Trzecia opcja

Wydawnictwo: Rebis
The Third Option
837301456X
thriller polityczny, Flynn

Mitch Rapp, agent operacyjny CIA, prowadzi tajną misję w Niemczech. Ma wyeliminować Heinricha Hagenmillera, przemysłowca, który wspiera tajny program nuklearny Saddama Husajna. Gdy operacja kończy się sukcesem, jeden z agentów próbuje zastrzelić także Rappa. Po karkołomnej ucieczce Rappowi udaje się jednak przedostać do ojczyzny. Zaczyna podejrzewać, że jest pionkiem w diabolicznej intrydze wymierzonej w nowego dyrektora CIA, doktor Irene Kennedy. Śmiertelnie niebezpieczna rozgrywka znów toczy się na najwyższych szczeblach władzy.

Gąska | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Przyznam, że po książkę sama bym nie sięgnęła. Nie lubię sensacji, polityki, ani pozycji, w których pierwsze skrzypce gra amerykańska agencja rządowa. Poza tym przygodę z Mitchem Rappem – bohaterem cyklu o tej samej nazwie, zaczęłam od czwartego tomu. Niemniej jednak nie była to dla mnie męcząca lektura, mimo iż nie jest to powieść, którą zapamiętam na długo, to czytało mi się ją dobrze.

Akcja powieści jest dynamiczna, wciągająca oraz pełna nagłych zwrotów. Dzięki lekkiemu tonowi, w jakim została napisana, była ona zrozumiała nawet dla mnie – laika w dziedzinie książek sensacyjnych. Intryga, dreszczyk emocji, tajne misje, spisek… wiele się dzieje w tej przeszło czterystustronicowej książce.

Michael Rapp jest człowiekiem posiadającym nadzwyczajną siłę fizyczną oraz psychologiczną. Jest przebiegły, inteligentny, szybki. Posiada również niebywałe zdolności sceniczne. Napędzany rządzą zemsty, szuka sposobu na wymierzenie sprawiedliwości.
Tym razem po raz kolejny znajduje się w...

marek52k | 2017-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Średnio wyrafinowana opowiastka.Gra polityczna niewątpliwie toczy się w Waszyngtonie bezustannie, jednak opis skompromitowania kandydatki na szefa CIA wydaje się być jakiś letni.Książka niczym się nie wyróżnia wśród wielu pozycji tego gatunku.

GrafnertAboutBooks | 2018-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2018

Całą recenzje znajdziecie tutaj https://grafnertpl.blogspot.com/2018/11/vince-flynna-trzecia-opcja.html, pozdrawiam KG

MariuszT | 2018-10-07
Bożena | 2018-08-31