pierwsze opowiadania, które nie są takie złe... Trzecie natomiast zaczęłam, ale nie dokończę- to nie moje "klimaty" :-)

Bogna | 2015-07-28
Przeczytana: 2007 rok

Książka na tyle wciągająca, że przeczytałam ją poraz drugi.

Agnieszka Porowska | 2015-04-06
Przeczytana: marzec 2015

Film z Meryl Streep na podstawie jego "Godzin" widziało wielu. Na całe szczęście nie tylko "Godziny" napisał. Czytam, czytam ..."Że wszyscy chodzimy ulicami cali i zdrowi tylko dlatego, że akurat tego dnia nikt nie zdecydował się nas zabić. Że krzątając się wokół codziennych spraw, nie wiemy, czy uciekamy przed nieszczęściem, czy się do niego zbliżamy" ...a kilka minut później dowiaduje się szczegółów na temat katastrofy lotniczej w Alpach.

marthaspl | 2013-04-19

Po przeczytaniu innych książek tego autora, ta akurat trochę mnie rozczarowała...Może nie do końca, bo ksiązka ma 3 części, z których 2 sa w porządku. Trzeciej po prostu nie dokończyłam i raczej już tego nie zrobię.

Patunia79 | 2016-09-19
Przeczytana: 23 września 2016