Z psich pazurów

Wydawnictwo: Vizja Press&IT
8 (31 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Don Winslow przedstawia elektryzującą nową powieść o miłości i zemście, polityce i wpływach, korupcji i honorze. Pędząca na złamanie karku akcja, przykuwająca uwagę, niekiedy wstrząsająca fabuła opowiadająca o sieci zmiennych powiązań między latynoskimi kartelami narkotykowymi, amerykańskim półświatkiem i rządem Stanów zjednoczonych. Obejmujac czas od powstania meksykańskiej narkotykowej Federaci

Wodolot | 2017-06-13
Na półkach: Literatura, Przeczytane

Już dawno lektura powieści sensacyjnej nie przyniosła mi takiej frajdy i nie dostarczyła tylu emocji. Napis na okładce zachwala: "Epos na miarę Ojca Chrzestnego" i nie ma w tym ani krzty przesady.
Akcja rozpoczyna się w 1975 roku od wspólnej meksykańsko-amerykańskiej operacji, mającej na celu zniszczenie produkcji heroiny - "meksykańskiego błota" - w stanie Sinaloa. Jednak uderzenie w hodowców opium sprawia, że na rynku handlu narkotykami pojawia się nowy, niebezpieczny gracz - były policjant Tio Barrera. Wykorzystując brak naturalnej konkurencji tworzy własną organizację, Federacion, która rozwija się błyskawicznie, bogacąc na współpracy z kartelami kolumbijskimi, dla których granica amerykańsko-meksykańska staje się idealną drogą przerzutową dla kokainy. Ponaddwudziestoletnia walka amerykańskiej DEA z Federacją jest głównym tematem tej znakomitej powieści.
Centralną postacią jest tu Art Keller, agent DEA. Pojawiają się też bratankowie ...

WojteK | 2013-09-13

Wybitna powieść na miarę Ojca Chrzestnego. Fabuła poprowadzona na przestrzeni wielu lat, każdy bohater się zmienia, zmieniają się jego priorytety, nastawienie, motywacja. Bezkompromisowe sceny walki o władzę, zemsty jak i okrucieństwa (scena z dziećmi). Mocna pozycja, którą na pewno przeczytam jeszcze raz.

Blacque M | 2017-03-08
Na półkach: Przeczytane, 2016