Waking Olivia

angielski
lulamae

"That girl isn't just trouble of the not-a-team-player, not-a-reliable-runner variety. She's trouble of the devious, manipulative, too-f***ing-hot-for-her-own good variety. She's the kind of girl who causes trouble merely by existing, and then makes sure to cause more. And the last thing I need right now is more trouble." A failing farm. His father’s debt. And a struggling college track...

And the last thing I need right now is more trouble."

A failing farm.
His father’s debt.
And a struggling college track team.
Will Langstrom has too many responsibilities, and the last thing he needs is Olivia Finnegan, a beautiful but troubled new transfer student.

A smart mouth.
A strong right hook.
And a secret that could destroy her.
Olivia is her own worst enemy, with a past she can’t seem to escape, and the last person she wants help from is a cocky track coach she can never seem to please.
Refusing to be pushed away, Will is determined to save her.
And determined to resist an attraction that could destroy them both.

źródło opisu: https://www.goodreads.com

źródło okładki: https://www.goodreads.com

kryminalnakuchnia | 2017-11-21

Po "Przebudzenie Olivii", autorstwa Elizabeth O'Roark, sięgnęłam z czystej ciekawości. Byłam ciekawa czy i tym razem kolejne wydawnictwo zaproponuję piękną okładkę z marną i byle jaką treścią.

Ku mojemu zdziwieniu książka spodobała mi się od pierwszych stron. Prosty, nieskomplikowany język, krótkie rozdziały spowodowały, że książkę wręcz pożarłam wzrokiem. Naprzemienna narracja obojga z bohaterów, tylko podkręca tempo książki.

Oliwy do ognia dodała sama Olivia, główna bohaterka, która skradła moje serce. Jej ostry język, kąśliwy dowcip i cięte riposty niejednokrotnie bawiły mnie do łez. Jej postać była tak barwna, że wszystko dookoła traciło blask.

"Przebudzenie Olivii" to dość dobre romansidło na długie jesienne popołudnie. Mimo, iż jest przewidywalna i trochę w niej niedociągnięć, to polecam i czekam na kolejne książki autorki.

Zapraszam na www.kryminalnakuchnia.com

„Przebudzenie Olivii” to książka, która nie pozwoliła nawet na sekundę o sobie zapomnieć. Wołała do mnie z czytnika, przyciągała niczym magnes i całkowicie oszołomiła! Jak dla mnie rewelacyjna książka – właśnie w takich przypadkach pomstuję, że mam tylko e-book, ale nie spocznę, dopóki nie będę mieć jej na własność w mojej biblioteczce. Po lekturze stwierdziłam, że książka bardzo przypomina mi „Kochając pana Danielsa” Brittany C. Cherry i to chyba największy komplement!

Olivia ma prawie 21 lat, niewiele wiemy o jej przeszłości, ale pewne jest to, że nigdy nie było jej łatwo. Kocha za to biegać i nie wyobraża sobie bez tego przyszłości. Jednak gdy zostaje wyrzucona z uniwersytetu, a jej szanse na karierę sportową maleją, szczęśliwym trafem zyskuje stypendium na innym uniwersytecie, na którym trenerem sekcji kobiecej jest Will. Na początku niezbyt przypadają sobie do gustu, ale po jakimś czasie ich silne charaktery się ścierają i powstaje iskra, która szybko zamienia się w...

katala | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Biegnij, Olivio. Biegnij. Uciekaj, niech nikt cię nie dogoni.
I Olivia uciekała. Biegła jak najszybciej potrafiła. A kiedy spała i nie wiedziała, że ma biec, coś jej nakazywało i znowu biegła. Nocą, bez butów, w stronę w która zawiodły ją jej nogi. Do przodu, przed siebie. Biegła.
Aż dobiegła karnie do uniwersytetu, który oprócz biegania chciał od niej czegoś więcej. Pod postacią Willa domagał się wyjaśnień, wyciągnął rękę i oczekiwał współpracy. Ale ona nadal biegła. Do momentu kiedy nocą Will nie stanął jej na przeszkodzie. Najpierw ukoił w biegu, potem w żalu i płaczu. A potem się zakochał. On stojąc i ją obserwując, ona w biegu. Zakochała się.
Elizabeth O’Roark udało się pomieścić w jednej historii całkiem sporo elementów, które w takim nagromadzeniu mogłyby stanowić odbezpieczony granat. Tutaj, o dziwo, nie stanowiły. Ładnie się pouzupełniały, dopasowały, niczym podczas długiego biegu, nabrały wspólnego rytmu. Mamy więc tragiczną przeszłość, niepohamowane wybuchy gniewu,...

