Zgłosuj na książki roku 2017

Raze

Cykl: Poranione dusze (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
Raze
zemsta
ew_cia

Aby przeżyć, musi zabijać... Raze, szkolony w niewoli, aby okaleczać i zabijać, więzień numer 818, którego losem rządzi okrucieństwo i śmierć. Po latach niewoli w piekle w głowie kołacze mu się tylko jedna myśl: zemsta. Krwawa, powolna, brutalna zemsta. Zemsta na człowieku, który skłamał. Na człowieku, który go skrzywdził. Który go skazał i zmienił w pałającą wściekłością maszynę do...

Aby przeżyć, musi zabijać...

Zemsta na człowieku, który skłamał.
Na człowieku, który go skrzywdził.
Który go skazał i zmienił w pałającą wściekłością maszynę do zabijania. Potwora odartego z człowieczeństwa.

Kisa jest jedyną córką Kirilla „Silencera” Volkova, przywódcy niesławnej „Trójcy” bossów rosyjskiej Braci w Nowym Jorku. Jest chroniona, choć tak naprawdę żyje w więzieniu bez krat.
Kisa marzy o wolności.

Zna jedynie okrucieństwo i poczucie straty. Pracuje jako managerka imperium śmierci swojego papy, a jej codzienność wypełniają jedynie smutek i ból. Jej narzeczony, Alik, kontroluje każdy aspekt życia Kisy, panuje nad każdą jej decyzją i pilnuje, by pozostała uległa i martwa w środku. Ale jeden wieczór wszystko to zmienia.

Kisa wpada na ulicy na wytatuowanego i pokrytego bliznami mężczyznę, który obudzi w niej głęboko skrywane uczucia. Pragnienia znajome, choć zakazane.

Dziewczyna od razu wie, że wpadła w tarapaty. Piękny i groźny mężczyzna ma w oczach śmierć.

Kisa ma na jego punkcie obsesję. Pragnie go. Łaknie jego dotyku. Musi zdobyć tego tajemniczego mężczyznę, którego zwą Raze.

źródło opisu: wydawnictwofilia.pl

źródło okładki: wydawnictwofilia.pl

Oficjalna recenzja
Inwazja_Czytadełek książek: 1110

Przetrwać piekło

Dwanaście lat temu wielu ludzi przeżyło swoje małe piekło. Kisa straciła miłość swojego życia i teraz musi poddawać się woli brutalnego narzeczonego, dwie rodziny straciły synów, jednak muszą żyć i iść dalej, oraz jeden mężczyzna, choć wtedy może jeszcze chłopiec trafił do więzienia o nieludzkich zasadach, które przekraczały nasze wyobrażenie brutalności. Ten mężczyzna teraz nie wie kim jest, może zwie się 818, może Raze, a może jeszcze inaczej. Nie pamięta swojej przeszłości, jest teraz maszyną do zabijania i chce się zemścić. Te wszystkie fakty po pewnym czasie się łączą, krążą wokół siebie, jednak najpierw właściwe osoby muszą na siebie trafić i rozwiązać zagadkę z przeszłości.

Bohaterowie tej książki mieli naprawdę bardzo odmienne charaktery, każdy był oryginalny na swój sposób i to sobie cenię, szczególnie podoba mi się stworzenie takiego czarnego charakteru, jakim jest Alik, moim zdaniem tego faceta zdecydowanie nie da się lubić, to nie jest kolejny „zły, ale do kochania“, o nie, ten jest przesiąknięty tym do szpiku kości i właśnie tak powinno być. Co mogę powiedzieć o Kisie i 818? Myślę, że są stworzeni tak, byśmy mogli ich przejrzeć, by było nam łatwiej wczuć się w tę historię i nie mam żalu o ich stereotypy, w tej książce one po prostu giną i nie zwraca się na nie uwagi. Już nie tak bardzo razi mnie cicha, skryta dziewczyna, która jest źle traktowana i mężczyzna, który zachowuje się jak superbohater i ratuje ją bez najmniejszego problemu, ponieważ tutaj jest inaczej, to zbyt specyficzna historia na takie proste zakończenia.

„Raze” to książka, która zdecydowanie wywołuje dużą gamę emocji, niezwykle silnie działa na czytelnika i choć jest bardzo przewidywalna, to i tak chce się ją czytać. Czasami brakuje właśnie takich historii, niebanalnych, ale jednak do przewidzenia. Autorka idealnie oddaje znęcanie się i brutalność, jaka występuje nie tylko w książkach. Pokazuje, jak niektórzy mężczyźni tłamszą kobiety, jak je ubezwłasnowalniają działają na ich psychikę i ranią ich ciała. Taki obraz w książce zostaje w głowie i oddziałuje później na czytającego, w końcu nie widzimy takiej przemocy codziennie, niektórzy nawet nie dopuszczają do siebie myśli, że ktoś może być tak traktowany, a jest. Właśnie to wstrząsnęło mną najbardziej i powodowało chęć dalszego czytania, trzymania kciuków za Kisę, by w końcu się uwolniła, zrobiła cokolwiek ze swoim życiem.

