Pojazdy Powstańców Warszawskich 1944

Wydawnictwo: WKŁ
9788320617405
historyczna

Popularna, bogato ilustrowana publikacja przedstawiająca motorowy fragment wysiłku bojowego Powstańców Warszawskich, dotyczący walk widzianych przez pryzmat pojazdów pancernych (czołgów, dział pancernych, samochodów pancernych, transporterów opancerzonych), pojazdów specjalnych (strażackich, sanitarnych i in.) i transportowych, wykorzystywanych przez Armię Krajową. Prowadzoną za pomocą losów historycznych pojazdów opowieść, wzbogacono szkicowym obrazem działań bojowych oraz przekazem przygotowań motoryzacyjnych do walk powstańczych. Pojazdy są prezentowane w miejscu ich zdobycia na wrogu (jak np. czołgi aPanteraa zdobyte na Woli), zbudowania w czasie walk lub przechowywania w oddziałach AK przed Powstaniem Warszawskim oraz w miejscu ich użycia bojowego. Wiele zdjęć zawartych w książce nie było dotychczas publikowanych. Stanowi ona rozszerzenie poprzednio wydanej publikacji aPojazdy Armii Krajowej w Powstaniu Warszawskima zawierające nowe fakty, które ustalono w ciągu ostatnich 15 lat.

Dominik | 2015-02-24
wipptal | 2016-08-11