Krwawe wino

Blood Vines
978-83-62343-88-1
wino,
Dorota_1988

W głowie Alexandry Clarkson pojawiają się przerażające wizje i krwawe sceny. Dziewczyna usiłuje znaleźć racjonalne wytłumaczenie. A może to umysł płata jej figle, przywołując straszliwe obrazy z czasów, gdy badała sekty i rytuały religijne? Jednak gdy jej matka Patsy popełnia samobójstwo, nie zostawiwszy żadnej wiadomości, Alex zaczyna podejrzewać, że prześladują ją zapomniane wydarzenia z...

Jednak gdy jej matka Patsy popełnia samobójstwo, nie zostawiwszy żadnej wiadomości, Alex zaczyna podejrzewać, że prześladują ją zapomniane wydarzenia z dzieciństwa. Detektyw Daniel Reed był ostatnią osobą, która rozmawiała z Patsy. Wyjawia Alexandrze przerażającą tajemnicę matki z przeszłości. Razem jadą do Kalifornii, krainy wina, by odkryć prawdę o tragedii sprzed lat. Ledwie jednak tam się pojawiają, Alex zostaje wciągnięta w poszukiwania obłąkanego zabójcy.

Opinie czytelników (1901)
gwiazdka | 2015-10-29
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 października 2015

„Krwawe wino" zawiera wszystko to, czego wymagam od dobrego thrillera. Przede wszystkim intryga jest ciekawa, splatają się na nią wydarzenia współczesne i sprzed wielu lat, oczywiście całość przepleciona jest romansem, ale ten nie przytłacza wątku sensacyjnego. Wyjaśnienie jest nawet wiarygodne, nawet w podobnym kierunku myślałam, nie przewidziałam jednak bardzo wielu rzeczy, i te stanowiły ciekawą niespodziankę. Bohaterowie też wydali mi się bardziej żywi niż papierowi. Czytało się świetnie zarówno za sprawą lekkiego języka, jak i za przyczyną ciekawej treści. Wielość i różnorodność bohaterów sprawiła, że powieść nie wydaje się płaska, ale jest żywa i intrygująca. Mnie się bardzo podobała, polecam z całego serca.

ivv | 2016-04-25

Świetny thriller!
Czytałam między jednym Cobenem, a drugim i stwierdzam, że Spindler czyta mi się o wiele szybciej. Akcja cały czas szła szybko naprzód i trzymała w napięciu od początku do końca.

Główna bohaterka zaczyna mieć dziwne przerażające wizje, jej matka popełnia samobójstwo, odnajdują się zwłoki dziecka, które zostało porwane wiele lat wcześniej... a wino leje się strumieniami.

Czyta się naprawdę dobrze. Polecam :)

Przebudzona | 2015-05-22
Przeczytana: 21 maja 2015

Powiem tak: REWELACJA !!! :D

Książka wywarła na mnie bardzo, ale to bardzo dobre wrażenie. WSZYSTKO mi się w niej podobało :). Począwszy od fabuły, po akcję, cały dynamizm, układ powieści, i najważniejsze bohaterowie a jest ich tutaj sporo, ale każdy z osobna wnosi coś od siebie do książki i jest wyjątkowy na swój sposób.

I nie można nie wspomnieć - WINO, wino tu, wino tam....wszędzie wino :) Można się "upić" samą powieścią :) i jeszcze jakiego smaka mi narobiła - aż miałam ochotę sięgnąć po lampkę wina do czytania (ale wiem, że jakbym tak zrobiła to bym nie mogła dalej czytać ;) słabą głowę mam :P). Za to delektowałam się książka, strona po stronie tak jakbym piła najlepsze wino na świecie :).

Za sam pomysł i wykonanie pisarki stawiam jej 6+ :) Lubię takie dziwne, zawiłe historie, gdzie na pozór "normalni", "przyzwoici" ludzie okazują się hmmm.... tego nie powiem ;) bo zepsuję całą niespodziankę ;)

Co nie co wzmianki o kultach, religii, ciemnych sprawach że tak to ujmę ;) I...

Polipei | 2015-03-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Najlepszy kryminał jaki czytałam. Niesamowicie interesujący główni bohaterowie, pełna znajomość realiów tradycyjnego wyrabiania wina. Niesamowite zwroty akcji, szokujące zakończenie, czego chcieć więcej? :)

Monika | 2014-07-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 lipca 2014

Trup ściele się gęsto, wino i krew płynie strumieniami - tak w skrócie można opisać ten thriller. Miałam po nim senne koszmary.
Dobry thriller to moim zdaniem taki, w trakcie czytania którego dostajesz gęsiej skórki, wyobraźnia pracuje Ci na wysokich obrotach, a nie taki, który przytłacza trupami i krwią. Dobry thriller to sieć intryg i powiązań, misternie usnutych i prowadzących powoli do rozwiązania. Niestety, w książce "Krwawe wino" roi się od nieścisłości.
Nie polecam.

