Okładka książki Dotyk zła

Dotyk zła

Autor:
Cykl: Maggie O'Dell (tom 1)
tłumaczenie
978-83-238-5317-6
morderca, powrót, wina, FBI, Maggie O`Dell
typ
papier
7,14 (1431 ocen i 140 opinii)

Opis książki

Uznany za seryjnego mordercę i skazany na śmierć za trzy potworne zbrodnie, Ronald Jeffreys został stracony. Mieszkańcy Platte City odetchnęli z ulgą, bo skończył się ich koszmar. Nikt jednak nie wiedział, jak straszliwą tajemnicę zabrał ze sobą do grobu Jeffreys. Trzy miesiące póżniej znaleziono martwe ciało następnego chłopca. Zginął w taki sam sposób, jak ofiary Jeffreysa. Koszmar powrócił się ze zdwojoną siłą. Czyżby pojawił się naśladowca?
Śledztwo w tej sprawie prowadzi szeryf Nick Morrelli. Ma więcej doświadczenia w uwodzeniu kobiet niż w poszukiwaniu seryjnych morderców. FBI przydziela mu do pomocy wybitną specjalistkę w dziedzinie tworzenia portretów psychologicznych zbrodniarzy, agentkę specjalną Maggie O`Dell. Maggie wnikliwie sprawdza poszlaki, bada ślady pozostawione przez mordercę.
Pozwala jej to naszkicować makabryczny portret osoby, która została już oskarżona i stracona!
Tymczasem ginie następna ofiara, zaś kolejny chłopiec zostaje uprowadzony. Nick i Maggie zaczynają rozumieć, że zabrnęli w ślepy zaułek. Każdy kolejny trop prowadzi donikąd, a czas ucieka. Czyżby mieli dać bezwzględnemu mordercy szansę udoskonalenia swoich zbrodni?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2003

Polecamy

Opinie czytelników
Magdalena | 2014-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Zdecydowanie polubiłam książki tej autorki. Przez cały czas trzymał mnie w napięciu ten thriller psychologiczny. Dochodzi do morderstwa małego chłopca. Był poszukiwany przez kilka dni, aż w końcu znaleziono jego ciało. Ma kilka cięć nożem i został nasmarowany olejem. Jakby morderca dał mu ostatnie namaszczenie. Później dochodzi do kolejnego porwania i morderstwa. Nick ( szeryf ) i agentka specjalna Maggie O'Dell starają się rozwikłać tę zagadkę. Seria morderstw jest podobna do wcześniejszych przypadków, tylko że wtedy morderca został uchwycony i stracony. Z zza grobu chyba nie wyszedł i nie zaczął znów zabijać. Temperatura rośnie. Całe miasteczko żyje w napięciu. Sprawa staje się jeszcze bardziej dramatyczna, gdy porwany zostaje siostrzeniec szeryfa. O dziwo morderca wybiera chłopców z rozbitych rodzin, wychowywanych tylko przez matkę. Ów seryjny zabójca chce uchronić swoje ofiary mordując je. Polecam : >

aerien | 2013-08-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

O mamo! Świetna książka! Nareszcie rozumiem fenomen Alex Kavy. Czyta się super. Polubiłam główną bohaterkę i cieszę się, że to dopiero początek mojej przygody z agentką specjalną Maggie O'Dell.
Podobało mi się niemal wszystko: żywy, potoczny język, plejada barwnie wykreowanych postaci, możliwość śledzenia akcji z wielu perspektyw, bo autorka oddaje głos kilku bohaterom (wgląd w ich psychikę - w tym w psychikę mordercy - bezcenny), wiarygodny wątek miłosny, no i fabuła, oczywiście. Mimo że sprawcę brutalnych zabójstw małych chłopców możemy wytypować bardzo szybko, nie przeszkadza to cieszyć się odkrywaniem coraz to nowych faktów, i kibicować śledczym. Napięcie, które towarzyszy nam od początku, nie zniknie do ostatniej strony - a lepszego zakończenia nie mogłam sobie wymarzyć. Świetne jest. I zachęca do sięgnięcia po kolejny tom cyklu.
Kurcze, sama nie wierzę, że to robię, wszak to tylko lekkie kryminalne czytadło - ale dodaję do ulubionych. A co! Świetnie się bawiłam.

Roland | 2013-10-15
Przeczytana: 12 października 2013

Pierwsza powieść autorki, w której występuje agentka specjalna Maggie O’Dell.
Tym razem nasza agentka trafia do Platte City w Nebrasce, gdzie pomaga lokalnemu szeryfowi Nickowi Morrelli schwytać seryjnego mordercę młodych chłopców. Maggie na podstawie poszlak i dowód tworzy portret psychologiczny, który utwierdza ją w przekonaniu, że wcześniej złapany i skazany na śmierć seryjny morderca, nie był odpowiedzialny za wszystkie zbrodnie. Czyżby miał naśladowcę? Czy też wszystko zostało ściśle zaplanowane przez bardziej makabryczny umysł? Tymczasem ginie następna ofiara, a kolejny chłopiec zostaje uprowadzony. Sprawdzając kolejne tropy, Maggie nabiera przekonania, iż osobą odpowiedzialną za zbrodnie jest człowiek blisko związany z kościołem, ale czy ktoś jej uwierzy? Już raz Maggie zaufała swemu przeczuciu i trafiła w sidła mordercy, który zostawił na jej ciel krwawą pamiątkę , tym samym nadszarpując jej psychikę. Czy tym razem kierując się przeczuciem Maggie złapie mordercę? Czy wygra roz...

