Album Civium Leopoliensium t.1/2 - Janeczek Andrzej

Wydawnictwo: Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk
historyczna

Publikacja przynosi pełną edycję rejestrów przyjęć do prawa miejskiego Lwowa od roku 1388 po schyłek XVIII w. Wpisy pochodzą z epoki otwartej aneksją Rusi Czerwonego Korony (1340-1387) i lokacją nowego miasta przez Kazimierza Wielkiego (1356), zakończonej zaś rozbiorami Rzeczpospolitej, nastaniem rządów austriackich (1772) i likwidacją dotychczasowych form autonomii miejskiej (1787). Obejmują całą dobę Lwowa staropolskiego, a zarazem Lwowa samorządowego miasta prawa magdeburskiego.

Homo_Mediaevalis | 2014-04-27
Na półkach