Intryga

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Cykl: Święci Grzesznicy (tom 1)
Wydawnictwo: Edipresse
Vicious
ew_cia

Emilia: Podobno miłość i nienawiść to te same uczucia, tylko doświadcza się ich w trakcie różnych okoliczności. To prawda. Mężczyzna, o którym marzę, nawiedza mnie również w koszmarach. To znakomity prawnik. Utalentowany kryminalista. Piękny kłamca. Dręczyciel i wybawiciel, potwór i kochanek. Dziesięć lat temu zmusił mnie do ucieczki z małego miasteczka, w którym mieszkaliśmy. A teraz...

Emilia:
Dziesięć lat temu zmusił mnie do ucieczki z małego miasteczka, w którym mieszkaliśmy. A teraz przyszedł do mnie w Nowym Jorku i nie odejdzie, dopóki nie weźmie tego, co należy do niego.

Vicious:

Emilia to biedna artystka. Jest piękna i nieuchwytna niczym kwiat wiśni. Dziesięć lat temu wkroczyła do mojego życia nieproszona i wywróciła je do góry nogami. I słono za to zapłaciła.
Emilia LeBlanc jest dla mnie niedostępna. To była dziewczyna mojego najlepszego przyjaciela. To kobieta, która zna mój najmroczniejszy sekret, córka pokojówki, którą wynajęliśmy do pomocy w naszej posiadłości. To powinno mnie zniechęcić do pogoni za nią, ale jest inaczej.
Ona mnie nienawidzi. Też mi coś. Niech się lepiej do mnie przyzwyczaja.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

mclena | 2017-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2017

"We've waited a long time for this. I want the real thing. Not the watered-down version. And the real thing is not only beautiful. It is also ugly. I want your truth."

Przyznaję się bez bicia - porwała mnie na całego.
Nie sięgnęłabym po nią wcale, gdyby nie rekomendacja jednej z moich ulubionych autorek Lisy De Jong, która to napisała o niej: "Best book I've read in a really long time!", oraz dostępności w "Kindle Unlimited".
"Vicious" to powieść z rodzaju "kocham cię, ale nienawidzę" i bardzo przypominała mi pióro Penelope Douglas - trochę "Bully" i trochę "Corrupt" tyle, że jednocześnie główna postać męska - Baron była bardziej... hmmm... złowieszcza? Nie wiem czy to dobre słowo, ale najbardziej obecnie mi pasuje. Z kolei Emilia, której możnaby nie rozumieć i nie tolerować (no bo kto normalny zakochuje się w swoim przesladowcy?) to jednak jakbym miała porównywać kobiece postacie z tych trzech wymienionych przeze mnie tytułów, to Emilia była chyba najsilniejszym charakterem,...

Kasiek | 2018-03-28
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 26 marca 2018

Rewelacyjna książka! Wciągnęła mnie na dobrych kilka godzin i nie odłożyłam jej dopóki nie skończyłam. Fabuła przemyślana, bohaterowie dobrze nakreśleni, dialogi intrygujące - całość naprawdę świetna. Brutal jest wyjątkowo chamski, arogancki i bezczelny. Nie zna żadnych granic jeżeli chodzi o poniżanie ludzi, nawet tych, na których mu zależy. Millie z kolei jest uosobieniem dobra i wszystkiego co czyste i nieskazitelne, jednak ma swoje zdanie i nie boi się go wyrażać, nawet wobec Brutala, a zwłaszcza wobec niego. Razem tworzą naprawdę skomplikowany związek, o ile ich relacje można nazwać związkiem. Ich historia jest interesująca i pokazuje jak łatwo można przejść od miłości do nienawiści i odwrotnie. Polecam tę książkę. Sama mam ochotę przeczytać ją ponownie.

