Dotyk zła

Cykl: Maggie O'Dell (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollins
tłumaczenie
Katarzyna Ciążyńska
A Perfect Evil
978-83-238-5317-6
morderca, powrót, wina, FBI, Maggie O`Dell

Inne wydania

Uznany za seryjnego mordercę i skazany na śmierć za trzy potworne zbrodnie, Ronald Jeffreys został stracony. Mieszkańcy Platte City odetchnęli z ulgą, bo skończył się ich koszmar. Nikt jednak nie wiedział, jak straszliwą tajemnicę zabrał ze sobą do grobu Jeffreys. Trzy miesiące póżniej znaleziono martwe ciało następnego chłopca. Zginął w taki sam sposób, jak ofiary Jeffreysa. Koszmar powrócił się ze zdwojoną siłą. Czyżby pojawił się naśladowca?
Śledztwo w tej sprawie prowadzi szeryf Nick Morrelli. Ma więcej doświadczenia w uwodzeniu kobiet niż w poszukiwaniu seryjnych morderców. FBI przydziela mu do pomocy wybitną specjalistkę w dziedzinie tworzenia portretów psychologicznych zbrodniarzy, agentkę specjalną Maggie O`Dell. Maggie wnikliwie sprawdza poszlaki, bada ślady pozostawione przez mordercę.
Pozwala jej to naszkicować makabryczny portret osoby, która została już oskarżona i stracona!
Tymczasem ginie następna ofiara, zaś kolejny chłopiec zostaje uprowadzony. Nick i Maggie zaczynają rozumieć, że zabrnęli w ślepy zaułek. Każdy kolejny trop prowadzi donikąd, a czas ucieka. Czyżby mieli dać bezwzględnemu mordercy szansę udoskonalenia swoich zbrodni?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2003

8 (1 ocen i opinii)
Wyśnione miejsca
Brenna Yovanoff

7,37 (52 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Zgnilizna
Siri Pettersen

7,36 (11 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
aerien | 2013-08-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

O mamo! Świetna książka! Nareszcie rozumiem fenomen Alex Kavy. Czyta się super. Polubiłam główną bohaterkę i cieszę się, że to dopiero początek mojej przygody z agentką specjalną Maggie O'Dell.
Podobało mi się niemal wszystko: żywy, potoczny język, plejada barwnie wykreowanych postaci, możliwość śledzenia akcji z wielu perspektyw, bo autorka oddaje głos kilku bohaterom (wgląd w ich psychikę - w tym w psychikę mordercy - bezcenny), wiarygodny wątek miłosny, no i fabuła, oczywiście. Mimo że sprawcę brutalnych zabójstw małych chłopców możemy wytypować bardzo szybko, nie przeszkadza to cieszyć się odkrywaniem coraz to nowych faktów, i kibicować śledczym. Napięcie, które towarzyszy nam od początku, nie zniknie do ostatniej strony - a lepszego zakończenia nie mogłam sobie wymarzyć. Świetne jest. I zachęca do sięgnięcia po kolejny tom cyklu.
Kurcze, sama nie wierzę, że to robię, wszak to tylko lekkie kryminalne czytadło - ale dodaję do ulubionych. A co! Świetnie się bawiłam.

książek: 1974
Marago | 2016-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2016

Nie zostanę wielbicielką Alex Kavy. Czytając książkę "Dotyk zła" miałam poczucie marnowanego czasu. Nie jest to moja ulubiona literatura, chociaż rozumiem, że innym czytelnikom może się podobać.

