Odchodząc od NIE

Getting Past No. Negotiating Your Way from Confrontation to Cooperation
8320814812
konflikt, negocjacje
biznes, finanse

Odchodząc od NIE pokazuje, jak pokonywać przeszkody w negocjacjach, aby osiągnąć sukces. William Ury, współautor Dochodząc do TAK proponuje prostą, sprawdzalną metodę rozstrzygania sporów z trudnymi partnerami w kręgu rodziny, znajomych, współpracowników, kontrahentów czy klientów. Odchodząc od NIE odpowiada, jak: - ograniczyć wpływ emocji na negocjacje, - znaleźć wspólny język z...

Odchodząc od NIE odpowiada, jak:
- ograniczyć wpływ emocji na negocjacje,
- znaleźć wspólny język z przeciwnikiem,
- ujawniać własne interesy, aby jednocześnie je realizować,
- skutecznie stosować różne techniki negocjacyjne,
- stosować siłę, aby osiągnąć porozumienie,
- nie dążyć do totalnego zwycięstwa w negocjacjach.

źródło opisu: http://www.pwe.com.pl/zarzadzanie/odchodzac_od_nie,p124992500

źródło okładki: http://www.pwe.com.pl/zarzadzanie/odchodzac_od_nie,p124992500

Witek | 2014-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Moim zdaniem odrobinę lepsza od "Dochodząc do tak", lepiej mi się ją czytało, język jak w przypadku pierwszej części "Biblii negocjacji" bardzo przystępny, bogactwo przykładów.

Można to uznać za poszerzoną i uzupełnioną wersję książki, którą Ury napisał razem z Fisherem

mantra | 2012-03-18
Przeczytana: 15 grudnia 2011

Przystępnie napisana, do przeczytania dla każdego, kto uważa konflikt za przeszkodę w funkcjonowaniu międzyludzkim. Zupełnie zmienia podejście do konfliktu.

książek: 2023
Agata | 2011-11-07
Na półkach: Mam, Przeczytane

Krótko mówiąc - jest to "Biblia" każdego kto zajmuje się, interesuje się tematyką negocjacji, mediacji czy facylitacji.

Brygida | 2011-11-24
Przeczytana: lipiec 2011

Druga cz Biblii negocjacji, pozycja którą należy przeczytać po "dochodząc do tak"

Daniel | 2016-07-10
komestor | 2016-04-19