IV Rzeczpospolita

Wydawnictwo: Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA

Grupa uzbrojonych terrorystów atakuje Sejm w momencie zaprzysiężenia nowego prezydenta RP. Elity polityczne, znajdując się w sytuacji ekstremalnej, pokazują swoje prawdziwe oblicze... PAńSTWO POZBAWIONE RZĄDU, RZĄD POZBAWIONY WłADZY, WłADZA POZBAWIONA SIłY!!!

[...]autor swoją satyrę przerysowuje. Dodaje pieprzu i… przepieprza potrawę. A popitki nie ma – Mathea obnaża mierność narodu, lecz nie proponuje niczego, co naród z niej podniesie. Rezultatem jest aż za gorzka polityczna satyra, której momentami brakuje wiarygodności. Wybiórcze przejaskrawienie postaci i środowisk – obniża ogólną ocenę powieści.

Nadal jednak jest to powieść dobra. Nie tylko momentalnie przyszpilająca uwagę i wciągająca, ale też potrafiąca czytelnikiem wstrząsnąć. Preferencje polityczne na pewno określą stosunek odbiorcy do książki Mathei, jednak warto ją polecić niezależnie od tych czy innych sympatii. Niezłą akcję wzbogaca dreszcz niepokoju i swędzenie kręgosłupa – tego moralnego. A to już wartość stawiająca lekturę wyżej od czytadła. I dlatego warto po nią sięgnąć.

Całość recenzji na:

Thanith | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Mimo, iż nie jest to rodzaj literatury po jaki sięgnęłabym w pierwszej kolejności to książka jest świetna!
Już od pierwszych stron rozpoczyna się akcja z elementami dobrze przemyślanej intrygi. Dzieło wyróżnia się mnogością inteligentnego humory i zabawnych porównań w cyniczny sposób przedstawiających scenę polityczną naszego kraju.
Książkę czyta się bardzo łatwo i przyjemnie- wciąga. Gorąco polecam! :)

Rafal Bujnowski | 2011-10-12
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 12 października 2011

Rewelacja! Chociaż metody drastyczne ale zmiany proponowane przez autora są jak najbardziej potrzebne.

NataliaJ | 2016-06-27
Przeczytana: 05 lipca 2016