Drugi Cel

ZIMA 1944 Po raz pierwszy od wybuchu drugiej wojny światowej na niebie Europy Zachodniej pojawia się promyk światła? alianci docierają do granic Niemiec i zwycięstwo wydaje się w zasięgu ręki. Podczas ostatniej rozpaczliwej ofensywy, przeprowadzonej z myślą o powstrzymaniu Amerykanów, Hitler wysyła oddział mówiących po angielsku komandosów na tajną misję, która może zmienić bieg historii. W...

ZIMA 1944
Po raz pierwszy od wybuchu drugiej wojny światowej na niebie Europy Zachodniej pojawia się promyk światła? alianci docierają do granic Niemiec i zwycięstwo wydaje się w zasięgu ręki. Podczas ostatniej rozpaczliwej ofensywy, przeprowadzonej z myślą o powstrzymaniu Amerykanów, Hitler wysyła oddział mówiących po angielsku komandosów na tajną misję, która może zmienić bieg historii. W chaosie dramatycznych wydarzeń podczas ofensywy
w Ardenach giną wszyscy? z wyjątkiem dwóch, których nigdy nie odnaleziono.
Tu kończy się przekaz historyczny.
Frost podejmuje wątek tam, gdzie brakuje faktów, i snuje zapierającą dech w piersiach opowieść o losach dwóch ostatnich komandosów: urodzonego w Brooklynie syna Niemców prześladowanego przez swoje amerykańskie dziedzictwo, i charyzmatycznego socjopaty
z szeregów SS. Ich śladem podąża doświadczony detektyw z nowojorskiego wydziału zabójstw, który staje niebawem przed niemożliwym do rozstrzygnięcia wyborem, od którego zależy wynik całej wojny.
Lojalność i zdrada, tożsamość i honor, szaleństwo i ocalenie? wszystko to zostaje wystawione na próbę i doprowadzone do niewyobrażalnych granic, czyniąc z Drugiego celu niezapomnianą lekturę od pierwszej do ostatniej strony.

źródło opisu: matras.pl

Krzysztof Ruszkiewicz | 2016-05-30
Przeczytana: 27 maja 2016

Ciekawa historia. Coś dla miłośników historii, kryminału, akcji. Czytałem z zainteresowaniem.

Co można wymyśleć by osiągnąc cel, co wymyślali naziści?
Wielkie projekty, zaślepieni wykonawcy...
Detektyw wojskowego biura śledczego, śledzi, łączy fakty i mu to wychodzi, jest na tropie niemieckich agentów(komandosów), którzy mają zmienić losy II Wojny Światowej.
Polecam

nowak952 | 2013-07-13

Dobra książka, wciągająca fabuła ,ogólnie mogę polecić!

arcyfelix | 2013-09-30
Przeczytana: 30 września 2011

Jedna z najlepszych książek jakie czytałem!

Hubert Starzycki | 2012-05-03

Bardzo dobra książka . Gorąco polecam !

los875 | 2016-10-29
Przeczytana: 05 listopada 2016