Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: Mitch Rapp (tom 3)
Wydawnictwo: Buchmann
Transfer of power
joly_fh

Stany Zjednoczone w niebezpieczeństwie! Czy istnieje ktoś, kto poświęcając wszystko, zdoła zatrzymać tragiczny bieg wypadków? Mitch Rapp od kilku lat pracuje jako tajny agent w CIA. Mało kto w strukturze zna jego prawdziwe nazwisko i rzeczywiste metody pracy. Jego specjalnością są sprawy beznadziejne – Mitch zajmuje się walką z terroryzmem i jest asem w rękawie służb specjalnych USA. Ten...

Mitch Rapp od kilku lat pracuje jako tajny agent w CIA. Mało kto w strukturze zna jego prawdziwe nazwisko i rzeczywiste metody pracy. Jego specjalnością są sprawy beznadziejne – Mitch zajmuje się walką z terroryzmem i jest asem w rękawie służb specjalnych USA. Ten zawód wymaga od niego bezwzględności i zimnej krwi, a Rapp posiada niezbędną w tej pracy motywację – w zamachu przed laty zginęła jego sympatia… Wiedziony chęcią zemsty mężczyzna nie cofnie się przed niczym, by wygrać niebezpieczną walkę z terrorystami.

Kiedy wszystko idzie według planu i nic nie wskazuje na to, by sytuacja mogła wymknąć się Amerykanom spod kontroli, islamiści podstępem opanowują Biały Dom. Ginie wielu niewinnych ludzi, terroryści biorą zakładników. Prezydentowi Hayesowi w ostatniej chwili udaje się ukryć w bunkrze pod budynkiem. Czy aby na pewno jest tam bezpieczny? Cała nadzieja w Mitchu Rappie, tylko on może przywrócić dawny ład…

Vince Flynn w mistrzowski sposób opisuje strukturę tajnych służb USA i wiarygodnie odtwarza metody ich działania. Porusza również fundamentalny dla współczesnego świata problem walki z terroryzmem, skupiając się na sytuacji Stanów Zjednoczonych jako państwa najbardziej zaangażowanego w ten konflikt.

źródło opisu: Wydawnictwo Buchmann, 2013

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

emindflow | 2016-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2016

Całkiem dobra powieść sensacyjna.
Cały ten gatunek oparty jest w gruncie rzeczy na wyświechtanym, a jednocześnie niepodlegającym żadnym zmianom schemacie - na wejściu poruszający motyw przewodni (najczęściej coś w stylu „świat na krawędzi zagłady”), a na wyjściu przewidywalne do bólu od samego początku zakończenie i zero elementów zaskoczenia. Do tego postaci w zero-jedynkowy sposób podzielone na te dobre i te złe. Pozostaje do wypełnienia treścią i akcją cały środek.
Niby proste, a jednak mimo stale ogromnej popularności takiej literatury (a zwłaszcza jej filmowych adaptacji), niewielu pisarzy potrafi sobie z tym dobrze poradzić.
Bez wątpienia Vince Flynn jest jednym z tych nielicznych, którzy wiedzą, jak to zrobić.
Umiejętnie znajduje balans między mnóstwem szczegółów militarno-technicznych z jednej strony, a dynamiczną akcją sensacyjną z drugiej w taki sposób, aby utrzymać odpowiedni poziom zainteresowania i emocji czytelnika.
Treść jest tu właściwie drugorzędna, autor ani na...

Barbara | 2014-12-31
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 grudnia 2014

„Vince Flynn pozostaje królem wyrafinowanej politycznej narracji” — Dan Brown. Całkowicie zgadzam się z przytoczoną oceną.
"Przejęcie władzy" zapoczątkowało bestsellerowy cykl o agencie CIA Mitchu Rappie. Biały Dom, najlepiej chroniony budynek na świecie, zostaje opanowany przez grupę islamistów - terrorystów. Prezydentowi Stanów Zjednoczonych Hayesowi udaje się w ostatniej chwili opuścić niebezpieczne miejsce. W asyście Służb Secret Service ukrywa się w bunkrze pod Białym Domem. Około setki współpracowników prezydenta staje się zakładnikami terrorystów.Giną ludzie. Głównym celem terrorystów jest przejęcie władzy nad światowym mocarstwem, które ma kolosalny wpływ na politykę międzynarodową. Politycy i przywódcy wojskowi zastanawiają się, jak negocjować z terrorystami, tymczasem Mitch Rapp, agent CIA z jednostki antyterrorystycznej, wyrusza do Białego Domu... przywrócić dawny ład.
Wielbicielom tego gatunku gorąco polecam.