Magdalena | 2014-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zdecydowanie polubiłam książki tej autorki. Przez cały czas trzymał mnie w napięciu ten thriller psychologiczny. Dochodzi do morderstwa małego chłopca. Był poszukiwany przez kilka dni, aż w końcu znaleziono jego ciało. Ma kilka cięć nożem i został nasmarowany olejem. Jakby morderca dał mu ostatnie namaszczenie. Później dochodzi do kolejnego porwania i morderstwa. Nick ( szeryf ) i agentka specjalna Maggie O'Dell starają się rozwikłać tę zagadkę. Seria morderstw jest podobna do wcześniejszych przypadków, tylko że wtedy morderca został uchwycony i stracony. Z zza grobu chyba nie wyszedł i nie zaczął znów zabijać. Temperatura rośnie. Całe miasteczko żyje w napięciu. Sprawa staje się jeszcze bardziej dramatyczna, gdy porwany zostaje siostrzeniec szeryfa. O dziwo morderca wybiera chłopców z rozbitych rodzin, wychowywanych tylko przez matkę. Ów seryjny zabójca chce uchronić swoje ofiary mordując je. Polecam : >

LelandLester | 2016-03-10

Nieduże amerykańskie miasteczko w Nebrasce. Trzy miesiące temu schwytano tam i skazano seryjnego mordercę dzieci. Powrót do normalności wśród lokalnej społeczności nie trwa jednak długo. Zostają znalezione kolejne zwłoki chłopca, a modus operandi sprawcy jest praktycznie identyczny jak skazanego. Z pomocą miejscowemu szeryfowi przyjeżdża agentka O’Dell, specjalistka od tworzenia portretów psychologicznych morderców i osoba z bagażem własnych problemów osobistych. Na miejscu spotyka nieprzygotowanego na taką tragedię młodego szeryfa, któremu bardziej w głowie kwestie towarzyskie niż prowadzenie dochodzenia kryminalnego.

Jasność:

Dzięki tej książce, spowiedź w konfesjonale nabiera nowego, niekoniecznie pożądanego dla księży, spojrzenia… To właśnie jedna z tych rzeczy, która zostaje z nami po lekturze.
Jeszcze nigdy 500 str. – ta mała cegiełka, którą trzymałem – nie było dla mnie tak dalekie od poczucia przytłoczenia już na sam widok grubości, a co dopiero snucia w głowie obliczeń z...

Przebudzona | 2015-10-26
Przeczytana: 24 października 2015

Ach Kava, Kava... jest jak najlepsza kawa na świecie ;). Z pewnością podniesie ciśnienie i nie da za bardzo odetchnąć :). Tempo akcji mknie z zawrotna prędkością, a to dzięki krótkim rozdziałom i oczywiście interesującej zbrodni a raczej zbrodniom.

Pani Kava, a nie Pan, taa z początku myślałam, że jest facetem ;), zaserwowała świetną ucztę dla czytelników. Z premedytacją dała jak na tacy pewne podejrzenia kto jest tym złym, a potem umiejętnie motała i uśpiła moją czujność.

Zdecydowanie podobał mi się opis napięcia seksualnego, które wytworzyło się między Maggie O'Dell i Nickiem Morrelli - iskrzyło :), a przez playboy'owy styl bycia Nicka nie było mu łatwo podczas takich "spięć", ale trzymał się dzielnie, póki co ;).

Sama historia była świetna i trzymała w napięciu, A 512 str. to pestka, aż szkoda mi było, gdy musiałam odrywać się od książki, tak bardzo byłam ją pochłonięta.

Z całego serducha Polecam, bo Kavy nigdy dość i ja już zamówiłam sobie drugą dawkę owej przyjemności...

Roland | 2013-10-15
Przeczytana: 12 października 2013

Pierwsza powieść autorki, w której występuje agentka specjalna Maggie O’Dell.
Tym razem nasza agentka trafia do Platte City w Nebrasce, gdzie pomaga lokalnemu szeryfowi Nickowi Morrelli schwytać seryjnego mordercę młodych chłopców. Maggie na podstawie poszlak i dowód tworzy portret psychologiczny, który utwierdza ją w przekonaniu, że wcześniej złapany i skazany na śmierć seryjny morderca, nie był odpowiedzialny za wszystkie zbrodnie. Czyżby miał naśladowcę? Czy też wszystko zostało ściśle zaplanowane przez bardziej makabryczny umysł? Tymczasem ginie następna ofiara, a kolejny chłopiec zostaje uprowadzony. Sprawdzając kolejne tropy, Maggie nabiera przekonania, iż osobą odpowiedzialną za zbrodnie jest człowiek blisko związany z kościołem, ale czy ktoś jej uwierzy? Już raz Maggie zaufała swemu przeczuciu i trafiła w sidła mordercy, który zostawił na jej ciel krwawą pamiątkę , tym samym nadszarpując jej psychikę. Czy tym razem kierując się przeczuciem Maggie złapie mordercę? Czy wygra...

