Wyspa ostatniej nadziei

Lynne Olson historia 700 str.
Last Hope Island: Britain, Occupied Europe, and the Brotherhood That Helped Turn the Tide of War
praca zbiorowa
Bellona
historia

praca zbiorowa
Bellona
historia

Porównaj ceny i

NIL NOVI SUB SOLE
Lynne Olson (ur.1949) reklamuje się szeroko, lecz Wikipedia poświęca jej bardzo mało uwagi:
„Lynne Olson (born August 19, 1949) is an American author, historian and journalist. She was born on August 19, 1949 and is married to Stanley Cloud, with whom she often wrutes. In 1969 she graduated from University of Arizona. Before...

Świetnie napisana książka o II wojny światowej. Analiza konfliktu z punktu widzenia Londynu, ale z dużym akcentem na udział i wkład w zwycięstwo "mniejszych" państw, takich jak Polska. Bardzo dużo ciekawych, stosunkowo mało znanych informacji. Polacam!

Lynne Olson wykonała kawał dobrej roboty starając się wykrzesać jak najwięcej treści z niuansów polityki brytyjskiej i amerykańskiej podczas drugiej wojny światowej.
Badaczka stara sie być jak najbardziej obiektywna i nie rozgrzesza znanych polityków, którzy zasłynęli beztroskim szafowaniem losami "małych nieznaczących państw wschodnioeuropejskich". Często przewijały się...

"Wyspę ostatniej nadziei" czyta się niczym dobrze napisaną powieść sensacyjną, której fabułę co prawda znamy, ale mimo to chcemy czytać o niej raz za razem. Polecam!

Całość na: https://wiedzma-czyta.blogspot.com/2018/03/lynne-olson-wyspa-ostatniej-nadziei.html

Bardzo dużo błędów tłumaczenia i edycyjnych obniża ocenę.

Lynne Olson stworzyła żywy portret potężnych Amerykanów, którzy wpłynęli na przebieg II wojny światowej, angażując swój rząd i obywateli w realia walki. W najnowszej książce autorka poszerzyła zakres swoich zainteresowań i ukazała fascynującą historię Europejczyków żyjących i walczących o Anglię oraz jej sojuszników.

Geniusz Olson polega na jej umiejętności łączenia wielu...

Dyskusje

• Historia
  • Chcę w prezencie
  • E-booki
  • Must have!
  • Egzemplarz recenzencki
  • Kupić

Dodaj cytat z książki Wyspa ostatniej nadziei