The Practise of Management
biznes, finanse
James_Bond

Najsłynniejsza książka świata na temat zarządzania. Tylko Biblia ma więcej tłumaczeń i wznowień.

źródło opisu: Nowoczesności, Warszawa 1992

Dżordżo | 2017-05-03
Przeczytana: 02 maja 2017

"Praktykę zarządzania" polecił mi profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na zajęciach z zarządzania. Pamiętam, jak na pierwszym wykładzie powiedział zgromadzonym w sali studentom: "Kiedy wchodzę do biura menedżera i widzę na półce "Praktykę zarządzania" Druckera, to wiem że będę miał z tym człowiekiem o czym rozmawiać". Co miałem zrobić? Podjarany fajnymi zajęciami zamówiłem własny egzemplarz.

Do książki podchodziłem dwukrotnie. Za pierwszym razem po przeczytaniu jakiś 120 stron doszedłem do wniosku, że zdecydowanie za mało skupiam się i zastanawiam nad tym co autor chce mi przekazać. Po około miesięcznej przerwie, podjąłem drugą próbę. Tym razem czytałem powoli, analizowałem dokładnie słowa i przemyślenia Druckera i próbowałem je przełożyć na dzisiejsze realia (choć niektórych przekładać nie trzeba, po tylu latach nadal są aktualne).

W mojej opinii pomimo niejednokrotnie trudnego języka, "Praktyka zarządzania" jest pozycją obowiązkową dla każdego początkującego...

Marcinkon | 2016-07-30
Na półkach: Przeczytane, Business
Przeczytana: 30 lipca 2016

Pomimo swojej objętości ponad 580 str. bardzo łatwo i przyjemnie się ją czyta. Zadziwiające, że mimo ponad 60 lat od pierwszego wydania, większość tez da się wprost zastosować w dzisiejszym biznesie. Polecam!