Natalia Wrzesińska

Opinie czytelników (1910)

To nie jest książka dla delikatnych, subtelnych panienek. Kobiet, które mdleją na samą wzmiankę o krwi. Bo tutaj jest jej aż nadto... Jest tutaj krew, brutalna, okrutna śmierć, walka i zemsta. Kłamstwo i zdrada. Jest tego tyle, że zapiera dech...

Mnie zaparło dech od pierwszej strony. Przelewały się we mnie rozmaite emocje, od szoku po ogromne współczucie. Lęk mieszał się z nadzieją. I chociaż osobiście myślę, że zemsta nie koi serca, a koi je wybaczenie - tak tutaj wydawała się najsłuszniejszą opcją.

Ta powieść wstrząsnęła mną do głębi i urzekła mnie całkowicie. Wydała mi się romansem doskonałym, a Raze... Chyba właśnie znalazł się w pierwszej piątce ulubionych i najbardziej gorących bohaterów.

Przeczytajcie, a gwarantuję, że nie będzie miło. Będzie strasznie. Ale emocje, jakie przeżyjecie, zapamiętacie na długo.

mclena | 2015-11-10
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo mi się podobała - chociaż sama nie wiem dlaczego. Przewidywalna, może też banalna, a mimo to z każdym rozdziałem czytałam i oddawałam sie wyobraźni. Zazwyczaj kiedy domyslam sie jak się historia skończy, czuję irytację i niecierpliwość, by skończyć i przejść do czegoś innego, a w tym przypadku potrafiłam czerpać przyjemność z czytania, wręcz delektowałam się każdą chwilą.
Akcja ma miejsce w rosyjskiej mafii, która zdominowała Nowy Jork - organizuje raz w roku walki ma śmierć i życie. Kisa jest córką jednego z trzech "Ojców" mafii, a jej narzeczony Alik, jest synem innego z nich. Jest sadystą, zaborczym i bezwzględnym mordercą, traktuje Kisę jak swoją własność. Ona zastraszona do granic możliwości robi wszystko czego od niej oczekuje, mimo iż jej serce nadal należy do Luki - chłopaka, który zginął 12 lat temu. Kiedy pewnego dnia podczas pomocy bezdomnym zostaje zaatakowana i z pomocą przychodzi jej tajemnicza zakapturzona postać, wszystko sie zmienia, bo Raze, ma JEGO...

Stokrotka | 2018-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Z przykrością muszę stwierdzić, że książka Tillie Cole „Raze” nie wywarła na mnie takiego wrażenia, jakiego się spodziewałam. Już w trakcie czytania trzeciego rozdziału wszystko stało się jasne i akcja potoczyła się dokładnie tak, jak przewidziałam. Żadne z rozwiązań fabularnych nie okazało się dla mnie zaskoczeniem, schemat gonił schemat. Ostatni rozdział do bólu przesłodzony. Minusem jest też irytująca główna bohaterka, która woli robić z siebie ofiarę, niż szczerze porozmawiać z ojcem o tym, jak traktuje ją narzeczony. Maksymalnie uproszczony język z licznymi wulgaryzmami też nie przypadł mi do gustu, wręcz zniesmaczył. Na plus dynamiczne sceny walk w klatkach i sam pomysł na książkę. Dark Erotic to jednak nie moja bajka.

kryminalnakuchnia | 2016-10-24
Na półkach: Przeczytane, New Adult

Nareszcie rynek polski stanął otworem dla autorów anglojęzycznych i coraz częściej wydawnictwa potrafią zaskoczyć czytelnika.

Nie jest to może jeszcze na skalę godną pochwały, ale zawsze to coś.

I choć trening języka obcego jest dla obywatele Polski niezwykle ważny, to zdecydowanie lepiej czyta się w ojczystym języku.

Swojej polskiej premiery doczekał się również "Raze" z gatunku Dark Erotic Romance, autorstwa popularnej brytyjskiej pisarki Tallie Cole.

Skuszona, jak zwykle, medialną pompą zrobioną wokół książki no i rzecz jasna okładką, która wprost hipnotyzuje, zaczęłam swoje niedzielne popołudnie z rosyjską mafią.I zanim zdążyłam się obejrzeć już się skończyła.

Jak dla mnie książka była tylko dobra, napisana prostym językiem dla niewymagającego czytelnika, pragnącego zaczerpnąć odrobiny relaksu.

Historia głównych bohaterów potraktowana trochę po macoszemu, szczególnie w drugiej połowie opowieści. Według mnie było kilka momentów, gdzie naprawdę autorka mogła rozwinąć...