Kasiek | 2017-11-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 06 listopada 2017

Bardzo dobra książka. Wciągnęła mnie od pierwszych stron i nie mogłam się od niej oderwać dopóki jej nie skończyłam. Fabuła niby schematyczna - trener, studentka i zażyła relacja między nimi, jednak przypadłość Olivii i jej problemy z tym związane są nietypowe i interesujące. Sam temat biegania jest mi bliski, więc tym bardziej książka przypadła mi do gustu. Jeżeli dodać do tego świetną kreację bohaterów, zarówno pierwszo- jak i drugoplanowych, to mamy naprawdę dobrą lekturę, godną poświęconej jej uwagi i czasu. Jak najbardziej polecam tę pozycję.

mania_kch | 2017-11-13
Na półkach: Przeczytane, 2017

Początek książki był rewelacyjny, ależ ona mnie wtedy wciągnęła a z tym moje oczekiwania jeszcze bardziej wzrosły. Jednak im dalej tym było nieco gorzej. Historia wyhamowała i straciła swój pierwotny intrygujący charakter a stała się przepychanką uczuć - kto bardziej, kto mocniej, kto więcej itd.
Will okazał się mało dojrzały, niezdecydowany natomiast Olivia była postacią perfekcyjną, z każdą swoją wadą była doskonała.
Fabuła historii ciekawa, natomiast wątek z ojcem na końcu książki mocno skopany, chyba lepiej byłoby go zupełnie pominąć.
Całokształt uważam za dość dobry a książkę godną polecenia :)

Karolina Hajdysz | 2018-01-04
Na półkach: 2018, Ebook, Przeczytane

Właśnie skończyłam czytać...i hmm...sama niewiem co myśleć. Z jednej strony historia Olivii z dzieciństwa sprawia, że gęsia skórka rozchodzi się po ciele. Ile musiała przeżyć jako dziecko i jak mocno nią to wstrząsnęło skoro jako kobieta wciąż nie potrafiła sobie z tym poradzić. Stracić rodzinę w niewyobrażalnej tragedii, zostać całkiem sama...to koszmar, najgorszy z możliwych. Dziewczyna ma jednak świetne geny i upór by być najlepszą i najszybszą biegaczką. Niestety jej żywiołowość pakuje ją w liczne, poważne problemy. Kolejną osobą, która będzie musiała okiełznać jej dziką naturę jest Will. Trener dziewczęcej grupy biegaczek...bardzo seksowny, przystojny i świetnie zbudowany. Nic dziwnego, że każda z nich wciąż się na niego gapi i fantazjuje. Początkowo jest zły biorąc Olivię pod swoje skrzydła, ale z czasem ujawniają się jej kłopoty ze snem i sprawa zaczyna się powoli rozjaśniać. Poświęca się by pomóc i zrozumieć jej problemy. Współczułam mu początkowo...jak to jest zostać...

WampirkaJustynka | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

Nie powiem żeby ta książka była rewelacyjna jak to wynika z opinii. Nie mniej dobrze się czyta. Nie od razu polubiłam Olivię. Przez pierwsze strony jej arogancja i zachowanie mnie zniechęcały do dalszego czytania. jednak zaparłam się i przebrnęłam przez początek. Z czasem zaczęłam darzyć Olivię sympatią i ją koniec końców polubiła. Willa polubiłam od samego początku. Trochę mnie wkurzało jego nie zdecydowanie i syndrom "poświęcenia" ale nie było źle. Z czystym sumieniem mogę polecić historię Olivii i Willa.

Kasia | 2018-01-08
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Oliwia biega, szybko i niemal bez przerwy, bo nawet śpiąc. Dlaczego? Czy przed czymś ucieka? Czy nowy trener ją zatrzyma?
Ciekawa fabuła i bohaterowie,polecam.

Lenka | 2017-10-30
Przeczytana: 30 października 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zaskakująco dobry romans! Jeden z lepszych jakie czytałam. Historia w nim opowiedziana nie jest banalna. Problem z jakim zmaga się Olivia jest bardzo interesujący (aż musiałam sprawdzić w internecie, czy takie przypadki się zdarzają). Książka jest wzruszająca i poruszająca, romantyczna, a jednocześnie inna niż wszystkie.
Głównych bohaterów polubiłam od pierwszych stron. Jest między nimi niesamowita chemia i nie sposób im nie kibicować. Olivia jest naprawdę świetną główną bohaterką. Nie mam jej nic do zarzucenia. Co do Willa - mógłby być starszy:) Serio, cała książkę żałowałam, że autorka nie dodała mu kilku lat.
Dialogi są żywe, zabawne, nieprzerysowane. Książka napisana jest z wielką lekkością. Przysiadłam do niej, czytałam, czytałam i tak mnie pochłonęła, że zatrzymałam się dopiero na epilogu (żałując bardzo, że to już koniec).
Nawet to cukierkowe zakończenie (które jest identyczne w każdym romansie) mi nie przeszkadzało. A co tam, niech im się wiedzie!
Oczywiście, że polecam.

TINA | 2017-11-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 26 listopada 2017

Oh wow... właśnie skończyłam tą książkę i powiem Wam, że jest bardzo dobra! Nieoklepana fabuła, emocje i przede wszystkim tajemnica, która do końca trzyma w napięciu jest smaczkiem, który pragnie się odkryć. Ah i naprawdę dużo się dzieje :) zadziorna, gorąca i zaskakująca...