W blasku księżyca

Wydawnictwo: W.A.B.
Brilliance of the Moon
powieść, fantasy,

Inne wydania

W długo wyczekiwanym trzecim tomie sagi rodu Otori autorka po raz kolejny wprowadza czytelnika w magiczny świat średniowiecznej Japonii, krainy rytuałów i kodeksów, surowego piękna i lojalności. Tym razem spotykamy bohaterów – Takeo, głowę rodu Otori, oraz jego ukochaną Kaede - tuż po ich tajemnych zaślubinach. Zbliża się wiosna. Małżonkowie, nareszcie razem, przygotowują się do odzyskania i wzmocnienia odziedziczonego po przodkach imperium. Ale kiedy zwycięstwo wydaje się bliskie, znów ktoś staje na przeszkodzie ich szczęściu. Kochankowie zostają rozdzieleni. Takeo po raz kolejny musi dowieść swojej odwagi. Czy spełni się tajemnicza przepowiednia: „Twoje ziemie rozciągać się będą od morza do morza, ale pokój przyjdzie za cenę krwi. Pięcioma bitwami okupisz swój pokój, czterema, które wygrasz, i jedną, którą przegrasz...”?

"W blasku księżyca" to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia miłości i zemsty, triumfu i strachu, ale przede wszystkim opowieść o przeznaczeniu, przed którym nie można uciec.

źródło opisu: [WAB, 2005]

PABLOPAN | 2015-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2015

Seria "Opowieści Rodu Otori" to moje ulubione, a może nawet ukochane książki. Co jakiś czas odczuwam nieprzepartą pokusę, aby wrócić do świata wykreowanego przez Lian Hearn. Jestem pod ogromnym wrażeniem twórczości Autorki i uważam ją za mistrzynię pióra. Trzeci tom jest równie intrygujący i rozpalający uczucia czytelnika jak dwa poprzednie. Przeczytajcie, bo warto!

Beatriz_Aguilar | 2016-02-10
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Po lekturze odrobinę słabszej, w moim odczuciu, drugiej części cyklu o rodzie Otori, moje oczekiwanie względem kolejnej odsłony przygód Takeo i Kaede były duże. Liczyłam na znaczne przyspieszenie fabuły oraz obfitość nagłych zwrotów akcji i wydarzeń przyprawiających o szybsze bicie serca. Z radością i jednocześnie ulgą przyznaję, że tym razem książka Lian Hearn zaspokoiła mój czytelniczy apetyt. Tak naprawdę dopiero pozycja "W blasku księżyca" zadecydowała o tym, że stałam się wielbicielką całej serii! Było i dramatycznie, i klimatycznie. Autorce udało się stopniowo dawkować emocje i skutecznie budować napięcie. Dla mnie szczególnie istotne i warte podkreślenia jest to, że język powieści niezależnie od wagi i dramatyzmu wydarzeń cały czas charakteryzował się dużym bogactwem i silnym oddziaływaniem na wyobraźnię czytelnika.

Choć to dopiero początek roku, to sądzę, że opowieści rodu Otori zaliczą się do czołówki tegorocznych lektur a zarazem książek, które zostaną w mojej pamięci...

Toonami | 2014-04-01
Przeczytana: 28 marca 2014

Kolejna niesamowita część, fantastycznej historii. Ta książka zamyka pewien rozdział, jaki ciągnął się przez dwa poprzednie tomy "Opowieści rodu Otori", ale moim zdaniem jak dotąd jest najlepsza. W tym woluminie towarzyszymy Takeo i Kaede, gdy próbują zająć należne im, z racji urodzenia i pozycji, miejsce w Trzech Krainach, a także pomścić tych, którzy zginęli niesprawiedliwie. Choć początkowo wszystko idzie dobrze, to jak to bywa w opowieści Lian Hearn, akcja szybko się zmienia i zaczyna porywać czytelnika jak rwąca rzeka.

Wspaniale napisana książka. Z utęsknieniem będę czekać na kolejną część, którą za jakiś czas mają dostarczyć do mojej księgarni. Gdybym chciała wymienić wszystko co mi się w niej podoba, nie starczyłaby mi miejsca. Moje słowa dobrze jednak wyraża bardzo wysoka ocena, jaką wystawiłam. Na pewno dorównuje poziomem dwóm poprzednim częściom, a chwilami nawet je przewyższa. Fantastycznie poprowadzona narracja i akcja, bitwy i zamachy, ale także pięknie pokazane...