Karolina Hajdysz | 2018-04-18

Szczerze mówiąc myślałam, że będzie to lekki, przyjemny erotyk (taka myśl naszła mnie po przeczytaniu opisu)...a tu proszę, przyjemna niespodzianka! Wciągnęłam się i każdą wolną minutę poświęciłam by tylko dowiedzieć się dalszego ciągu :). Szaleństwo!
Historia Emilii i Brutala rozgrywa się na dwóch poziomach - w czasach gdy wspólnie chodzili do szkoły, a potem gdy po dziesięciu latach tych dwoje znów się przypadkiem spotyka....(chociaż szczerze wątpię, że zdarzyło się to przypadkowo).
Ona jest córką małżeństwa mieszkającego i pracującego w posiadłości państwa Spencerów. Biedna, wrażliwa i naiwna dziewczyna, która wierzy w ludzi i ich dobro. Do czasu... .
On zaś jest (delikatnie pisząc) kawałem....drania (ugryzłam się w język i palce by nie napisać otwarcie co myślę!). Miałam ogromną chęć skopać mu ten bogaty zadek tak, by ślad został mu do końca życia.... Jak można być takim burakiem?! Rozpuszczony koleś, który o nic nigdy nie musiał zbyt mocno zabiegać. Jedyne czego mu w życiu...

mania_kch | 2018-03-28
Na półkach: 2018, Przeczytane

Świetna historia.
Przemyślana, zaskakująca, porywająca i bardzo intrygująca.
Odejmuje jedną gwiazdkę za wątek Emilii i Deana, nie przekonał mnie. Myślę, że lepiej byłoby poprowadzić go innym torem.
Reszta bez zarzutu. Rewelacja.
Polecam :)

kryptonite | 2018-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Wiecie co? Już sama nie wiem, czy nienawiść, która zmienia się w 'miłość' to nie jest coś toksycznego, co prędzej zniszczy człowieka niż uzdrowi.
To typowy romans, nie powinnam mieć wobec takich książek żadnych wymagań, ale sam szkielet fabularny - nienawiść w okresie nastoletnim, która zmienia się w miłość w dorosłości - już mnie tak mocno nie przekonuje. Zwłaszcza, jeśli chodzi o mężczyzna pokroju Barona: niedojrzałego emocjonalnie, kawała [wulgarne określenie męskiego organu rozrodczego], który woli znęcać się nad kimś słabszym, niewinnym, niż rozwiązać problem. Nie, ktoś taki mnie nie urzeka.
Przeczytałam w ramach przerwy od ważniejszych pozycji, ale następnym razem będę bardziej uważna nawet przy doborze romansów - więcej realizmu niż wyssania z palca historii, w którą (niestety) wiele kobiet może uwierzyć, a potem mieć z tego powodu przerąbane.

magpie101 | 2018-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2018

Nie poczulam chemii miedzy glownymi bohaterami, a moja osoba. Lubie dupkow w ksiazkach ale Brutal pobil wszystkich innych. W wieku 18 lat kiedy go poznajemy jego wybryki jeszcze maja wytlumaczenie ale dziesiec lat pozniej jego zachowanie absolutnie mi sie nie podobalo.
Emilia dziewczyna slepo w nim zakochana, ktora nie reagowala na jego zachowanie, potrafila wybaczyc mu wszystko, do tego zwiazala sie z jego przyjacielem wiedzac, ze jej serce nalezy i tak do Brutala. W wieku 18 lat on ja wygania z rodzinnego domu pod przymusem grozby, a ona po wielu latach nadal cos do niego czuje.
Cos zaczelo sie zmieniac praktycznie pod koniec ksiazki, ona w koncu powiedziala "nie", a on nagle zaczal zachowywac sie jak zakochany mezczyzna, ktory zabiega o kobiete.
A juz zwrot jakim Brutal zwracal sie do Emilii byl dla mnie nie do przyjecia, poniewaz byla corka sluzacych w jego domu mowil do niej "sluzka" nawet, gdy ona miala 27 lat, a on 28, nie cierpialam tego przezwiska.

książek: 1925
IsaX | 2017-08-08
Na półkach: Po angielsku, Przeczytane
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Świetna książka. Wciągnęła mnie na całego, a w tym nurcie, to już rzadkość, bo wszystko już było i niełatwo zaciekawić czytelnika.
O niebo lepsza od "Bully", chociaż tematyka podobna to wykończenie o wiele lepsze i dojrzalsze.
Polecam