Stokrotka | 2016-07-19
Przeczytana: 14 lipca 2016

Senne miasteczko Platte City w Nebrasce było oazą spokoju. Policja interweniowała tylko w przypadku bójki lub kolizji samochodowej. Morderstwo? Nie, dziękujemy! Nie u nas! I nagle … trach! Strach paraliżuje mieszkańców. Ofiarą mordercy psychopaty zaczynają padać dziesięcioletni chłopcy. Na pomoc lokalnemu szeryfowi przybywa agentka FBI - Maggie O'Dell.

Moje pierwsze spotkanie z Kavą nastąpiło w pociągu. Dziewięciogodzinna podróż i „Dotyk zła”.
Po przeczytaniu ostatniej strony odłożyłam książkę z postanowieniem zdobycia kolejnego tomu. Powieść wciąga i zaciekawia, choć daje się odczuć, że to początek cyklu. Widać niedociągnięcia, miejscami napięcie siada, a para głównych bohaterów zachowuje się jak żywcem wyjęta z Harlequina. Maggie O'Dell nie do końca mi się spodobała jako agentka FBI. Czasem odnosiłam wrażenie, że nie jest zbyt bystra, a innym razem miałam jej za złe jakąś taką kluchowatą miękkość. Zachowania i „profesjonalizmu” szeryfa Nicka Morrelliego nie skomentuję. Brak...

Grażyna | 2011-03-11
Przeczytana: 01 marca 2011

jak to się mówi "czytadło", ale napisane super wartko i nie można się oderwać aż do ostatniej strony, super relax, chociaż temat niełatwy, polecam

emindflow | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

„Dotyk zła” w obiecujący sposób otwiera cykl powieści z profilerką FBI Maggie O’Dell.
Książka jest napisana lekkim, przystępnym językiem, a akcja wciąga właściwie od pierwszej strony. Motyw seryjnego zabójcy młodych chłopców nie jest wprawdzie specjalnie oryginalny, a jednak autorce udało się skonstruować thriller, który potrafi podnieść ciśnienie.
Zdaję sobie sprawę, że to w gruncie rzeczy tylko wprowadzenie do kolejnych części, tym większe moje uznanie dla autorki.
No i to naprawdę świetne zakończenie, które wręcz zmusza do sięgnięcia po dalszy ciąg.
Podobało mi się, polecam.

SeVIIen Sins | 2016-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2016

B.:

„...nawet Bóg nie uratuje głupca.”

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Alex Kavy. Zaliczam je do wyjątkowo udanych. Po zakończeniu aż chce się sięgnąć po kolejną książkę o Maggie O’Dell. Ale po kolei…

Śmierć dziecka jest czymś niewyobrażalnym dla rodzica. Czymś, czego nikt nie chce przeżywać. Bo w jaki sposób te małe istoty, które nie zdążyły poznać jeszcze świata, zasłużyły sobie na tak szybkie pożegnanie z życiem? A już naprawdę ciężko to zrozumieć, kiedy okazuje się, że dziecko wpadło w ręce seryjnego mordercy, który czerpiąc przyjemność ze swoich okrutnych czynów, z dziką bezwzględnością odbierał małym obywatelom życie, ich marzenia. Ale nie tylko tym dzieciakom, bo przecież w dużej mierze dotyka to rodziców, którym pozostaje tylko bezsilność i tłukące się w głowie myśli o niesprawiedliwości tego świata…

„Dotyk zła” to jak już wspomniałam pierwsza książka autorstwa Alex Kavy, który miałam okazję przeczytać. Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem. Autorka w...