literatura piękna

ZIMA 1944 Po raz pierwszy od wybuchu drugiej wojny światowej na niebie Europy Zachodniej pojawia się promyk światła? alianci docierają do granic Niemiec i zwycięstwo wydaje się w zasięgu ręki. Podczas ostatniej rozpaczliwej ofensywy, przeprowadzonej z myślą o powstrzymaniu Amerykanów, Hitler wysyła oddział mówiących po angielsku komandosów na tajną misję, która może zmienić bieg historii. W...

ZIMA 1944
Po raz pierwszy od wybuchu drugiej wojny światowej na niebie Europy Zachodniej pojawia się promyk światła? alianci docierają do granic Niemiec i zwycięstwo wydaje się w zasięgu ręki. Podczas ostatniej rozpaczliwej ofensywy, przeprowadzonej z myślą o powstrzymaniu Amerykanów, Hitler wysyła oddział mówiących po angielsku komandosów na tajną misję, która może zmienić bieg historii. W chaosie dramatycznych wydarzeń podczas ofensywy
w Ardenach giną wszyscy? z wyjątkiem dwóch, których nigdy nie odnaleziono.
Tu kończy się przekaz historyczny.
Frost podejmuje wątek tam, gdzie brakuje faktów, i snuje zapierającą dech w piersiach opowieść o losach dwóch ostatnich komandosów: urodzonego w Brooklynie syna Niemców prześladowanego przez swoje amerykańskie dziedzictwo, i charyzmatycznego socjopaty
z szeregów SS. Ich śladem podąża doświadczony detektyw z nowojorskiego wydziału zabójstw, który staje niebawem przed niemożliwym do rozstrzygnięcia wyborem, od którego zależy wynik całej wojny.
Lojalność i zdrada, tożsamość i honor, szaleństwo i ocalenie? wszystko to zostaje wystawione na próbę i doprowadzone do niewyobrażalnych granic, czyniąc z Drugiego celu niezapomnianą lekturę od pierwszej do ostatniej strony.

źródło opisu: matras.pl

Dziub | 2018-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

Marka Frosta cenię jednak jako scenarzystę. Sam punkt wyjścia tej alternatywnej wizji wydarzeń jest ciekawy, ale w realizacji to kryminał (całkiem sprawnie poprowadzony) na tle II wś a nie pomysł na przedstawienie zdarzeń militarnych bazując na historii. Ciężko było mi przebrnąć przez tę książkę, chociaż Brooklyna i przede wszystkim Grannita polubiłam.

żabot | 2017-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2017

Świetnie napisana rozrywkowa literatura. Połączenie książki sensacyjno-szpiegowskiej z powieścią wojenną. Historia bohaterów jest oczywiście literacką fikcją, ale mocno osadzoną w realiach niemieckiej kontrofensywy w Ardenach.
W końcówce jest co prawda trochę dość naiwnych scen w stylu hollywoodzkiego filmu, ale specjalnie to nie przeszkadza. Idealna powieść na długą podróż albo przerywnik pomiędzy poważnymi, absorbującymi umysł lekturami.

Krzysztof Ruszkiewicz | 2016-05-30
Przeczytana: 27 maja 2016

Ciekawa historia. Coś dla miłośników historii, kryminału, akcji. Czytałem z zainteresowaniem.

Co można wymyśleć by osiągnąc cel, co wymyślali naziści?
Wielkie projekty, zaślepieni wykonawcy...
Detektyw wojskowego biura śledczego, śledzi, łączy fakty i mu to wychodzi, jest na tropie niemieckich agentów(komandosów), którzy mają zmienić losy II Wojny Światowej.
Polecam

arcyfelix | 2013-09-30
Przeczytana: 30 września 2011

Jedna z najlepszych książek jakie czytałem!

nowak952 | 2013-07-13

Dobra książka, wciągająca fabuła ,ogólnie mogę polecić!

Hubert Starzycki | 2012-05-03

Bardzo dobra książka . Gorąco polecam !