Intryga

Okładka książki Intryga L.J. Shen
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Intryga
L.J. Shen Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Święci Grzesznicy (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Święci Grzesznicy (tom 1)
Vicious
Edipresse
2018-03-14
2016-12-27
Sylwia Chojnacka
miłość nienawiść uczucia erotyka seks cierpienie ucieczka przyjaźń sekrety
Inne

"Intryga" od L. J. Shen to pierwszy tom serii Święci Grzesznicy, który został wznowiony przez wydawnictwo.

Emilia: Brutal - mężczyzna o którym marzę, który nawiedza mnie w snach, znakomity prawnik i kryminalista w jednym. Dręczyciel i wybawiciel w jednym. Dziesięć lat temu zostałam zmuszona do miasta, w którym mieszkałam. Teraz winowajca tych zmian odnalazł mnie w Nowym Jorku i nie odejdzie dopóki nie dostanie tego, co do niego należy.

Brutal: Emilia to piękna kobieta, nieuchwytna. Dziesięć lat temu wkroczyła do mojego życia i przewróciła je do góry nogami, za co poniosła konsekwencje. To była dziewczyna mojego najlepszego przyjaciela i kobieta, która zna mój najmroczniejszy sekret. Jest córką mojej pokojówki i szczerze mnie nienawidzi. Ale od kiedy to stanowi dla mnie przeszkodę?

Podobno miłość i nienawiść to bliźniacze uczucia...

Książki są już dość długo na naszym rynku wydawniczym, ale nigdy nie miałam okazji przeczytać całej serii.

Autorka nie unika ciężkich i trudnych tematów, ale wątki splata w taki sposób, że książka jest lekka w odbiorze. Toleruję tylko szczęśliwe zakończenia, tak było i w tej książce i każdy dostał to na co zasłużył.
Emilia odnalazła zrozumienie, miłość, szczęście i swoje miejsce na ziemi, nie musi się już martwić o swoją siostrę oraz rodziców.
Brutal odnalazł miłość i spokój - jego ojciec odszedł, on sam dokonał zemsty, jego macocha dostała za swoje, a sprawiedliwości stało się zadość. Pogodził się też z przyjacielem - to właśnie o Deanie i siostrze Em - Rosie - jest kolejny tom serii "Chaos".

Jest to dobrze napisana, wielowątkowa historia - typowy slow burn i enemies to lovers - czyli moje ulubione wątki. Mamy retrospekcje czasowe ukazujące co wydarzyło się pomiędzy bohaterami 10 lat temu, mamy też dwa punkty widzenia - Em i Brutala. To zdecydowanie na plus.

“Intryga”

[współpraca Reklamowa @purple_book_wydawnictwo]

“Była duchem z przeszłości, dzięki któremu mogłem poskromić demony z mojej teraźniejszości.”

“Intryga”, czyli moja druga książka przeczytana od Shen i myślę, że mogę śmiało napisać, że ciekawie spędziłam przy niej czas. Co prawda historia jest dość schematyczna i do pewnych wniosków łatwo było dojść samemu, natomiast nie zmienia to faktu, że będę chciała poznać losy kolejnych bohaterów.

Historia jest współdzielona na retrospekcje i czasy teraźniejsze oraz podwójny punkt widzenia. W czasie przeszłym mamy widoczny zarys tego, co się działo i do czego pewne sprawy doprowadziły.

To jest historia o miłości, która miesza się z nienawiścią, chociaż w pewnym momencie te granice się zacierają.

Emilia to bohaterka, która każdego dnia stawiała czoła przeciwnościom. Pełna determinacji i odwagi. Nieustannie musiała się mierzyć z każdym dniem i nie pozwalać sobie na słabość.

“Prawdziwość nie zawsze jest piękna. Czasem jest brzydka. Chcę byś był przy mnie prawdziwy.”

Brutal. Hmm… to jest postać, którą targały przeróżne emocje. Natomiast jedno jest pewne. Dotrzymuje danego słowa i nie ma litości dla tych, którzy go skrzywdzili. Skomplikowany i tajemniczy. Fizycznie okaleczony i psychicznie poturbowany, a teraz? Pragnie sprawiedliwości.

Ich relacja nie była łatwa. Pełna komplikacji i niedopowiedzeń. Jednak gdy następuje moment, w którym chodzi o coś więcej - pojawia się wzajemne pożądanie i walka. A ich relacja potrzebowała czasu, żeby dojrzeć.

Ona była światełkiem o kolorowej duszy, a on mrokiem wyciągającym przed siebie macki.

“Byłem jej czernią.
A ona moim różem.”

Przy niej łamał swoje zasady.