Grażyna | 2014-11-27
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

alabe | 2010-10-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: wrzesień 2010

To już trzecia część tej sagi i jestem nią, tak jak dotychczas poprzednimi, oczarowana.<br />
Książka ma fantastyczny klimat, na który składa się język jakim pisze autorka, miejsce w którym historia się rozgrywa i ciekawi bohaterowie pełni godności, honoru, miłości i wiary. To wszystko sprawia, że tej książki się nie czyta a wręcz pochłania kartka po kartce. <br />
Już nie mogę się doczekać, kiedy zdobędę następną część, choć mam też pewne obawy co do tego, czy język trochę się nie zmieni przez to, że tłumaczenie będzie innej osoby niż pierwsze trzy części sagi. <br />
Jestem jednak dobrej myśli i polecam "Opowieści rodu Otori" każdemu, kto tylko lubi kulturę japońską i trochę magiczności w powieściach. Czytanie jej to przeniesienie się w zupełnie inny świat.<br />

Vegex | 2014-11-01
Przeczytana: 12 sierpnia 2009

Książka od której wszystko się zaczęło w na przełomie gimnazjum, a liceum. Zobaczyłem ją pierwszy raz w bibliotece w gimnazjum, gdy kończyłem szkołę. Zaciekawiła mnie okładka. Postanowiłem kupić książkę w ciemno i nie żałuje. Ta książka pomogła mi wejść w dorosłość. Osadzona w niezwykłym świecie i wciągającym klimacie. Poprowadzona historia z dwóch perspektyw, która była dla mnie nowością, gdyż nigdy się z takim prowadzeniem fabuły się nie spotkałem. Z chęcią sięgnąłem po kolejną część. Cała seria całkowicie mnie pochłonęła i oczarowała. Polecam, idealne dla młodzieży, której trudno odnaleźć się w dzisiejszym świecie.

Malwina | 2010-09-08
Przeczytana: 08 września 2010

Jest to chyba najwspanialsza książka, jaką przeczytałam w życiu. jest piękna. Po prostu piękna i polecam ją każdemu, kto wierzy w prawdziwą miłość. Czytając tę książkę wylałam sporo łez, ale i uśmiechałam się przez łzy, mimo to dzięki tej książce zrozumiałam, że miłość potrafi być naprawdę potężna, niesamowita, wręcz magiczna. Poświęcenie, zaufanie i cała gama uczuć... Nie znam słów, by opisać to, co czuję po przeczytaniu tej książki, choć wiem, że pozostały jeszcze 2 części. Mimo to "W blasku księżyca" jest niesamowitą powieścią i zakochałam się w tej książce. Mimo cierpienia głównych bohaterów, mimo tego, jaki los był dla nich surowy, mimo tylu przeciwności można dostrzec, że prawdziwa miłość przetrwa wszystko, a cierpliwość w taki czy inny sposób zostanie wynagrodzona.

Trochę jestem tą częścią cyklu rozczarowana. Oczywiście, nadal zauroczona jestem stylem, jakim opisano cuda przyrodnicze, jednak - czuję pewien niedosyt, jakby czegoś brakło. Sama nie wiem. Może narracja pierwszoosobowa i pojedynki w ten sposób ukazywane były dziecięco naiwne? A może po prostu kryzys trzeciego tomu?
Nie, ciężko mi orzec. Ogólnie, jestem zadowolona, książka jest dobra, nadal trzyma poziom. Jednak brakło mi czegoś na kartach powieści. Nie wiem. Dość, że z pewnością jeszcze do niej wrócę.

DaiHelsing | 2010-06-07
Przeczytana: 23 czerwca 2007

Niesamowity klimat, świetny styl pisarski autorki!

Sejbyl | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Zaledwie przed chwilą skończyłem czytać trzeci tom "Opowieści rodu Otori", stanowiący zarazem zwieńczenie jednego z etapów całej serii.
Moje pierwsze wrażenie?
Wow. Jakie to było dobre!
Historia toczy się wyjątkowo szybko. Po nieco słabszej moim zdaniem 2 części, skupiającej się w dużym stopniu na objaśnieniu zawiłości genealogicznych, kolejny tom, już od pierwszych stron wrzuca nas w bezpośredni wir wydarzeń. Przez przeszło 400 stron, ani na chwile nie miałem wrażenia, że akcja zwalnia. Potyczka następuje po potyczce, pojedynek po pojedynku. W przerwach miedzy nimi rozstrzygają się losy skomplikowanych i niejednoznacznych sojuszy i powiązań. Niejednokrotnie nie odbiegają one swoim poziomem napięcia od scen akcji.
Jako jedyny mankamentem, mogę chyba wymienić zbyt krótkie moim zdaniem bitwy. Osobiście liczyłem na trochę dłuższe ich rozwinięcie. Z drugiej jednak strony zabieg ten nadaje niesamowitego dynamizmu opisanej wojnie.

Trzeci tom. Seria, ciągle ta sama, a autorka po raz...