Zacznij od dziś. Poznaj siebie

Muza
2016-06-08
2016-06-08
Anna Rajca-Salata
poradnik ego zmiany zacznij od siebie być sobą rozwój psychologia

Kupiłam tę książkę już parę lat temu ale zawsze tak trudno mi było odpowiedzieć na zadawane w niej pytania, często nie znamy na nie odpowiedzi. Dziś postanowiłam, że po prostu wezmę ją do rąk i uzupełnię tym, co przyjdzie mi do głowy jako pierwsze, bez dłuższych refleksji i zastanowień, jestem bardzo zadowolona z rezultatu.
Oh może tylko taka mała refleksja, autorka zachęca by zapisać swoje marzenie, zamknąć je w butelce i wrzucić do morza, prosze nie zaśmiecajcie wody. Troszkę mnie zdziwiła ta strona, poniewaz nie jest ekologiczna.

Oh może tylko taka mała refleksja, autorka zachęca...

"Zacznij od dziś" ta pozycja, z pewnością nie jest tylko zwyczajną książką. Zawiera w sobie wiele pytań, nad którymi czytelnik może nawet dłuższą chwilę się zastanowić.

Autorka chciała, by każdy kto zdecyduje się na jej zakup,już od pierwszych stron poważnie skoncentrował się, czy głębiej zastanowił nad każdą udzieloną przez siebie odpowiedzią.
Otóż jej dzieło miało prześwietlić czytelnika od środka i pomóc wybrać i zdecydować, którą drogą będzie dalej podążał.
Cóż, mogę szczerze powiedzieć, że dzięki tej książce wiele rzeczy sobie uświadomiłam, choć niektóre wydawały się tak oczywiste..
Może nie miała ona znaczącego wpływu na moje dalsze decyzje czy sytuacje, w których w danym momencie się znalazłam, jednak dzięki niej poukładałam sobie wszystko, wyznaczyłam kilka celów, które zamierzam zrealizować.

Jeśli myślisz o zakupie tej pozycji to śmiało, być może dla Ciebie okaże się przewodnikiem, dzięki któremu Twoje życie pójdzie naprzód. Z pewnością, nada się na dobry początek.
Dodam jeszcze, że każda strona zawiera inne myśli, pytania czy sentencje, więc najlepiej być wtedy w odosobnieniu, ponieważ słowa które zdecydujesz się w niej zapisać, powinny być prawdziwe i zgodne z tym co czujesz.

Otóż jej dzieło miało...

Zacznij od dziś to pierwsza kreatywna książka po którą sięgnęłam. Wszystkie poprzednie wydawały się nie dla mnie, jednak ten egzemplarz okazał się strzałem w dziesiątkę. Najbardziej podobają mi się piękne, kolorowe ilustracje, dodatkowym atutem jest fakt obecności motywujących cytatów i możliwość wykonywania kreatywnych zadań. Ta książka to idealny pomysł na prezent :)

O książce pisałam również tutaj

O...

Jedna z tych książek - uzupełnianek, ale jednak z lepszych. Można się rozberać psychologiczne i podjąć jakieś kroki do zmian w sobie. Ładna oprawa wizualna, dobre cytaty.;)

• PORADNIKI
  • Status: posiadam