Trzeba się bić z PIS o Polskę

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
biznes, finanse

Leszek Balcerowicz ocenia sytuację po dojściu PiS do władzy: Kaczyński – człowiek, który bez skrupułów chce zawłaszczyć Polskę. Ziobro – jedna z najbardziej odrażających postaci w polityce. Macierewicz – niezrównoważony człowiek na czele MON to prezent dla Putina. Beata Szydło i Andrzej Duda – marionetki. I przekonuje: nie pozwólmy im zmarnować Polski i naszego życia. Od wydawcy: Trzeba się...

Od wydawcy:

Trzeba się było bić z chłopakami na podwórku na toruńskim osiedlu, bo... chłopcy muszą się bić. Trzeba się było bić w 1989 roku o zmianę ustroju w Polsce, bo komunizm doprowadził Polskę do ruiny, a pojawiła się szansa, żeby wyrwać kraj z zacofania w stosunku do Zachodu. To była największa pokojowa bitwa w historii Polski.

O tym Leszek Balcerowicz zajmująco mówi w biograficznej części książki. A teraz, po 27 latach, znów trzeba się bić. Tym razem z pomysłami PiS na psucie państwa. Bo to, co robi pisowski rząd, Leszek Balcerowicz uznaje za odchodzenie od państwa prawa w kierunku państwa policyjnego. W swojej propagandzie PiS przedstawia się m.in. jako partia antykomunistyczna - pisze. - Ale gdy spojrzeć na rzecz najważniejszą - kierunek ustrojowych zmian, które forsuje, to widać, że jest najbardziej postkomunistyczną partią z tych, które rządziły po 1989 roku w Polsce: więcej władzy polityków w państwie i w gospodarce, upartyjnienie publicznych mediów, atak na niezależne środowiska itp. To jest najgorszy, bo ustrojowy postkomunizm.

źródło opisu: http://www.czerwoneiczarne.pl/ksiazka,139,1

źródło okładki: http://www.czerwoneiczarne.pl/files/ksiazka/mini/f...»

blackfield | 2017-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2017

Trudno traktować na poważnie wymiociony marksistowskiego doktrynera z Instytutu Marksizmu i Leninizmu Aarona Bucholtza, bo tak naprawdę nazywa się ten człowiek a nie żaden Balcerowicz. Nie było również żadnego planu Balcerowicza, był tylko plan przejęcia Polski przez oprawców ekonomicznych Sorosa i Sachsa. Sorosa zresztą Komoruski odznaczył orderem, a ten człowiek jest poszukiwany w wielu krajach listami gończymi za szkodliwą ingerencję w wewnętrzne sprawy tych krajów. W sprawy Polski ingeruje do dziś (finansowanie KOD, Agory=GW). Teraz ten sprzedawczyk dorabia ideologię i jeszcze próbuje na tym zarobić, dziwić się tylko można naiwniakom, którzy za to płacą, żeby czytać te bzdury i kłamstwa jak to Bucholtz "ratował" Polskę, podczas gdy sprzedał ją obym za pizze, a Polaków puścił z torbami.

Jędrek | 2016-08-17
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Niewątpliwie polityczny tytuł, ale autor jak zwykle nie ideologizuje lecz ocenia wszystko w kategoriach ekonomicznych, czyli tego czy dana polityka prowadzi do polepszenia bytu obywateli czy też odwrotnie, zmierza ku gospodarczej stagnacji, a co gorsza katastrofie.
Najciekawsza dla mnie była część biograficzna, gdy mały Leszek przewodził kolegom by przeciwstawili się atakującej ich łobuzerii. Teraz uważa, że właśnie w tym epizodzie swojego dzieciństwa może doszukiwać się wykształcenia się u niego zdolności przywódczych, które objawiły się w późniejszych ekonomicznych bataliach.
PIS wszystkich swoich krytyków lokuje w obozie frustratów z PO. Tymczasem autor daleki jest od popierania ekonomicznych wyczynów tej formacji. Za skandal uważa zamachy na fundusze emerytalne, które PO pozwoliły doraźnie uratować budżet państwa, ale są jednym z najgorszych przykładów interwencjonizmu. Przed nami zrobiono to tylko w Argentynie i na Węgrzech Orbana.

Wasyl Czapajew | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016

Rewelacyjna pozycja. Kontrolowana autobiografia w pod postacią wywiadu rzeki oraz w tym wydaniu analiza przyczyn takich a nie innych wyników wyborów 2015.