Jeśli chodzi o samą fabułę… to pomijając to, że jest schematyczna, była dość dynamiczna i pojawiały się zwroty akcji, które dodawały wyrazu całej historii.

O czym jest “Intryga”? O wymierzeniu sprawiedliwości, zmierzeniu się z prawdą i o przepędzaniu swoich największych demonów. A także miłości, która kwitnie niczym kwiat wiśni.

“Intryga”

[współpraca Reklamowa @purple_book_wydawnictwo]

Męcząca strasznie
Patologia w śród głównych bohaterów nie wiem skąd tak wysoka ocena

Męcząca strasznie
Patologia w śród głównych bohaterów nie wiem skąd tak wysoka ocena

Służko <3
A tak serio, to pewnie dałabym gwiazdkę więcej, gdyby nie fakt, że to słowo przewijało się w pierwszej połowie książki tak często, że miałam ciary żenady.
Trochę się Emilia pomęczyła z tym Brutalem, szczerze nie sądziłam, że z tak toksycznej relacji może wyjść coś normalnego, a tu proszę. Nawet polubiłam tych bohaterów.

Służko <3

Czyta się lekko i przyjemnie, ale nie jest to książka która na długo zapadnie w pamięć.

Przeczytałam tę książkę pod wpływem cytatu znalezionego na tiktoku. Nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Główny bohater jest skrzywdzony i okrutny. Dziewczyna, w której się kocha przejawia ewidentny syndrom sztokholmski. Chora siostra wymagająca stałej opieki magicznie przestaje jej wymagać po kilku dawkach antybiotyku. Grupa przyjaciół okazuje się wcale nie taka zżyta. Bardzo to było dziwne, pełne pretekstowych wydarzeń, które mają pchać fabułę, choć nie mają sensu za grosz. Ot kolejna książka o bogatym dupku, którego mamy lubić bo jednak okazuje się dobry. Cóż.. czytałam lepsze książki realizujące ten scenariusz.

Początek bardzo dobry, mocno wciągający, kiedy to dziewczyna po 10 latach spotyka swojego "prześladowcę", bogatego Barona, u którego rodzice pracowali jako służący. Przez całe liceum nią pogardzał, poniżał, a jednocześnie był zazdrosny o innych i w bardzo nieprzyjemny sposób przyczynił się do wyjazdu dziewczyny z miasta. Teraz po 10 latach znowu ma względem niej jakiś plan, zatrudnia ją jako swoją asystentkę, ale chce ją wykorzystać nie tylko seksualnie. "Służka" jest w trudnej sytuacji, bo opiekuje się chorą siostrą, ale przyjmuje ofertę Barona-Brutala. Potem wychodzą na jaw brudy z życia młodego Brutala i można nawet zacząć mu współczuć. Niestety środek trochę mnie rozczarował, trochę powiało nudą, intryga nie jest aż tak wielka, jak się na to zapowiadało, końcówka już lepsza, chociaż tu z kolei jest kilka niejasności co do sposobu odzyskania pieniędzy od macochy. Ale summa summarum, warto sobie przeczytać.

Super książka, a konkretnie erotyk, o mniej powierzchownym charakterze i z jakimś pozytywnym pomysłem. Jeżeli lubicie wrednych chłopców to coś dla Was. Jest całkiem ciekawie, nie zawsze lekko, ale mi się bardzo podobało i pochłonęłam w dzień.

Toksyczne relacje i erotyki stają się pomału moim konikiem, dokładnie tak samo jak książki z gatunku fantastyki. Ta historia była w porządku, ale wyczuwam jeszcze niepewne i niewypracowane pióro. W końcu praca ma już kilka dobrych lat. Baron i Emilia to nie jest szczyt możliwości i jestem przekonana, że autorka jest w stanie pokazać więcej. Tutaj było… poprawnie, ale brakowało czegoś głębszego, bardziej emocjonalnego. Wszystkie wątki jakoś się trzymały, chociaż ich nienawiść była według mnie nieźle naciągana. Duże słowa pomimo niewielkich działań. Jednak i tak książkę przeczytałam w jeden dzień, z chęcią poznając, jak to się wszystko pomiędzy nimi potoczy. Wulgarność i dosadność była momentami wykręcająca, ale przymykam na to oko - początki są ciężkie, gdy trzeba się wgryźć. Zachowania bohaterów niekiedy kompletnie dziecinnie jak na swój wiek i nieadekwatne do sytuacji. Wkurzali mnie niemiłosiernie, że odrzucali możliwość rozmowy i wyjaśnień, ale koniec końców nie wypadała źle. Na pewno sięgnę po pozostałe tomy z tej serii, chcąc poznać historie pozostałych FHH.

Do przeczytania ale nie porwała mnie jakoś wybitnie. Czasem nawet była zniesmaczona głupota bohaterow.