Dotyk zła

Cykl: Maggie O'Dell (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollins
tłumaczenie
Katarzyna Ciążyńska
A Perfect Evil
978-83-238-5317-6
morderca, powrót, wina, FBI, Maggie O`Dell

Inne wydania

Uznany za seryjnego mordercę i skazany na śmierć za trzy potworne zbrodnie, Ronald Jeffreys został stracony. Mieszkańcy Platte City odetchnęli z ulgą, bo skończył się ich koszmar. Nikt jednak nie wiedział, jak straszliwą tajemnicę zabrał ze sobą do grobu Jeffreys. Trzy miesiące póżniej znaleziono martwe ciało następnego chłopca. Zginął w taki sam sposób, jak ofiary Jeffreysa. Koszmar powrócił się ze zdwojoną siłą. Czyżby pojawił się naśladowca?
Śledztwo w tej sprawie prowadzi szeryf Nick Morrelli. Ma więcej doświadczenia w uwodzeniu kobiet niż w poszukiwaniu seryjnych morderców. FBI przydziela mu do pomocy wybitną specjalistkę w dziedzinie tworzenia portretów psychologicznych zbrodniarzy, agentkę specjalną Maggie O`Dell. Maggie wnikliwie sprawdza poszlaki, bada ślady pozostawione przez mordercę.
Pozwala jej to naszkicować makabryczny portret osoby, która została już oskarżona i stracona!
Tymczasem ginie następna ofiara, zaś kolejny chłopiec zostaje uprowadzony. Nick i Maggie zaczynają rozumieć, że zabrnęli w ślepy zaułek. Każdy kolejny trop prowadzi donikąd, a czas ucieka. Czyżby mieli dać bezwzględnemu mordercy szansę udoskonalenia swoich zbrodni?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2003

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

• Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Pani Noc
  • Ogród spieczonej ziemi
  • Małe życie
  • Pamiętnik Mary Berg. Relacja o dorastaniu w warszawskim getcie
  • Nasza własna wyspa
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Saga Puszczy Białowieskiej
  • Niepowszedni. Porwanie
  • Książka Racheli
  • Efekt Rosie
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

7,51 (118 ocen i opinii)
Nasza własna wyspa
Sally Nicholls

8 (1 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

Efekt Rosie
Graeme Simsion

7,4 (5 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
książek: 2095
Marago | 2016-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2016

Nie zostanę wielbicielką Alex Kavy. Czytając książkę "Dotyk zła" miałam poczucie marnowanego czasu. Nie jest to moja ulubiona literatura, chociaż rozumiem, że innym czytelnikom może się podobać.

aerien | 2013-08-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

O mamo! Świetna książka! Nareszcie rozumiem fenomen Alex Kavy. Czyta się super. Polubiłam główną bohaterkę i cieszę się, że to dopiero początek mojej przygody z agentką specjalną Maggie O'Dell.
Podobało mi się niemal wszystko: żywy, potoczny język, plejada barwnie wykreowanych postaci, możliwość śledzenia akcji z wielu perspektyw, bo autorka oddaje głos kilku bohaterom (wgląd w ich psychikę - w tym w psychikę mordercy - bezcenny), wiarygodny wątek miłosny, no i fabuła, oczywiście. Mimo że sprawcę brutalnych zabójstw małych chłopców możemy wytypować bardzo szybko, nie przeszkadza to cieszyć się odkrywaniem coraz to nowych faktów, i kibicować śledczym. Napięcie, które towarzyszy nam od początku, nie zniknie do ostatniej strony - a lepszego zakończenia nie mogłam sobie wymarzyć. Świetne jest. I zachęca do sięgnięcia po kolejny tom cyklu.
Kurcze, sama nie wierzę, że to robię, wszak to tylko lekkie kryminalne czytadło - ale dodaję do ulubionych. A co! Świetnie się bawiłam.

