Kernwerk 1945. Historia zdobycia Cytadeli Poznańskiej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Festung Posen 1945". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pomost, Vesper
6 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historia, II wojna światowa
nellanna

Jest to piętnasty już tom z serii historycznej pt. "Festung Posen 1945". Opracowanie oparte na relacjach naocznych świadków, tak ze strony polskiej, radzieckiej jak i niemieckiej, bogato ilustrowane archiwalnymi zdjęciami z miejsc, gdzie toczyły się najzacieklejsze walki. Na końcu książki znajduje się bogata bibliografia.

źródło okładki: http://www.vesper.pl/

nellanna | 2010-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2010

Wyczerpująca monografia, zaopatrzona w liczne szkice i materiały archiwalne, dotyczące opisywanych zdarzeń.Relacje naocznych świadków znacznie poszerzają optykę i ocenę.Interesujący przyczynek do badań dla fachowców, ale i patriotów lokalnych, chcących poznać dzieje swego miasta. Zebrany materiał pozwala obiektywnie spojrzeć na przebieg wydarzeń.

Jarmo | 2011-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Książka bardzo dobrze napisana, obalająca kilka mitów, który powstały na przestrzeni lat do wydarzeń z lutego 1945. Momentami czytając ją ma się ochotę pojechać na Cytadelę i szukać konkretnych miejsc opisywanych przez autora.

Marcin | 2012-02-23
Przeczytana: 03 grudnia 2010