Chłopcy Murrowa. Na frontach wojny i dziennikarstwa

Stanley CloudLynne Olson powieść historyczna 471 str.
The Murrow Boys: Pioneers on the Front Lines of Broadcast Journalism

AMF Plus Group, Andrzej Findeisen
powieść historyczna
historia II wojna światowa dziennikarstwo reportaż

Porównaj ceny i

Plus za tematykę.papier mógłby być lepszy.no i jak to ktoś zauważył w innej opinii,autorzy nie zrobili wystarczającego reaserczu,przez co niektóre wydarzenia prezentowane są w złym kontekście.

Książka całkiem nieźle napisana i mogąca zainteresować nie tylko amerykańskich czytelników lub osoby badające historię mediów. Jednocześnie jednak nie sądzę, abym wiele stracił, gdybym zamiast tej opasłej pozycji przeczytał jej 25-stronicowe streszczenie. Umiarkowanie podoba mi się fakt, iż autorzy bestsellerowej „Sprawy honoru”, odpowiadając na komercyjne życzenie...

Ogromny zawód. Aż dziw bierze, jak ogromną drogę przebyli autorzy "Chłopców Murrowa" do "Sprawy honoru". Właściwie wszystkie zalety późniejszej książki tutaj nie zaistniały. Najbardziej niewybaczalną wadą są błędy historyczne - to, że coś zostało w dany sposób opisane przez dziennikarzy, nie znaczy, że w rzeczywistości odbyło się w taki sposób i powinnością autorów było...

Ciekawe, nawet bardzo - biografie znanych w USA korespondentów wojennych pokazują życie w tym specyficznym zawodzie i sposób pracy wielkiej amerykańskiej machiny prasowej.

Książka w piękny sposób przybliża II wojnę światową od strony dziennikarskiej, co jest jej największym plusem. Są tu, oczywiście, i inne okresy historyczne, ale to nie przypadek, że 2/3 treści dotyczy największej wojny, jakiej doświadczył świat ;) Do tego pokazuje grupkę bardzo interesujących ludzi, którzy zmienili rzeczony świat w sposób może nie do końca przez nas...

Ciekawie napisana historia korespondentów wojennych. Przybliża nam ważne wydarzenia z nieoczekiwanej perspektywy. Myślę że podobne książki piszących na znane tematy w innym ujęciu to prawdziwe perełki. Jeśli interesuje Cię II wś, a masz już dość suchego opisu kolejnych bitew i ruchów wojsk, to jest to książka właśnie dla Ciebie.

KSIĄŻKA BARDZO MNIE ZACIEKAWIŁA. CZYTAŁEM JĄ JEDNYM TCHEM. BARDZO CIEKAWA CHODŹ PAPIER MÓGŁ BYĆ LEPSZEJ JAKOŚCI. POLECAM

• Historia
  • historia