Bankier mafii

The Laundry Man
9788376420691
literatura amerykańska
Ag2S

Prawdziwa historia prawnika, który wyprał setki milionów dolarów dla największych bossów narkotykowego świata! „Pomagałem im, pilnując, żeby miliony brudnej forsy zarobionej na handlu prochami mogły zostać bezpiecznie wyprane i zdeponowane bez najmniejszego śladu. Bo tym się zajmowałem: PRAŁEM BRUDNE PIENIĄDZE. Oferowałem usługi jedyne w swoim rodzaju. Masz dwa miliony brudnych dolców z...

Bo tym się zajmowałem: PRAŁEM BRUDNE PIENIĄDZE.

Oferowałem usługi jedyne w swoim rodzaju.

Masz dwa miliony brudnych dolców z narkotyków, z którymi nie wiesz, co zrobić? Służę. Chcesz założyć firmę, by ukryć swój nielegalny biznes przed stróżami prawa? Żaden problem.”

Ken Rijock przez lata balansował na krawędzi. Prał miliony dolarów pochodzące z handlu kokainą, a jednocześnie sypiał z policjantką. Jego życie to narkotyki, przygodny seks, imprezy i miliony dolarów.

Gdy zdradził go jeden z zaufanych klientów, Rijock przyjął rolę podwójnego agenta.

Dziś tropi ludzi, którzy na arenie międzynarodowej piorą pieniądze pochodzące z narkobiznesu. Zna ich metody. Wie, jak celnie uderzyć w czuły punkt.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/

almos | 2017-11-04
Przeczytana: 31 października 2017

Wspomnienia prawnika zajmującego się praniem pieniędzy z handlu narkotykami w latach 70. i 80. Szczegółowo opisane są metody legalizacji milionowych dochodów z nielegalnych transakcji. Postać bohatera wzbudza narastającą irytację: to inteligentny, ale bardzo cyniczny człowiek, wmawiający sobie, że nie robi nic złego (a robił wiele złego). Rzecz ciekawa, ale bez przepychu.

Wspomnienia prawnika z Miami pracującego dla mafii. Facet walczył w Wietnamie, a po powrocie z wojny rzucił się w wir wielkomiejskiego życia końca lat siedemdziesiątych: seks, dragi i rock and roll. Wtedy, jak pisze, w Miami wszyscy wciągali kokainę i palili trawkę: bankierzy, prawnicy, businessmani i inni. A ci, co dostarczali towar, zarabiali miliony. Zadaniem naszego bohatera, dosyć sprytnego prawnika, było wyczyszczenie owych milionów, a później przelanie ich na konta w szacownych amerykańskich bankach. Robił to z dużym sprytem, w książce szczegółowo opisuje różne metody prania pieniędzy, i to jest może...

doris | 2013-10-07
Przeczytana: 06 października 2013

"Bankier mafii" to świetna książka sensacyjna, zwłaszcza dla miłośników seriali kryminalnych, typu CSI albo Breaking Bad. Dodatkowy smaczek, to fakt, iż są to wspomnienia adwokata, który autentycznie to wszystko przeżył. Ken Rijock bardzo ciekawie opisuje swoje przeżycie, porównując swoją taktykę do czasów swego pobytu w Wietnamie. Opisuje okoliczność, które przyczyniły się do jego kariery przestępczej. Mimo to nie gloryfikuje takiego stylu życia, ukazując ciemną stronę, paranoje i ciągły strach. Książka cała w sobie jest bardzo spójna, od początku do końca, nie pozostawia miejsca na domysły, a to w tym przypadku uważam za bardzo pozytywne rozwiązanie. Długo rozważała zakup i lekturę tejże książki. I nie żałuję, to była naprawdę bardzo ciekawa i wciągająca lektura. Polecam wszystkim, nie tylko miłośnikom "Chłopców z ferajny".

Anna | 2013-11-25
Przeczytana: 09 listopada 2013

Arcywciągające wyznania prawnika, który całkiem niedawno wyprał miliony dolarów będąc na usługach mafii. Co ciekawe, trafiając do niej przypadkiem, i doskonale się z tym kryjąc, jako że jego współlokatorką była... policjantka.
Chociaż wiele rzeczy wydaje się w książce nieprawdopodobnych, na pewno nie są przesadzone, bo zza wersów z wielką lekkością wyziera szczerość. Może pomysł na tę powieść był formą rozliczenia się Kena Bijocka z przeszłością. Nie wiem czy tak, ale "Bankier mafii" jest z pewnością godny polecenia.

bingo | 2014-10-27
Przeczytana: 27 października 2014

Barwna historia. Napisana lekkim do czytania stylem. Można ją przeczytać w jeden dzień. Zaletą są rozdziały, każdy odpowiednio oddzielony od poprzednika. Mógłby z niej być całkiem ciekawy film. Książka powinna odpowiadać większej części publiczności.

