Złote wrota

Wydawnictwo: Em
The Golden Gate

Akcja wymagała iście saperskiej precyzji. Musiała dorównać, jeśli nie skalą, to dbałością o najdrobniejsze szczegóły, operacji lądowania aliantów podczas wojny w Europie. Tak właśnie się stało...

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl/bid,25104,tytul,Zlote-wrota

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl/bid,25104,tytul,Zlote-wrota

Monika | 2013-10-31
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 października 2013

"Inteligentna" sensacja - jak zawsze w wykonaniu pana Alistair'a.
Ta błyskotliwa, dopracowana w najmniejszych szczegółach historia wciąga i intryguje.
Bardzo lubię od czasu do czasu sięgnąć po książkę tego autora.

marchewa79 | 2013-10-28

To nie jest książka, to jest scenariusz filmowy. Każda scena jest tu pięknie opisana wizualizując przed oczami piękno San Francisco i jego największej atrakcji mostu Golden Gate. A potem autor przedstawia bohaterów: przystojnego, szlachetnego i nieprzejednanego łotra i cynicznego, brutalnego i bezwzględnego agenta FBI. I tak już do końca. Do tego stopnia że na końcu możecie mieć mocno mieszane uczucia gdy dobro zatriumfuje.

Wojtek Zarzyka | 2013-05-29

Wciągająca historia dopracowana przez autora w najmniejszych szczegółach. Zdecydowanie książka godna polecenia.

Clausewitz | 2014-05-20

Cały MacLean - do bólu klasyczny, sztampowy sposób opowiadania z opisami ludzi i widoków, przewidywalny, jeśli chodzi o zakończenie. Jednak na szczęście książka jest krótka i można ją "przetrawić" w całości bez przerw, dobrze się przy tym bawiąc.

elhombre | 2011-01-14
Przeczytana: 1994 rok

Dobra ksiązka, polecam.

patronat | 2016-11-27
Przeczytana: 2014 rok

Intrygująca, dojrzała sensacja? Tylko MacLean.

Ta zależność sprawdza się u mnie już któryś raz z rzędu - nie na próżno kupuję książki tego autora, choć często robię to w ciemno. Po prostu mam pewność, że się nie zawiodę, a to jest dla mnie kluczowe głównie dlatego, że jestem bardzo wybredna, jeśli chodzi o ten gatunek.

"Złote wrota" to pewność, że książka nas nie znudzi i nie zechcemy jej zaraz odłożyć. Ogromną zaletą są dialogi ułożone w inteligentny i nieprzeciętny sposób.

Lady_Ivonna | 2013-10-28
Przeczytana: 2008 rok

A mówię sobie - wezmę na podróż pociągiem, to przeczytam. Wciągnęła na maksa i pozwoliła odpocząć dopiero po przeczytaniu całości - doskonała

ArtP | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

Ocena dobra chyba jest sprawiedliwa. Nie jest słaba ale też nie bardzo dobra; ot taki niezły scenariusz do przeciętnego amerykańskiego filmu sensacyjnego, nawet nie akcji, bo wartkiej akcji tu nie ma, za to dość przejrzyście napisana książka, bez zbędnego lania wody, gdzie nie ma niepotrzebnych wątków.
Czyta się szybko, zrozumiale i raczej można zapamiętać o czym się czytało.
To pierwsza moja książka tego autora, sięgnę po jego inne z myślą że będą też dobre,,,

mmesja | 2014-10-09
Przeczytana: wrzesień 2014

Mimo że bardzo lubię twórczość tego pisarza, ta książka mnie rozczarowała. Nie ma w niej żadnych nagłych zwrotów akcji, a postępowanie głównego bohatera jest przewidywalne. Dodatkowo fabuła powieści toczy się bardzo powoli...:/
Jedna z gorszych książek Alistar MacLean'a.

Krzych_b | 2015-09-10
Przeczytana: wrzesień 2015

Nie lubię jak można się przyczepić do pomysłów technicznych.
A tu wiele razy widać braki wiedzy i tłumaczenie nie jest raczej powodem.
Akcja oczywiście leci wartko i trudno się zatrzymać.
Polecam tylko tym, którzy lubią Alistaira ;)