Czerwony Byk

Wydawnictwo: W.A.B.
sensacja, samolot, akcja, ZSRR, wojna, przyjaźń,

ZSRR, rok 1944. Amerykańska superforteca B-29, uszkodzona w czasie nalotu na japońską stalownię, ląduje awaryjnie we Władywostoku. Rosjanie przyjmują lotników nad wyraz gościnnie, nie żałują wódki i luksusowych prostytutek. Ale za nic nie chcą ich wypuścić... Tymczasem Tumiłow, znakomity inżynier zamknięty w biurze konstrukcyjnym NKWD, otrzymuje od Stalina rozkaz skopiowania B-29. Na współpracę z nim godzi się kapitan Darrell - w zamian za uwolnienie członków swojej załogi. Jego asystentką i tłumaczką zostaje piękna agentka, która prowadzi podwójną grę.

źródło opisu: tył książki

NexaT | 2015-02-08
Przeczytana: 05 lutego 2015

Ciekawa książka, która jest naprawdę świetna na początku według mnie. Ciekawie przedstawiony rosyjski krajobraz, klimatycznie opisane pierwszy dni we Władywostoku czy "impreza" w barze.
Mimo tego akcja toczy się bardzo powoli. Niektóre postacie pojawiają się na początku książki i odgrywają role praktycznie żadną, pojawiając się na końcu by układanka nabrała sensu.

Nic porywającego, w końcowej części robi się naprawdę nudno. Cała intryga przedstawiona w bardzo słaby sposób, mimo wszystko daje 6 przez pryzmat początkowych stron i ładną polszczyznę. Być może później spadnie do 5.

Aneta | 2016-04-18
Przeczytana: 18 marca 2014

Niezwykła opowieść o przerażających czasach, gdy ZSRR myśli, że jest w stanie zawładnąć całym światem i złamać każdego człowieka. Historia zgrabnie przeplata się z fikcją, co sprawiło, że nie mogłam się oderwać od powieści.

majek | 2011-05-21
Przeczytana: 21 maja 2011

W mojej opinii nic specjalnego. Owszem, ładnie przedstawiona okoliczność dziejowa, fabuła mogłaby być trochę szybsza (jak na sensację to spodziewałam się czegoś z większą dozą akcji), natomiast opisy bohaterów... Zwłaszcza płci męskiej... Podziękuję. Każdy kto przeczyta będzie wiedział czemu ;)

lokmenek | 2016-03-04
thomson | 2015-07-24