Walet karowy

Tłumaczenie: Joanna B. Brońska
Wydawnictwo: Zapiski
Bubnowyj walet
Zapiski

Główne wątki powieści to: nielegalny handel falsyfikatami dzieł sztuki, romans artysty malarza awangardzisty, Bruna Szermana, z modelką, zamężną Niemką o imieniu Marianna, żoną niemieckiego oficera, komendanta Lwowa w czasie II wojny światowej, transformacja systemowa w tle. Kiedy zastępca prokuratora generalnego, śledczy do spraw nadzwyczajnych Aleksander Borisowicz Turecki, idzie na urlop,...

Kiedy zastępca prokuratora generalnego, śledczy do spraw nadzwyczajnych Aleksander Borisowicz Turecki, idzie na urlop, jeszcze nie wie, że jego wypoczynek zamieni się w pełne napięcia śledztwo podjęte na zlecenie Stowarzyszenia im. Bruna Szermana, malarza awangardzisty, warszawianina, którego losy w czasie drugiej wojny światowej rzuciły na wschód.
Gdy Aleksander Turecki i jego przyjaciel Sława Griaznow „kopią” w zagadkowych okolicznościach życia i śmierci artysty, okazuje się, że na jego obrazy „polują” bezlitośni mordercy. Jaki związek ma z tym wszystkim, cuchnącym krwią i dużymi pieniędzmi, właściciel galerii sztuki w Nowym Jorku, jaką rolę pełnią tu specnazowcy „koty morskie” i co ukrywa opuszczony bunkier zakodowany pod nazwą „Ramienki-2”, czytelnik dowie się na końcu tej fascynującej powieści rosyjskiej.

źródło opisu: https://sites.google.com/site/wydawnictwozapiski/

źródło okładki: https://sites.google.com/site/wydawnictwozapiski/