Teczka Hitlera

Wydawnictwo: Świat Książki
Buch Hitler
Hitler
historia

Sensacyjne dokumenty, odnalezione w moskiewskim archiwum po 60 latach od powstania. Stalin obsesyjnie nie ufał informacjom o samobójstwie Hitlera. Podejrzewając podstęp, za wszelką cenę chciał dociec prawdy. Ujęcie Ottona Gunschego i Heinza Lingego, którzy towarzyszyli Hitlerowi dziesięć lat, aż do końca III Rzeszy, i byli w berlińskim bunkrze, dało taką możliwość. Jeden nie znał treści zeznań drugiego, a za najmniejszą sprzeczność obu groziła śmierć. Powstał najdokładniejszy z możliwych obraz funkcjonowania nazistowskich Niemiec, a zarazem szczegółowy portret Hitlera.

paweł | 2014-01-08

Stalin,nie wierzył w śmierć Hitlera!Zlecił przeprowadzenie śledztwa,więc mamy w książce dokładny opis ostatnich dni w bunkrze pod kancelarią Trzeciej Rzeszy.

viola | 2011-03-09

Chyba najbardziej wiarygodny (dzięki relacjom świadków - aktywnych uczestników tych wydarzeń) opis ostatnich godzin życia nazistowskiego przywódcy i jego żony oraz wydarzeń, bezpośrednio po ich śmierci. A ponieważ, wokół tematu, przez lata narosło wiele mitów, warto sobie przybliżyć tę pozycję.

Olga | 2012-09-18

Idealna dla miłośników ciekawostek na temat II wojny światowej.

choli | 2013-08-03

dobrze napisana książka dokumentująca ostatnie dni w bunkrze, kto ją wcześniej czytał, to film "Upadek" nie zaskakiwał :)

spajkeeeee | 2014-01-16

Niby najnowsze odtajnione informacje o Hitlerze ale czy ja wiem...
Jak dla mnie to tylko chwyt marketingowy.

Romek | 2017-01-30
jarek7722 | 2016-09-12