Beata | 2017-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2017

Rewelacyjna powieść - połączenie romansu, tajemnicy i brutalności. Świat obcy większości ludzi - Nowy Jork i jego tajemnicze podziemie, mafia - świat rosyjskiej Braci, nielegalne turnieje walk na śmierć i życie, zabójcy, tajemnica z przeszłości, zemsta i miłość. Książka niezwykle brutalna, krew, śmierć, seks i gwałty na porządku dziennym...Tajemniczy Raze bierze udział w corocznym turnieju w Kazamatach... Kim jest? Dlaczego Kisa odnosi wrażenie, że go zna?
Pochłonęłam w ciągu kilku godzin... Powieść zwyczajna, nawet nieco banalna, intryga przewidywalna, ale zaczytałam się i wchłonęłam do tego świata - przerażał mnie brutalnością i jednocześnie w dziwny sposób fascynował.

kaktusowaona71 | 2017-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2017

„Raze” - autorstwa Tillie Cole, byłam zmuszona ocenić niejako dwufazowo.
Jak dla mnie, książka sprawia wrażenie napisanej przez dwie różne osoby. Różnice między pierwszą a drugą połową książki są po prostu nieprawdopodobne!

Pierwsza część – wypadła na 10 gwiazdek, albo i nawet więcej momentami...
1. Było mrocznie, agresywnie, bestialsko, krwawo, bezlitośnie, intrygująco, frapująco, tajemniczo i zagadkowo. Cudowne połączenie, powodujące dreszczyk ekscytacji i absolutną niemożność odklejenia się od książki.
I gdyby tak dobrze poprowadzono tą historię do końca, książka z przyspieszeniem wręcz kosmicznym, wylądowałaby w moich najukochańszych.
Ach jakże cudne i urozmaicone możliwości rozwoju akcji rysowały się na początku. Jak pięknie można było pokazać cały proces wzajemnego ponownego odnajdywania się dwóch przeznaczonych sobie połówek…
I na możliwościach się skończyło niestety. W połowie książki, na przestrzeni kilku stron, w treść niepostrzeżenie wpełzła kałużowa płycizna,...

lulamae | 2015-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Ich przeznaczeniem jest bycie razem, chłopiec i dziewczyna, dwa serca podzielone na części, wysłane w odległe miejsca. Bóg chciał poddać próbie prawdziwą miłość. Chciał sprawdzić, czy połówki jednej duszy mogą się ponownie odnaleźć, wbrew przeciwności losu. Miną lata. Oboje będą cierpieć. Będą smutni, ale pewnego dnia, kiedy najmniej się tego spodziewają, ich ścieżki ponownie się skrzyżują. Pytaniem jest: czy rozpoznają swoje dusze? I czy znajdą sposób na odzyskanie utraconej miłości…?

Ich historia miłosna zaczęła się w dniu jej narodzin…"

818. Raze. Luka.
Kisa Volkova jedyna córka Pakhana nowojorskiej Bratvy.
To ich historia.

Niby bardzo łatwo domyślić się jak potoczy się ta historia, jaki mniej więcej będzie miała przebieg, ale powiem Wam coś...to w ogóle nie umniejsza jej treści.
Ta historia strasznie mnie pochłonęła. Poruszyła. Obudziła wiele różnych emocji. Bo nie oszukujmy się - to jest dark, a to niesie za sobą emocje także negatywne. Bo nie da się czytać tej książki i...

Przebudzona | 2017-02-20
Przeczytana: 10 lutego 2017

Na początku muszę powiedzieć, że W KOŃCU w moim mieście w bibliotece głównej KTOŚ się zainteresował, by zainwestować w nowsze tytuły i to z takiego gatunku - at last! :D

Gdy już uradowana odkryciem bibliotecznym tegoż roku zasiadłam w domku do lektury to PRZEPADŁAM, byłam KUPIONA od razu :).

Skojarzenia miałam takie:
- jeśli chodzi o emocje to bardzo przypominało mi to twórczość pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Pani Agnieszko proszę wybaczyć, ALE tym razem to pani Cole była moją "Dilerką emocji" :)
- zauważalne powtórzenia myśli i podkreślanie tej romantycznej strony powieści (taa, jest taka - nierozerwalna więź) może niektórym ciążyć, ALE ja to odbierałam na bardziej emocjonalnym poziomie i myślę, że pasowało to jak ulał, bo Raze to prosty facet i z tym co go spotkało - oddarty z głębszych uczuć na pierwszy rzut oka wyrażał siebie poprzez mantrę o zemście ;).
- co do Gułagu i samej działalności Rosyjskich Braci, to jakoś ten obskurny, okrutny świat skojarzył mi się (jak i...

No nie powiem... Ciekawa koncepcja. Chociaż już po kilku rozdziałach wiadomo o co chodzi z głównym bohaterem. Szybko się czyta. Zastanawia mnie, czy do walki w klatkach zawsze pociąg mają psychopaci i ludzie przetrąceni psychicznie?
Gdzieś czytałam, że jakieś 80%-90% zawodników NHL ma pewne uszkodzenia mózgu, które mogą wywoływać agresję, przemoc, depresję, zaburzenia osobowości itp. Oni noszą kaski, a co dopiero jakie uszkodzenia mają zawodnicy okładający się pięściami po głowie.

Ranech | 2015-12-31
Na półkach: Przeczytane, Erotyk, 2015, Not mine
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Mimo, że troszkę przewidywalna, to i tak extra się ją czyta i ciężko ją odłożyć choćby na chwilkę. Bardzo lubię takie rosyjsko-mafijne klimaty, to zawsze dodaje uroku książce.

Seria "Scarred Souls":
1. Raze