Piąty jeździec Apokalipsy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
838674359X
proroctwo, Antychryst, zagłada

Świat na skraju przepaści. Jedno po drugim spełniają się proroctwa słynnej Przepowiedni Eremskiej, zwiastując rychłe pojawienie się Antychrysta. W Nowym Jorku najbardziej tajne z tajnych służb przystępują do działania. Wyniki analiz komputerowych potwierdzone zostają przez zespół najlepszych psychologów: należy odnaleźć i wyeliminować trzech osobników, przez których może się dokonać zagłada świata. W tej błyskotliwie napisanej, trzymającej w napięciu powieści znajdziemy także sporo humoru i ciepłego zrozumienia dla ludzkich słabości. Piąty Jeździec Apokalipsy jest debiutem literackim Paula Scarrona Juniora, pisarza o życiorysie tak barwnym, że mógłby posłużyć na kanwę powieści przygodowej. Urodził się na Martynice; jego ojcem był generał wojsk francuskich stacjonujących na wyspie, matką Miss Martyniki 1952. Po osiągnięciu pełnoletności Paul porzucił departament zamorski i przybył do Paryża; próbował tam rozmaitych zajęć i sposobów zarabiania na życie. W 1933 roku wyjechał do Nowego Jorku, gdzie nakręcił kilkanaście filmów o ludziach, którym nic się w życiu nie udaje. Udany debiut pisarski zwrócił na niego uwagę krytyków francuskich i amerykańskich i otworzył mu drogę do literackiej kariery.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kasia | 2011-03-29
Przeczytana: 29 marca 2011

Książka nie zapadnie mi w pamięci. Można było z tego pomysłu zrobić dobrą lekturę - a ta jest po prostu słaba.

SuderN7 | 2016-03-09
Agyness | 2015-09-01