Sąd Ostateczny

Sonia Draga
literaurera polska
powieść historyczna
literaurera polska

"Sąd Ostateczny" przykuł moją uwagę informacją o tym, że akcja książki skupia się wokół tryptyku Hansa Memlinga z gdańskiego Kościoła Mariackiego.

Niestety, M. Bujko nadając w swojej książce rangę bohatera wspomnianemu arcydziełu malarstwa europejskiego, oddał w ręce czytelnika dość marne "dzieło" własne, którego treść stanowi miszmasz traktatu filozoficzno -etycznego,...

przegadany, pseudoteologiczny bełkot;
totalna strata czasu;

Typowe postmodernistyczne dziełko, płytkie, skupione na banalnym ludzkim nihilizmie, pełnym krwii, gwałtów, morderstw i zachwytów nad powierzchownym pięknem - co teraz uchodzi za "odważne".

Generalnie pławienie się w syfie, typowe dla przeciętnych autorów europejskich.

• Thriller kościelny
  • OBSERWACJA