O kobiecie która nawiedza myśl /Kobieta jako figura inności w koncepcji podmiotu emmanuela lévin

Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Filozoficzny opis kobiety, która nawiedza myśl ale nie może zaistnieć naprawdę. Nie wiadomo kim jest, nie wiadomo dlaczego milczy i dlaczego o niej się milczy. Analiza problemu podmiotu i Innego w filozofii Lévinasa ujawniła problem kobiety, który okazał się być najbardziej interesującym. Książka ukazała się w serii Filozofia w XXI wieku Książka, którą mają Państwo w ręk

Kasia | 2014-12-31

Wnikliwe spojrzenie w pisma Levinasa i przefiltrowanie pod kątem obecności w nich figury kobiety, kobiecości w ogóle. Fajne, feministyczne odcztanie filozofii autora "Całości i nieskończoności" :) dobrz rzecz.

Mel | 2016-08-22
Marziale | 2012-11-27