Menedżer skuteczny. Efektywności można się nauczyć

Peter F. Drucker Wydawnictwo: MT Biznes Seria: Światowe Bestsellery Biznesowe biznes, finanse
The Effective Executive
2017-12-15
Jerzy Jan Górski, Jerzy P. Szyfter
Światowe Bestsellery Biznesowe
meneger samodoskonalenie

Opinię należy zacząć od zaznaczenia, że książka powstała w latach 60 i naturalnie odzwierciedla praktykę wówczas funkcjonującą. Muszę przyznać że Drucker odwzorował ją bardzo trafnie. Jak zaznacza miejscem jego przemyśleń była współpraca z szeregiem dużych firm amerykańskich i znajomość z osobami, które nimi zarządzały. Książka zawiera szereg trafnych wskazówek i diagnoz...

Bardzo dobra pozycja. Myślę, że wykorzystanie nowoczesnych komputerów i telefonów powoduje, że zwarte w niej tezy są może jeszcze bardziej aktualne. Dziś jest jeszcze trudniej o prawdziwą efektywność.

Świetne ujęcie podstaw zarządzania. Dziś jednak, książka może być już trudna do zaakceptowania w całości. Tempo życia bardzo komplikuje stosowanie założeń autora. Wybierania mądrze tylko tego, co jest ważne dla Twojej organizacji. Wybierania tylko tego, co przyciąga do Ciebie sukces. Rzeczy kluczowe i priorytaryzacja. Konsekwencja, poprzez ograniczenie do tego, co...

Autor przedstawia pięć cech skutecznego menedżera, wyłonionych na podstawie obserwacji i współpracy z wieloma kierownikami - Drucker pracował m.in. jako konsultant ds. zarządzania w firmach doradczych.
Te zasady są zadziwiająco aktualne mimo, iż książka powstała w latach 60-tych (!). Polecam.

Na pewno będę do tej pozycji wracać,

Na półkach: , , , ,

Pomimo wieku, książka porusza wiele wciąż aktualnych wątków. Zadziwiające jak wiele można znaleźć w niej zalążków metod, które w zostały rozwinięte przez takich guru jak m.in. Stephen Covey. Dla mnie książka jest głównie ciekawa ze względu na swoją historyczną wartość. Z drugiej strony pewną trudnością w przyswojeniu materiału są dość archaiczne przykłady pochodzące z...

Odniosłem wrażenie że treść jest uniwersalna, ale nie przetrwała próby czasu. Odczułem że książka odnosi się do przykładów z lat 60tych które nie koniecznie sprawdzają się w obecnych czasach.
Ale dla każdego kto się rozwijać pozycja warta przeczytania i przemyślenia.

Świetna. Kwintesencja zarządzania i marnotrastwa czasu. Poradnik krok po kroku, jak być skutecznym.

Ciągle aktualna, mimo zmieniającego się świata.

• Biznes
  • 2020