Paula | 2014-08-17
Przeczytana: 14 marca 2014

rewelacyjna książka. moim zdaniem dobrze opisana praca prawnika pracującego w biznesie narkotykowym. Główny bohater później przechodzi na stronę 'prawa'

Yuri | 2013-12-16
Przeczytana: 17 września 2013

Czytałem o gangsterach, snajperach, hakerach, gliniarzach...więc pora na bankierów. Tam gdzie wielka kasa spodziewać się można wielkich przekrętów, zwłaszcza jeżeli jest się osobistym prawnikiem ludzi, którzy są przedstawicielami mafii.

"Bankier mafii"- Ken prowadzi niczym nie wyróżniająca się kancelarię, gdzie pomaga szarym ludziom w doradztwie, rozwodach, sporach. Sytuacja zmienia się, gdy "przyjaciel" prosi o pomoc...wypranie grubych milionów z przemytu narkotyków. Od tej chwili pan w białym kołnierzyku balansuje na krawędzi prawa, którego jest przedstawicielem a światem przestępczym do którego chcąc czy nie chcąc został wplątany. Obracanie się w kręgu mafijnych kolegów wyrabia Autorowi niezłą renomę wśród innych klientów chcących zalegalizować swoje dotychczas nielegalne zyski (narkotyki, rozboje, przemyt). Z początku wielkie honoraria zapewniające życie na wysokim poziomie, zamienią spokojne chwile w stres, paranoje, niszczenie więzi między ukochaną osobą. Na dodatek jak tu...

drepers | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Bankier Mafii jest to jedna z tych książek, którą chciałem kupić i przeczytać ale jakoś tak zawsze wychodziły, że były - wydawało się - fajniejsze tytuły. Będąc na urlopie w małym miasteczku wszedłem do jedynej księgarni w tym miasteczku i ze wszystkich książek jakie chce mieć w swojej biblioteczce była właśnie ta. Książki czytam głównie w drodze do i z pracy. Musiałem się na siłę na urlopie od niej odciągać bo tak bardzo mnie wciągnęła. Obowiązkowa lektura dla kogoś kto interesuje się kokainowymi kowbojami z Miami.

mkformela | 2015-01-19
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Niestety zawiodłam się czytając. Uwielbiam 'Breaking bad' i książki a'la kryminal. The Laundry Man to ciekawa historia, jednak kupując tę książkę spodziewałam się czegoś więcej. Autor ujmuje fabułę zrzucając fakty. osobiście wolałabym bardziej rozbudowaną fabułę, zwierającą więcej opisów - tak, abym mogła zagłebić się w każdą z przedstawianych 'ogólnikowo' scen. Mam nadzieję, że ktoś na podstawie tej książki nakręci dobry film - z chęcią wybrałabym się na niego do kina ;)

Bushi | 2013-07-15

Prywatna historia prawnika imającego się praniem pieniędzy dla osób powiązanych ze światem przestępczym. Co prawda historia dotyczy czasów dawno minionych, niemniej jednak czyta sie ją bardzo dobrze. Sama książka napisana został w sposób łatwy, miły i przystepny, w wyniku czego każdy moze zrozumieć o co tak naprawde w praniu pieniędzy chodzi. Ciekawa lektura, którą każdy czytelnik pochłonie w mgnieniu oka. Moim skromnym zdaniem na wyższa ocene zasługuje jednak książka pt. "Księgowy mafii".
Życzę miłej lektury :)

bartek_braniewo | 2017-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Książka miła i przyjemnaw czytaniu fajnie opowiedziana historia człowieka który wbrew swoim winom i wypranym setkom milionów jak wynika z książki tak bardzo się nie dorobił (w co za bardzo nie chce mi się wierzyć...) ogólnie książka fajna przyjemna do czytania polecam.
p.s kojarzy mi się z filmem Złap mnie jeśli potrafisz :))