Ryzyko zawodowe

Tłumaczenie: Mateusz Kurmanow
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajna Strefa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Red Horse
At Risk
978-83-60504-40-6
36maro

Debiutancka powieść byłej dyrektor generalnej MI5, brytyjskiego kontrwywiadu.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.redhorse.pl/p80_Stella_Rimington_Ryzyko_zawodowe.html

Wojtek | 2014-06-28

Niby nie można książce zarzucić braku akcji ani wciągającej fabuły; niby ukazuje kulisy pracy wywiadu czyli temat, który mnie interesuje. Brakuje jej jednak czegoś wyjątkowego, co pozwala zapamiętać ją na dłużej i kazać powracać do lektury. Przydałby się jakiś pazur i pokazanie smaczków w tak przecież ciekawej tematyce szpiegowskiej, w której autorka, wieloletnia szefowa brytyjskiej MI5 nota bene czuje się jak ryba w wodzie. To taka nieco zmarnowana szansa, potencjał, który mógł być wykorzystany lepiej.

Liza | 2011-02-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2011

bardzo fajna książka opowiadająca o pracy szpiegów, agentów. Troszkę też psychologiczna- powody dla których człowiek staje się terrorystą. Ciekawie napisana, wielowątkowa. Polecam.

wrona | 2011-02-01

Stella Rimington dyrektor generalny MI5, po zakończeniu pracy w kontrwywiadzie postanowiła napisać książkę. I jak na debiut pisarski wyszło jej to bardzo dobrze. Od pierwszych stron książka wciąga i nie pozwala oderwać się aż do samego końca. Książka jest niezwykle realistyczna. Widać, że osoba która ją napisała jest jak najbardziej kompetentna i właściwa. Od kuchni popatrujemy pracę agentów z kilku różnych służb. Pracę ciężką, mozolną, gdzie tak ważne jest złożenie kilkunastu niewiadomych w spójną całości. Bezpieczeństwo narodowe leży w ich rękach. Jedynym minusem jaki mogę wymienić, to niezliczona ilość nazwisk i imion. Do końca książki trudno było mi się z tym uporać.

Agata Jedrych | 2014-01-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Typowa dla swojego gatunku. Nie boli w trakcie czytania, a tuz po całkowicie ulatnia się z głowy. Jacyś terroryści, jakieś służby, jakiś zamach. Bez szału, ale przyjemnie.

dyspasza | 2016-08-16

Wciągająca, ciekawa, po prostu fajna. Jeszcze nie przeczytałam, a już sprawdzałam czy autorka nie napisała aby czegoś jeszcze co mogłabym "połknąć".

Freja78 | 2016-10-16
Na półkach: Thriller, Posiadam, Przeczytane