PanicDemonic | 2011-09-24
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 23 września 2011

Pan Flynn jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. To trzecia książka tego autoa, którą przeczytałam. Trzeci raz jestem więc zmuszona do napisania tego - DLACZEGO JEST ON W POLSCE TAK MAŁO POPULARNY? Dlaczego na stacji PKP Śródmieście jego książki kosztują 19zł i zalegają tam już tak długo? Niech ktoś da mi jeden, sensowny powód.
Ja mogę tego pana czytać i czytać.

Zakręciłam się trochę z tymi książkami i czytam je w odwrotnej kolejności. Wszystkie opisują historię agenta Mitcha Rappa - zaczęłam od "Zgody na zabijanie", gdzie Rapp tracił Annę, a skończyłam na "Przejęciu władzy", gdzie ją poznawał. Polecam więc dowiedzieć się która jest pierwszą z serii i od niej rozpocząć. Mimo pomieszanej kolejności czyta się cudownie. Lekkie, wciągające pióro, mnóstwo ciekawostek - cud, miód!

Tym razem Flynn trochę spalił sprawę na samym końcu przy 'odbijaniu' prezydenta Hayesa, jednak cóż... Mimo wszystko klasa sama w sobie!
Polecam bardzo gorąco.

kind_of_alien | 2014-04-28
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Przykro mi, ale jeżeli Vince Flynn jest "królem amerykańskiej wyrafinowanej powieście politycznej" to ja się wyraźnie nie znam na wyrafinowanych powieściach politycznych, albo zbyt wiele od nich oczekuję. Czytając każdy akapit miałem wrażenie, że też potrafiłbym to tak napisać, a może nawet i lepiej.

Kolejny kryminał/thriller, który sprawił, że po kolejną tego typu książkę sięgnę nie wcześniej niż za rok, w nadziei (zapewne naiwnej), że tym razem się nie zawiodę na tym gatunku.

Anna | 2013-08-18
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Trochę fikcji, trochę techniki, trochę polityki, trochę lekkomyślności, trochę trupów, dużo pomysłów i odwagi oraz napad na Biały Dom - to w skrócie "Przejęcie władzy". Nie jest on jednak rozpatrywany jak wydarzenie historyczne, a jako osobista walka tajnego agenta Mitcha Rappa z jednym z najniebezpieczniejszych islamistów.
Wiadomo, że wszystko się dobrze skończy (jak zawsze, więc nawet nie zaznaczam spoilera), ale epilog jest naprawdę epicki.

Jak napisać dobry thriller? Odpowiedź: napisać go w taki sposób, aby fabuła przyciągała odbiorcę. Skłaniała go do przewracania z niecierpliwością kartek. Pilnego śledzenia wątków. Wyczekiwania z napięciem na finał powieści. Pozornie proste zadanie. Praktyka jednak pokazuje, że chociaż pisze się dużo thrillerów, a sam thriller pozostaje popularnym gatunkiem, to nie każdy tytuł otrzymuje miano bestsellera albo trafia na półkę z klasyką. Oprócz talentu pisarskiego trzeba mieć jeszcze pomysł, który wzbudzi zainteresowanie u czytelnika i pozyska jego uwagę.

Flynn znajduje taki pomysł. Mianowicie: bierze na cel główną siedzibę władzy wykonawczej. W przypadku Stanów Zjednoczonych jest nią oczywiście Biały Dom. O co dokładnie chodzi? Otóż niejaki Rafique Aziz, jak na szanującego się terrorystę z Bliskiego Wschodu przystało, nienawidzi Stanów Zjednoczonych, Izraela i reszty zgniłego świata Zachodu. Z tej całej złości decyduje się przepuścić atak na amerykański rząd. Wraz z grupą...

Tomasz Piekarski | 2013-09-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 09 września 2013

Vince Flynn jest genialnym pisarzem. W ciemno kupuje wszystko co stworzył

ikark | 2014-09-20
Przeczytana: 20 września 2014

W sumie pozytywne zaskoczenie, powieść i fabuła nie powala na kolana ale to dobra sensacja, można przeczytać.

Przeczytana: 30 września 2015

Taka trochę zdarta płyta.

marek52k | 2016-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Ta opowieść w momencie ukazania się, oprócz rozrywki powinna była dawać szefom służb USA sporo do myślenia. A może odwrotnie? Może właśnie przecieki ze służb o tym, iż terror nie ma ograniczeń i każde uderzenie w każdym momencie jest możliwe, stały się kanwą przerażającej wizji skutecznego ataku na Biały Dom. Akcja toczy się sprawnie, ale sama treść jest nieco komiksowa. Postaci są jednoznacznie wyraziste, kolejność wydarzeń jak w podręczniku dla grupy antyterrorystycznej. Książka w sam raz do pociągu, aby podróż minęła szybciej.