tajus | 2011-04-05
Na półkach: Miałam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 kwietnia 2011

Jak to ujęła Alex Kava, jest to "znakomita lektura na jedną bezsenną noc". Ma całkowitą rację. Mnie wystarczyło 5 godzin takiej bezsennej nocy; nie mogłam się powstrzymać, by nie przeczytać tej powieści za jednym zamachem. Tajemnica za tajemnicą, sekrety z przeszłości pojawiające się na każdej stronie, morderstwa i mnóstwo podejrzanych. To jest to, co lubię najbardziej. Książka trzyma w napięciu do samego końca, ciągle się coś dzieje, nie ma w niej miejsca na odrobinę nudy. Przynajmniej ja nie nudziłam się ani trochę. Panią Spindler i jej twórczość zaczynam lubić coraz bardziej :).

denudatio_pulpae | 2014-10-18
Przeczytana: 18 października 2014

„Krwawe wino” to raczej thriller z rodzaju „dla bab”. Jednak nie dajcie się zwieść, w książce wino leje się strumieniami, a trup ściele się gęsto (zgony zanotowano jednak niestety nie z powodu upojenia alkoholowego).

Główna bohaterka Alex Clarkson to z jednej strony poważny naukowiec (gdzieś tam powstaje jej doktorat), a z drugiej rozhisteryzowana i niestabilna emocjonalnie dziewuszka z objawami lekkiego „szału macicy”. Do tego dręczą ją senne koszmary/wizje – wino, kadzidło, śpiew… Można się zastanawiać czy jest to raczej nieszkodliwe, czy nasza bohaterka jednak ma niezdiagnozowaną chorobę psychiczną (ona sama z resztą przez większość książki się tym zamartwia).
Jej największym pechem jest ciągłe wpadanie w kłopoty i znajdowanie trupów. Cóż, pewnie taka jej uroda. Przez chwilę myślałam, że może to wcale nie miało tak wyglądać, ale znalazłam cytat, który jednak to potwierdził:
„Urocza pani Clarkson znów w samym środku wydarzeń.” Ojej ;)

Intryga sama w sobie nie jest zła i...

Muszę przyznać, że książka bardzo mnie wciągnęła, świetnie napisany thriller... dobrze się czyta, ani przez chwilę się nie nudziłam... Alex Kava rekomendując książkę ujęła chyba najlepiej jej walory... "...znakomita lektura na jedną bezsenną noc..." zgadzam się w 100%, mimo, iż u mnie trwało to dłużej, ale to tylko z z powodu natłoku obowiązków... gorąco polecam... dodam, że można poszerzyć swoją wiedzę na temat przemysłu winiarskiego ;)

Anna | 2015-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2015

„Krwawe wino” to powieść kryminalna, której fabuła oscyluje wokół tajemnicy rodzinnej sprzed 25-ciu lat. Akcja toczy się w Kalifornii, krainie wina. Bohaterowie to potentaci przemysłu winiarskiego. Na każdej stronie pojawia się temat tego szlachetnego trunku.
Erica Spindler od samego początku intryguje i upaja czytelnika napięciem. Wino, różne odmiany i smaki. Czytając o nim ma się ochotę na kieliszek dobrego wina.
Doskonała lektura na urlop. Wciąga i trudno ją odłożyć choć na chwilę. Najlepiej upajać się nią z kieliszkiem ulubionego wina… radzi Alex Kava. Tak też zrobiłam. Będąc na urlopie upajałam się „Krwawym winem” jednocześnie delektując się czerwonym, półwytrawnym Noblesse. WAM TEŻ GORĄCO POLECAM!

Wicca | 2012-03-09
Przeczytana: 03 lipca 2011

Niesamowita, niebanalna, mroczna historia osadzona w Pasadenie, dzięki której również poznamy tajniki produkcji wina.

Erica Spindler stworzyła powieść kryminalną, której główną bohaterką jest Alexandra Clarkson. Kobieta, po niewyjaśnionym samobójstwie matki jedzie z detektywem, Danielem Reedem do winiarskiej krainy w Kalifornii. Tam, w świecie winnic i butelek ze szlachetnym trunkiem odkrywa prawdę o wydarzeniach sprzed lat.

Tajemnica za tajemnicą, sekrety z przeszłości pojawiające się na każdej stronie, morderstwa i mnóstwo podejrzanych. Takiej historii jeszcze nie było, czyta się ją jednym tchem. Ponadto intrygujące zakończenie, czegoż możemy pragnąć więcej?

Erica Spindler jest bardzo utalentowaną pisarką, udowodniła to nie raz, nie dwa.... oby takich jak ona było jak najwięcej:)