Rozsądni ludzie nie stosują diet. Jak nauka może pomóc w odchudzaniu

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Wydawnictwo: Galaktyka
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
youstyna

Rozczarowanie kolejną dietą? Nigdy więcej! Dowiedz się, jak nie rezygnując ze słodyczy i przekąsek, zredukować wagę. Zapomnij o odchudzaniu raz na zawsze! - Wielokrotnie zdarzało ci się przechodzić na dietę, ale ani razu nie osiągnąłeś trwałych rezultatów? - A może nie jesteś zadowolony z kondycji swojego ciała, mimo że unikasz nadmiaru kalorii? Rozsądni ludzie nie stosują diet to pozycja,...

Rozsądni ludzie nie stosują diet to pozycja, która obala popularne dietetyczne mity i uświadamia, jak podejmować trafne decyzje żywieniowe. Doktor Charlotte Markey odwołuje się w niej do psychologicznego podłoża chudnięcia i pokazuje, jak uniknąć frustracji towarzyszącej kolejnym, nieskutecznym kuracjom. Książka zawiera nowatorski plan żywieniowy, dzięki któremu w prosty sposób pozbędziesz się szkodliwych dla zdrowia nawyków.
W książce Rozsądni ludzie nie stosują diet znajdziesz:
- trójetapowy plan racjonalnego chudnięcia i utrzymania wagi;
- wskazówki dotyczące zrównoważonego odżywiania i doboru produktów;
- informacje pozwalające przeanalizować i wykluczyć szkodliwe nawyki;
- rady, jak zmienić negatywne nastawienie do swojego ciała.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/rozsadni-ludzie-nie-stosuja-diet/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/rozsadni-ludzie-nie-stosuja-diet/

Monika | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Fajna, faktycznie "rozsądna" książka. Opiera się na założeniu, że w naszej kulturze, cywilizacji, w naszych czasach dobre odżywianie powinno się plasować na środku pomiędzy czystą "intuicją" i przyjemnością, a "rozsądkiem", wiedzą. Nie możemy jeść wyłącznie tego, na co mamy ochotę, bo za dużo jest w naszym otoczeniu pokarmów przetworzonych, tłustych, słodkich i słonych. Ale też nie powinniśmy być na dietach, jak mówi autorka, "jedzenie nie powinno być stresem". Faktem jest, że diety nie działają, chociaż lekarze nie czytają zazwyczaj artykułów naukowych i zalecają diety, mimo że te w 95% są nieskuteczne, a nawet prowadzą do wzrostu wagi. Jednyną rozsądną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych, smaków i używanie więcej rozsądku.

Lineiah | 2017-11-03
Na półkach: 2017, Przeczytane