A Girl by Any Other Name

M.K. Schiller Wydawnictwo: Totally Bound literatura obyczajowa, romans
Totally Bound
2014-01-17
2014-01-17

,,Wszyscy mówili mi, że muszę ruszyć dalej. To tak jakby poprosili mnie, żebym przebił własne ciało i zmiażdżył moje puste, bijące serce. Chcieli bym porzucił to i nadal oddychał. Ale jak człowiek może funkcjonować bez swojego serca?''
,,A Girl by Any Other Name'' autorstwa M.K. Schiller opowiada historię Caleba Tannera i Sylvie Cranston. Bohaterowie poznali się pierwszy raz, kiedy dziesięcioletnia Sylvie po śmierci matki przeprowadziła się z ojcem do domu, znajdującego się tuż obok Caleba. Na początku Caleb nie lubił ukrywającej się za luźnymi ubraniami, dziwnej dziewczyny, ale to szybko się zmieniło. A z biegiem lat przyjaźń zmienia się w miłość i chłopak zakochał się w dziewczynie, ale Sylvie nie dopuszczała go do siebie. Kiedy oboje mieli po szesnaście lat, ich życie miało zmienić się na zawsze... Caleb dowiaduję się, że Sylvie nie żyje. Ale przecież to nie może być prawda. Chłopak w głębi serca wie, że ona musi żyć, tylko, w takim razie gdzie jest?
Dziewięć lat później Caleb zostaje nowym wykładowcą angielskiej literatury w collegu, ale mimo upływu lat, wciąż nie traci wiary, że Sylve żyje. I już pierwszego dnia, w klasie spotyka Sophie Backer. Dziewczyna wygląda całkowicie jak Sylvie. Ale jest jeden problem, dziewczyna go nie zna i wciąż ustaję przy tym, że nazywa się Sophie. Cal jednak wie lepiej i jest zdeterminowany, aby odzyskać ukochaną i ochronić ją od tego co zmusiło ją do uporozowania własnej śmierci....
Tym co przyciągnęło mnie do ,,A Girl by Any Other Name'' jest fabuła, która okropnie mnie zaintrygowała. Gdy przeczytałam opis książki, od razu moja pierwsza myśl była taka, że 'Yeah, ta książka musi być niezła' i muszę powiedzieć, że taka była. Największą zaletą w mojej opinii jest to, że akcja książki dzieje się naprzemiennie w czasach obecnych i przeszłości. Dzięki temu mamy szansę prześledzić jak między bohaterami rodzi się głęboka więź oraz zobaczyć jak dorastają, chociaż cały czas nie można pozbyć się uczucia, że zaraz wydarzy się coś złego. Kolejną zaletą w mojej opinii są bohaterowie. Pokochałam Caleba za to jak zdeterminowany i nieustępliwy był. Muszę powiedzieć, że za swój upór, chłopakowi należą się wielkie pokłony, gdybym była na jego miejscu, na pewno odpuściłabym sobie po tygodniu. Jeśli zaś chodzi o Sylvie, to cóż... przez większość książki stanowi ona zagadkę, ale i tak ją polubiłam. Nawet mimo tych wszystkich intryg i tajemnic udało mi się jakoś zidentyfikować z tą samotną, tajemniczą dziewczyną. Jeśli chodzi o historię, to cóż jak od razu się spodziewałam, jest ona niezwykle intrygująca i owiana mgłą skomplikowanych intryg i sekretów. Przez cały czas, czytając starałam się rozwiązać zagadkę i dowiedzieć się, co takiego zaszło w przeszłości i cóż... Sherlockiem to ja nie będę.... Wielkim plusem jest również to, że książka nadaję się świetnie jako lektura w chorobie i doskonale pochłania wszystkie myśli. Całą książkę czytałam w niepewności i napięciu, oczekując na choć kilka odpowiedzi. Były momenty, które przyprawiły mnie dosłownie o ciarki, ale były też chwilę, które przynosiły mi śmiech jak i o płacz.
Podsumowując książka ,,A Girl by Any Other Name'' autorstwa M.K.Schiller to intrygująca, tajemnicza, zaskakująca pełna intryg i zagadek książka, która na pewno pochłonie was bez pamięci i zaprosi do zabawy w detektywa. Polecam ją wszystkim tym, którym znudziły się zwykłe, nudne romanse lub osobom, którzy jak ja walczą teraz ze zdradzieckim choróbskiem i szukają książki, która wciągnie bez reszty i nie zanudzi. Na pewno kiedyś zasięgnę ponownie po tą pozycję, a tym czasem daję jej 8/10, bo spodziewałam się jakiejś większej tajemnicy, która wbije mnie w poduchy.
,,Nie jest łatwo. Ale ból jest jak nóż. Na początku jest ostry, rozdzierający na wskroś. On zawsze tam będzie, ale po pewnym czasie stępi się''

• Must Read
  • 666