Magdalena | 2014-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zdecydowanie polubiłam książki tej autorki. Przez cały czas trzymał mnie w napięciu ten thriller psychologiczny. Dochodzi do morderstwa małego chłopca. Był poszukiwany przez kilka dni, aż w końcu znaleziono jego ciało. Ma kilka cięć nożem i został nasmarowany olejem. Jakby morderca dał mu ostatnie namaszczenie. Później dochodzi do kolejnego porwania i morderstwa. Nick ( szeryf ) i agentka specjalna Maggie O'Dell starają się rozwikłać tę zagadkę. Seria morderstw jest podobna do wcześniejszych przypadków, tylko że wtedy morderca został uchwycony i stracony. Z zza grobu chyba nie wyszedł i nie zaczął znów zabijać. Temperatura rośnie. Całe miasteczko żyje w napięciu. Sprawa staje się jeszcze bardziej dramatyczna, gdy porwany zostaje siostrzeniec szeryfa. O dziwo morderca wybiera chłopców z rozbitych rodzin, wychowywanych tylko przez matkę. Ów seryjny zabójca chce uchronić swoje ofiary mordując je. Polecam : >

LelandLester | 2016-03-10

Nieduże amerykańskie miasteczko w Nebrasce. Trzy miesiące temu schwytano tam i skazano seryjnego mordercę dzieci. Powrót do normalności wśród lokalnej społeczności nie trwa jednak długo. Zostają znalezione kolejne zwłoki chłopca, a modus operandi sprawcy jest praktycznie identyczny jak skazanego. Z pomocą miejscowemu szeryfowi przyjeżdża agentka O’Dell, specjalistka od tworzenia portretów psychologicznych morderców i osoba z bagażem własnych problemów osobistych. Na miejscu spotyka nieprzygotowanego na taką tragedię młodego szeryfa, któremu bardziej w głowie kwestie towarzyskie niż prowadzenie dochodzenia kryminalnego.

Jasność:

Dzięki tej książce, spowiedź w konfesjonale nabiera nowego, niekoniecznie pożądanego dla księży, spojrzenia… To właśnie jedna z tych rzeczy, która zostaje z nami po lekturze.
Jeszcze nigdy 500 str. – ta mała cegiełka, którą trzymałem – nie było dla mnie tak dalekie od poczucia przytłoczenia już na sam widok grubości, a co dopiero snucia w głowie obliczeń z...

książek: 2019
Przebudzona | 2015-10-26
Przeczytana: 24 października 2015

Ach Kava, Kava... jest jak najlepsza kawa na świecie ;). Z pewnością podniesie ciśnienie i nie da za bardzo odetchnąć :). Tempo akcji mknie z zawrotna prędkością, a to dzięki krótkim rozdziałom i oczywiście interesującej zbrodni a raczej zbrodniom.

Pani Kava, a nie Pan, taa z początku myślałam, że jest facetem ;), zaserwowała świetną ucztę dla czytelników. Z premedytacją dała jak na tacy pewne podejrzenia kto jest tym złym, a potem umiejętnie motała i uśpiła moją czujność.

Zdecydowanie podobał mi się opis napięcia seksualnego, które wytworzyło się między Maggie O'Dell i Nickiem Morrelli - iskrzyło :), a przez playboy'owy styl bycia Nicka nie było mu łatwo podczas takich "spięć", ale trzymał się dzielnie, póki co ;).

Sama historia była świetna i trzymała w napięciu, A 512 str. to pestka, aż szkoda mi było, gdy musiałam odrywać się od książki, tak bardzo byłam ją pochłonięta.

Z całego serducha Polecam, bo Kavy nigdy dość i ja już zamówiłam sobie drugą dawkę owej przyjemności...

