Album Morderstw

Wydawnictwo: Amber
The Murder Book
album
amparo

Album przychodzi pocztą. W środku są fotografie. Makabryczne. Wśród policyjnych zdjęć ofiar brutalnych morderstw jedno przyciąga uwagę Aleksa. Nierozwiązana sprawa sprzed lat. Dlaczego śledztwo umorzono? Kto przysłał album? Kto śledzi każdy krok Aleksa? Czy ten, kto chce pogrzebać przeszłość na zawsze, dołączy zdjęcie Delaware'a do albumu morderstw...?

źródło opisu: [Amber, 2003]

betina360 | 2014-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2014, Kellerman
Przeczytana: 03 listopada 2014

Wszystko zaczyna sie od albumu w ktorym sa zdjecia morderstw a wlasciwie 1 najwazniejsze bo nie rozwiazane.Milo i Alex jak zawsze wspolnymi silami dojda do prawdy.Lubie styl tego pisarza bo sa watki psychologii a to moj konik.

Roland | 2013-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2013

Muszę przyznać, że fabuła jest dosyć dobrze napisana. Sposób w jaki bohaterowie odkrywają kolejne części prawdy sprawia, że czytelnik staje się członkiem zespołu dochodzeniowego. W sytuacjach, w których wydawałoby się, że nie ma dalszego tropu, nasi bohaterowie odnajdują poszlaki, które zmieniają tor śledztwa, a to wszystko jeszcze okraszone jest intrygami ludzi posiadających władzę.
Niestety i w tej książce można znaleźć parę mankamentów. Czasami opisy dojazdu do różnych miejsc w Los Angeles są zbyt długie i monotonne. Strasznego elementu zaskoczenia , który cechuje dobry thriller trochę w tej książce zabrakło.
Podsumowując, łagodny thriller skupiający się głównie na żmudnym procesie dotarcia do prawdy, ale ogólnie rzecz biorąc książka warta przeczytania.

Arletta | 2010-09-05
Przeczytana: 05 września 2010

Kolejna książka Kellermana od początku do końca trzymająca czytelnika w napięciu oraz bardzo wciągająca. Główny bohater - Alex Delaware wraz ze swoim przyjacielem - detektywem Milo Sturgis próbują rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa nastolatki, którą przez dwadzieścia lat nikt się nie interesował. Nie spodziewają się tylko, że tak wiele osób jest w to zamieszane. Zaś każdy ich krok jest bacznie obserwowany.

Jedna z najlepszych książek Jonathana Kellerama.
Zawiła intryga, która zatacza coraz szersze kręgi. Pełna napięcia akcja, wciągająca fabuła.
Sporo dowiadujemy się o przeszłości detektywa Strugisa i momentami śledzimy akcję z jego punktu widzenia - a nie jak dotychczas, z punktu widzenia Alexa.
Jestem zachwycona tą książką.
Polecam.

KrólowaTrefl | 2013-07-07

Książka interesująca. W trakcie czytania człowiek coraz bardziej wciąga się w nią i zaczyna współpracować z Aleksem i Milo.

Tomasz Lis | 2012-05-23
Przeczytana: 23 maja 2012

Całkiem ciekawa:)

Henioo | 2013-09-26
Przeczytana: styczeń 2009

Alex Delaware i jego przyjaciel, policjant-gej, Milo Sturgis na tropie sprawy sprzed 30 lat, kiedy Milo rozpoczynał karierę w policji.
Po 30 latach do Alexa ktoś przysyła album z makabrycznymi fotografiami. Alex zastanawia się, dlaczego umorzono śledztwo, kto przysłał album, kto śledzi jego każdy krok?
Na samym końcu okazało się, że za wszystkim stał były szef Mila, a obecnie komendant policji, John G.Broussard. Wyszły na jaw dość skomplikowane powiązania Broussarda i jego żony z mordercą jednej z dziewczyn, w sprawie której morderstwo zostało umorzone.
Dość dobra.

Iza | 2015-03-31

Jak zawsze J.K. napisal świetną książkę, czyta się z zapartym tchem.

AlexDelaware | 2014-08-31
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Książka bardzo przeciętna, by nie powiedzieć słaba. Za dużo opisów, za mało akcji. Są lepsze części przygód Delaware'a i Sturgisa.

Pierwsza książka autora, która wpadła mi w ręce, głównie ze względu na tytuł...i zawładnął mną świat dr Alexa Delaware.