Sprawy i troski 1956-2005

Wydawnictwo: Norbertinum
historyczna

Antologia Sprawy i troski 1956-2005 gromadzi teksty napisane na przestrzeni 50 lat. Tematyka opracowań zawartych w tej książce dotyczy różnych zagadnień historyczno-politycznych, sięgających okresu od rewolucji bolszewickiej w 1917 r. do czasów współczesnych i obecnej sytuacji w Polsce, którą Autor ocenia bardzo negatywnie, twierdząc, że dzisiejsze państwo polskie nie przeżyło odrodzenia, ale stanowi jedynie ewolucję systemu PRL. Autor dąży do obiektywnego przedstawienia dziejów Armii Krajowej i Powstania Warszawskiego. Podejmuje polemikę z ogólnie poważanymi osobistościami, m.in. z Janem Nowakiem-Jeziorańskim o nastawienie Berlinga do Powstania Warszawskiego lub ze Stefanem Kisielewskim o rolę, jaką w historii i kulturze odegrał Paweł Jasienica. Dotyka również kwestii mało znanych, jak choćby zaangażowanie niektórych Brytyjczyków w sprawy polskie podczas ostatniej wojny.

DIENEKES | 2016-08-15
Na półkach: Chcę przeczytać, WPN