Piąty jeździec Apokalipsy

Okładka książki Piąty jeździec Apokalipsy Paul Scarron junior
Okładka książki Piąty jeździec Apokalipsy
Paul Scarron junior Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Literackie
1999-01-01
1999-01-01
838674359X
proroctwo Antychryst zagłada

Pierwszy rozdział z potencjałem na ciekawą intrygę, ale od 25. strony zdechło. Chaotyczna, pomieszana, momentami prostacka realizacja tematu prowadząca do idiotycznego końca. Niby-satyra o polityce, społeczeństwie, władzy i religii. Niby-literatura.
Największy dotychczas zawód związany z tym świetnym wydawnictwem.

Największy dotychczas zawód związany z tym świetnym wydawnictwem.

Właściwie jest to żart literacki Andrzeja Barta (stad może publikacja pod pseudonimem). Książka utrzymana w duchu powieści szpiegowskich, nieco apokaliptyczna, trochę sensacyjna, ale z zachowanym absurdalnym poczuciem humoru charakteryzującym większość książek tego autora. Lekka, przyjemna - po prostu eskapizm ;-)

To tylko moja opinia i moje odczucia, niewykluczone, że komuś ta historia przypadnie do gustu.

Opis fabuły wydał mi się bardzo zachęcający, liczyłam na prawdziwe ,,moralne uderzenie": świat, który się wali, ludzi, którzy szaleją, czas na przemyślenia i wnioski...
Pomysł autora był całkiem niezły, niestety absolutnie potencjał fabularny nie został wykorzystany. Otrzymaliśmy za to ogrom chaosu, wątki, które nie zostały pociągnięte dalej i duże rozczarowanie finałem, który już w połowie czytania staje się oczywisty. Co więcej, nie jest tutaj nic wyjaśnione- dlaczego tak postępuje bohater, jak dokładnie brzmi przepowiednia... i oczywiście- po co to wszystko?
Bohaterowie nie mają zarysowanych charakterów, wszyscy są do siebie bardzo podobni, a postać wodząca jest niesamowicie nudna.
Jeżeli tłumaczenie na j. polski oddaje styl pisarski, to naprawdę jest nędzny.
Serdecznie nie polecam.

Książka nie zapadnie mi w pamięci. Można było z tego pomysłu zrobić dobrą lekturę - a ta jest po prostu słaba.

• Już mam :D
  • 2015