TINA | 2018-04-11
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 kwietnia 2018

To było straszne :/ przez co najmniej 120 stron główny bohater, pseudonim 'Brutal' traktuję Emilię (główną bohaterkę) jak psa. Nienawidzi i kocha... w sumie to jest rozdarty jak gacie na wietrze. Bardzo późno rozwija się cała akcja, co ogólnie uważam za plus w książkach... ale w tej zabrakło dynamizmu. Szczerze? Książka miała ogromny potencjał! Niestety autorka stworzyła bardzo dziwnego bohatera. Przekroczyła tą cienką linię w której bohatera możemy ubóstwiać za jego "niegrzeczne" wybryki, a nienawidzić za jego chamskie traktowanie innych. Wykreowała zimnego dupka, który od nastoletniego wieku tworzy sobie w głowie chorą jazdę na zemstę i knuje intrygę... ok ja rozumiem, że miał powody ale nieeee.... nie mój klimat! Bohater mnie odpychał.
I jeszcze ta słaba Emilia, która na wszystko się godziła i nie potrafiła się postawić. Żadnej chemii, słabe emocje. Nie przekonali mnie do siebie. Nie czułam między nimi iskry, która mogłaby mnie zafascynować. Szkoda, że tak mało było o pasji...

,,Chciałam wgryźć się w zakazany owoc, kiedy przekonałam się że jest zatruty. Dał mi ból, ale ironicznie.. ten ból dawał mi życie."

Wszyscy znamy opowieść o Królewnie Śnieżce prawda? Wiedźma zazdroszcząca jej urody, pod przebraniem staruszki podarowała jej zatrute jabłko, które Śnieżka ugryzła. Zrobiła to nieświadomie... nie było w tym premedytacji, ani chęci śmierci, nie wiedziała że owoc ten może ją zabić. A gdyby była tego świadoma? Nie sięgnęłaby po niego prawda? Nie chwyciła w ręce i nie przyłożyła do ust. Bo gdyby to zrobiła baśń nie miałaby sensu, pewnie nie istniałaby.
Ale istniałby ,,Vicious"... istniałaby opowieść Emilii, która w przeciwieństwie do Śnieżki, wiedziała że owoc jest zatruty i sączy się z niego jad, a mimo to zaryzykowała i sięgnęła.. kuszona jak Ewa w rajskim ogrodzie.. Czy Ona także zapłaci za tą pokusę taką cenę?

,,Vicious" pani L.J. Shen, to książka która kusiła mnie od bardzo długiego czasu. Opis gdzieś w myślach przywodził na myśl serię Dotyku...

Alexandra | 2018-04-26

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Brutal to kłopoty odziane w niezły garnitur”

Emilia wraz z rodzicami przeprowadza się do posiadłości bogatych ludzi, u których będą służyć. Już pierwszego dnia naraża się Baronowi, który jak się okazuję, jest synem właściciela domu. Chłopak źle traktuję Emilie często ją poniża i obraża, a ta nie wie, czym sobie zasłużyła na takie traktowanie. Dziewczyna boi się Barona, lecz z drugiej strony jest zachwycona jego osobą, a nawet potajemnie się w nim kocha.
Pewnego dnia Emilia zostaje zmuszona do wyjazdu z miasteczka i jest pewna, że już nigdy nie zobaczy swojego prześladowcy. Jednak los bywa okrutny i po 10 latach Brutal znów stanie na jej drodze.

„Babcia powiedziała mi kiedyś, że miłość i nienawiść to te same uczucia, tylko doświadcza się ich w różnych okolicznościach. Namiętność ta sama. Ból ten sam. A to dziwne uczucie, jakby rozpierało Ci pierś od środka? Takie samo”

„Intryga” to jedna z lepszych książek, jakie dane było mi czytać w tym roku. Zaliczamy ją do kategorii...