Roland | 2013-10-15
Przeczytana: 12 października 2013

Pierwsza powieść autorki, w której występuje agentka specjalna Maggie O’Dell.
Tym razem nasza agentka trafia do Platte City w Nebrasce, gdzie pomaga lokalnemu szeryfowi Nickowi Morrelli schwytać seryjnego mordercę młodych chłopców. Maggie na podstawie poszlak i dowód tworzy portret psychologiczny, który utwierdza ją w przekonaniu, że wcześniej złapany i skazany na śmierć seryjny morderca, nie był odpowiedzialny za wszystkie zbrodnie. Czyżby miał naśladowcę? Czy też wszystko zostało ściśle zaplanowane przez bardziej makabryczny umysł? Tymczasem ginie następna ofiara, a kolejny chłopiec zostaje uprowadzony. Sprawdzając kolejne tropy, Maggie nabiera przekonania, iż osobą odpowiedzialną za zbrodnie jest człowiek blisko związany z kościołem, ale czy ktoś jej uwierzy? Już raz Maggie zaufała swemu przeczuciu i trafiła w sidła mordercy, który zostawił na jej ciel krwawą pamiątkę , tym samym nadszarpując jej psychikę. Czy tym razem kierując się przeczuciem Maggie złapie mordercę? Czy wygra...

emindflow | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

„Dotyk zła” w obiecujący sposób otwiera cykl powieści z profilerką FBI Maggie O’Dell.
Książka jest napisana lekkim, przystępnym językiem, a akcja wciąga właściwie od pierwszej strony. Motyw seryjnego zabójcy młodych chłopców nie jest wprawdzie specjalnie oryginalny, a jednak autorce udało się skonstruować thriller, który potrafi podnieść ciśnienie.
Zdaję sobie sprawę, że to w gruncie rzeczy tylko wprowadzenie do kolejnych części, tym większe moje uznanie dla autorki.
No i to naprawdę świetne zakończenie, które wręcz zmusza do sięgnięcia po dalszy ciąg.
Podobało mi się, polecam.

Grażyna | 2011-03-11
Przeczytana: 01 marca 2011

jak to się mówi "czytadło", ale napisane super wartko i nie można się oderwać aż do ostatniej strony, super relax, chociaż temat niełatwy, polecam

Kucu | 2015-09-11
Przeczytana: wrzesień 2015

Swoją przygodę z Maggie o'Dell zaczęłam od książki "Kolekcjoner", która niestety nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Zupełnie inaczej było z pierwszą częścią, z "Dotykiem zła". Wartka akcja, szczególnie pod koniec książki, wprost nie mogłam oderwać się od czytania. Dodatkowej pikanterii całe historii dodawała "intymna gra" pomiędzy agentką a przystojnym szeryfem Nickiem. Bardzo polecam i oczywiście zabieram się za czytanie kolejnej!

Prosto_z_Mostu | 2011-01-04
Na półkach: Przeczytane, 2011, E-book
Przeczytana: 01 stycznia 2011

Być może "Dotyk zła" to nie jest ambitna literatura, być może nie zasługuje na Nagrodę Nobla, ale na pewno wciąga. Mnie wciągnęła tak, że nie mogłam się oderwać i czytałam nawet podczas 3-dniowej wizyty u koleżanki, rezygnując z innych atrakcji. Na szczęście zarówno ona, jak i pozostali domownicy byli wyrozumiali i nie przeszkadzali w pochłanianiu kolejnych stron, dopóki nie dowiedziałam się: kto zabił ;) ?
"Dotyk zła" to pierwsza powieść napisana przez panią Alex, a także pierwsza, którą przeczytałam, ale na pewno nie ostatnia.
Autorka karmi nas spójną opowieścią o zmaganiach przystojnego szeryfa małego miasteczka - Nicka Morelli oraz pięknej, ale chłodnej pani psycholog z FBI - Maggie O'Dell. Los splata ich drogi, kiedy oboje mają zająć się śledztwem. Poszukują mordercy małych, niewinnych chłopców. Początkowo nie przypadają sobie do gustu, jednak wraz rozwojem akcji, w tle rozwija się ich znajomość. Zaczynają lubić (a nawet więcej ;) swoje towarzystwo i spędzają ze sobą więcej...