Złoto, bankierzy i trupie główki

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Bez kasy, i to grubej, nie ma sukcesu w polityce. Przekonał się o tym Adolf Hitler, gdy jego dyktatura nie była jeszcze przesądzona, a NSDAP była jedną z wielu kanapowych partyjek. Narodowym socjalistom pomagali jednak wielokrotnie nie szukający rozgłosu zamożni ludzie. Kim byli ci sponsorzy? Skąd płynęła gotówka i kredyty dla brunatnych koszul? Życiorysy sześciu najważniejszych popleczników Hitlera są barwne, niekiedy bulwersujące. Jest wśród nich awanturnik-spiskowiec, poeta-narkoman, playboy, dziedzic wielkiego koncernu, znakomity menadżer, a także bankier.

Kamila | 2012-08-22