historia
welesxxi

red. Krzysztof A. Makowski, Monika Saczyńska SPIS TREŚCI KRZYSZTOF A. MAKOWSKI, Polskie badania nad dziejami Słowiańszczyzny - wprowadzenie do problemu ANDRZEJ JANECZEK, Świadomość wspólnoty słowiańskiej w pełnym i późnym średniowieczu MONIKA SACZYŃSKA, Czy istnieli Słowianie w późnym średniowieczu? Uwagi na podstawie lektury Roczników Jana Długosza OLEG ŁATYSZONEK, Świadomość narodowa...

red. Krzysztof A. Makowski, Monika Saczyńska

SPIS TREŚCI

OLEG ŁATYSZONEK, Świadomość narodowa elity mieszczaństwa ziem litewsko-ruskich od XVI do początku XVIII wieku

ANTONI CETNAROWICZ, Historiografia dziewiętnastowiecznych dziejów krajów słowiańskich w okresie przełomu i w ostatnim piętnastoleciu

SŁAWOMIR KALEMBKA, Badania nad dziewiętnastowiecznymi dziejami Białorusi i Ukrainy. Zarys problemu

IWONA KABZIŃSKA, Rzeczywistość słowiańska - pytania etnologa i propozycja badań

ALEKSANDER SCHENKER, W ilu Europach mieszkamy?

SWIETŁANA FALKOWICZ, Głos w dyskusji na temat badań nad dziejami Słowiańszczyzny

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie własne