kasandra_85 | 2011-11-08
Przeczytana: listopad 2011

Wiecznie | 2011-01-04
Na półkach: Przeczytane, 2011, E-book
Przeczytana: 01 stycznia 2011

Być może "Dotyk zła" to nie jest ambitna literatura, być może nie zasługuje na Nagrodę Nobla, ale na pewno wciąga. Mnie wciągnęła tak, że nie mogłam się oderwać i czytałam nawet podczas 3-dniowej wizyty u koleżanki, rezygnując z innych atrakcji. Na szczęście zarówno ona, jak i pozostali domownicy byli wyrozumiali i nie przeszkadzali w pochłanianiu kolejnych stron, dopóki nie dowiedziałam się: kto zabił ;) ?
"Dotyk zła" to pierwsza powieść napisana przez panią Alex, a także pierwsza, którą przeczytałam, ale na pewno nie ostatnia.
Autorka karmi nas spójną opowieścią o zmaganiach przystojnego szeryfa małego miasteczka - Nicka Morelli oraz pięknej, ale chłodnej pani psycholog z FBI - Maggie O'Dell. Los splata ich drogi, kiedy oboje mają zająć się śledztwem. Poszukują mordercy małych, niewinnych chłopców. Początkowo nie przypadają sobie do gustu, jednak wraz rozwojem akcji, w tle rozwija się ich znajomość. Zaczynają lubić (a nawet więcej ;) swoje towarzystwo i spędzają ze sobą więcej czasu...

Grażyna | 2011-03-11
Przeczytana: 01 marca 2011

jak to się mówi "czytadło", ale napisane super wartko i nie można się oderwać aż do ostatniej strony, super relax, chociaż temat niełatwy, polecam

Bardzo dobry thriller. Na początku powieść mnie troszeczkę nużyła, ale potem cała historia mnie wciągnęła. Sięgając po pierwsze książki Alex Kavy nie za bardzo polubiłam agentkę O'Dell, ale po tej powieść zyskała w mich oczach. Polecam fanom gatunku :)

PABLOPAN | 2012-02-12
Na półkach: Przeczytane, Alex Kava

Thrillery Kavy są absolutnie niezwykłe. Zaczynając wydaje się, że jest to naiwne czytadło, próbujące rozprawić się z trudnymi tematami. Jednak w ciągu lektury książka tylko zyskuje i widać, że wszystko jest dokładnie przez autorkę przemyślane. Efekt jest taki, że od książki trudno się oderwać do ostatniej strony. Zdecydowanie polecam :)

PrzyAromacieKawy | 2011-07-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 lipca 2011

Nie wiem, jakich użyć słów. Chciałabym być choć trochę elokwentna, mądra, wyjątkowa i jaka twórcza w tych moich wrażeniach, ale do głowy przychodzi mi tylko jedno słowo wyrażające moje emocje po przeczytaniu tej książki... no cóż.... niech się stanie.... książka jest ZAJEBISTA ! W każdym calu, na każdej stronie, w każdej minucie czytania jest idealna. Doskonała zagmatwana historia. Poruszane elementy religijne, choć w innym klimacie i kontekście jak było to np. w książce Camilli Lackberg. Zresztą nie ma co porównywać. Bardzo dobry styl pisania, teks czyta się bardzo naturalnie, nie ma niepotrzebnych opisów, nadmiernych odwracających uwagę zwrotów akcji (takich co czasem są na siłę, żeby wydłużyć książkę).
To było moje pierwsze zetknięcie z Panią Kava (niech świadczy o tym fakt, że przez pierwsze strony myślałam, że autorem jest mężczyzna). Na pewno sięgnę po kolejne jej książki (już są uszykowane) szczególnie, że czytałam, że następna jest jeszcze lepsza niż pierwsza! Porywająca! Jes...

Mavericus | 2012-01-21
Przeczytana: 17 stycznia 2012

Całująca się para odnajduje dziecko porzucone nad rzeką. Nieboszczykiem był Danny Alvarez. Był chłopcem, który roznosił gazety. Wokół zamordowanego jest mało krwi. Przyjeżdżający na miejsce zbrodni szeryf Nick Morreli powiadomiony przez wystraszonych nastolatków. Ma trudne zadanie. Nie miał do tej pory do czynienia z brutalnym morderstwem. Pomaga mu atrakcyjna agentka FBI Maggie O’Dell.
Oprócz braku skupienia na sprawie przez obecność Maggie, wścibskiej dziennikarce, która prywatnie jest siostrą szeryfa i autorytarnym ojcu. Nick wydaje się uosobieniem chodzącego nieszczęścia. Nie udaje mu się zapobiec kolejnemu morderstwu Mathew Tannera, a na włosku wisi życie jego siostrzeńca Timmego. Co też może łączyć tych chłopców? Stawką w tej rozgrywki jest życie zaginionego chłopca. Śledztwo komplikuje tajemnicza śmierć proboszcza księdza Francisa. Wydarzenie te jest powiązane z działalnością sprawcy. W małym miasteczku wrze burmistrz wyrywa włosy z głowy. Maggie bardziej skupia się...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto