Bankier mafii

The Laundry Man
9788376420691
literatura amerykańska
Ag2S

Prawdziwa historia prawnika, który wyprał setki milionów dolarów dla największych bossów narkotykowego świata! „Pomagałem im, pilnując, żeby miliony brudnej forsy zarobionej na handlu prochami mogły zostać bezpiecznie wyprane i zdeponowane bez najmniejszego śladu. Bo tym się zajmowałem: PRAŁEM BRUDNE PIENIĄDZE. Oferowałem usługi jedyne w swoim rodzaju. Masz dwa miliony brudnych dolców z...

Bo tym się zajmowałem: PRAŁEM BRUDNE PIENIĄDZE.

Oferowałem usługi jedyne w swoim rodzaju.

Masz dwa miliony brudnych dolców z narkotyków, z którymi nie wiesz, co zrobić? Służę. Chcesz założyć firmę, by ukryć swój nielegalny biznes przed stróżami prawa? Żaden problem.”

Ken Rijock przez lata balansował na krawędzi. Prał miliony dolarów pochodzące z handlu kokainą, a jednocześnie sypiał z policjantką. Jego życie to narkotyki, przygodny seks, imprezy i miliony dolarów.

Gdy zdradził go jeden z zaufanych klientów, Rijock przyjął rolę podwójnego agenta.

Dziś tropi ludzi, którzy na arenie międzynarodowej piorą pieniądze pochodzące z narkobiznesu. Zna ich metody. Wie, jak celnie uderzyć w czuły punkt.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/

bartek_braniewo | 2017-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Książka miła i przyjemnaw czytaniu fajnie opowiedziana historia człowieka który wbrew swoim winom i wypranym setkom milionów jak wynika z książki tak bardzo się nie dorobił (w co za bardzo nie chce mi się wierzyć...) ogólnie książka fajna przyjemna do czytania polecam.
p.s kojarzy mi się z filmem Złap mnie jeśli potrafisz :))

almos | 2017-11-04
Przeczytana: 31 października 2017

Wspomnienia prawnika zajmującego się praniem pieniędzy z handlu narkotykami w latach 70. i 80. Szczegółowo opisane są metody legalizacji milionowych dochodów z nielegalnych transakcji. Postać bohatera wzbudza narastającą irytację: to inteligentny, ale bardzo cyniczny człowiek, wmawiający sobie, że nie robi nic złego (a robił wiele złego). Rzecz ciekawa, ale bez przepychu.

Wspomnienia prawnika z Miami pracującego dla mafii. Facet walczył w Wietnamie, a po powrocie z wojny rzucił się w wir wielkomiejskiego życia końca lat siedemdziesiątych: seks, dragi i rock and roll. Wtedy, jak pisze, w Miami wszyscy wciągali kokainę i palili trawkę: bankierzy, prawnicy, businessmani i inni. A ci, co dostarczali towar, zarabiali miliony. Zadaniem naszego bohatera, dosyć sprytnego prawnika, było wyczyszczenie owych milionów, a później przelanie ich na konta w szacownych amerykańskich bankach. Robił to z dużym sprytem, w książce szczegółowo opisuje różne metody prania pieniędzy, i to jest może...

kina | 2016-02-11
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 08 czerwca 2017

42 / 2017

szadas | 2015-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2015

Książka trzymająca poziom. Opisuje narkotykowe z innego spojrzenia, ze strony prawnika. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko było takie proste.
Godna polecenia jeśli kogoś interesuje ta tematyka

mkformela | 2015-01-19
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Niestety zawiodłam się czytając. Uwielbiam 'Breaking bad' i książki a'la kryminal. The Laundry Man to ciekawa historia, jednak kupując tę książkę spodziewałam się czegoś więcej. Autor ujmuje fabułę zrzucając fakty. osobiście wolałabym bardziej rozbudowaną fabułę, zwierającą więcej opisów - tak, abym mogła zagłebić się w każdą z przedstawianych 'ogólnikowo' scen. Mam nadzieję, że ktoś na podstawie tej książki nakręci dobry film - z chęcią wybrałabym się na niego do kina ;)

Pir3s | 2014-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Jestem świeżo po zakończeniu tej książki i polecam szczególnie fanom seriali kryminalnych i tym podobnych klimatów. Jeśli lubisz Breaking Bad oraz klimaty podobne, książka Ci się spodoba. Jeśli za takimi nie przepadasz znajdziesz lepsze książki.

bingo | 2014-10-27
Przeczytana: 27 października 2014

Barwna historia. Napisana lekkim do czytania stylem. Można ją przeczytać w jeden dzień. Zaletą są rozdziały, każdy odpowiednio oddzielony od poprzednika. Mógłby z niej być całkiem ciekawy film. Książka powinna odpowiadać większej części publiczności.

Paula | 2014-08-17
Przeczytana: 14 marca 2014

rewelacyjna książka. moim zdaniem dobrze opisana praca prawnika pracującego w biznesie narkotykowym. Główny bohater później przechodzi na stronę 'prawa'

drepers | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Bankier Mafii jest to jedna z tych książek, którą chciałem kupić i przeczytać ale jakoś tak zawsze wychodziły, że były - wydawało się - fajniejsze tytuły. Będąc na urlopie w małym miasteczku wszedłem do jedynej księgarni w tym miasteczku i ze wszystkich książek jakie chce mieć w swojej biblioteczce była właśnie ta. Książki czytam głównie w drodze do i z pracy. Musiałem się na siłę na urlopie od niej odciągać bo tak bardzo mnie wciągnęła. Obowiązkowa lektura dla kogoś kto interesuje się kokainowymi kowbojami z Miami.

Bartosz Malinowski | 2014-04-02

Książka, która da się przeczytać od deski do deski. Historie brzmią autentycznie, a czytając zastanawiałem się co bym zrobił w danej sytuacji.